Ubezpieczenie dla rodziców Absolwent Ubezpieczenie ochronno-inwestycyjne, które pozwoli Ci zadbać o przyszłość dziecka

Myślisz o ubezpieczeniu?

Zostaw nam swój numer telefonu, oddzwonimy bezpłatnie

Zamów rozmowę

Dla tych, którzy troszczą się o przyszłość swoich dzieci

Zastanawiasz się czasem, jak pomóc swojemu dziecku rozpocząć dorosłe życie? Nie wiemy, co przyniesie nam los. Może się zdarzyć, że gdy Twoja pociecha dorośnie, Ciebie już nie będzie. Nie oznacza to jednak, że w takim wypadku Twoje dziecko musi być zdane wyłącznie na siebie.

Czym jest ubezpieczenie Absolwent

Absolwent to ubezpieczenie Twojego życia połączone z możliwością inwestowania w ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe.  Dzięki niemu masz pewność, że ułatwisz swojemu dziecku wejście w dorosłość.

Jakie możliwości daje Ci ubezpieczenie Absolwent:

  • Sam ustalasz, kiedy dziecko ma otrzymać zgromadzone oszczędności Minimalny okres trwania ubezpieczenia – to 10 lat, maksymalny – do ukończenia przez dziecko 25. roku życia. 
  • Sam decydujesz, ile wpłacasz i jak zainwestowane będą Twoje pieniądze To Ty deklarujesz, jaką kwotę chcesz regularnie wpłacać na rachunek i ustalasz sposób inwestowania wpłacanych składek, wybierając jeden lub kilka spośród szerokiej gamy ubezpieczeniowych funduszy kapitałowych.
  • Sam określasz wysokość zabezpieczenia na wypadek, gdyby Cię zabrakło W każdej chwili możesz zwiększyć wartość rachunku Twojej córki lub syna, wpłacając dodatkowe kwoty.
  • Twoi bliscy mogą wspólnie zadbać o przyszłość Twojego dziecka Na wyjątkowe okazje, takie jak: Chrzest, Pierwsza Komunia, czy kolejne urodziny rodzice, dziadkowie, ciocie i wujkowie chętnie obdarowują dzieci pieniędzmi. Zgromadzone w ten sposób przez dziecko środki można wpłacić na rachunek. Taki prezent zaprocentuje w przyszłości.

Ubezpieczenie Absolwent możesz rozszerzyć o następujące umowy dodatkowe:

Prezentowana umowa jest ubezpieczeniem na życie z ubezpieczeniowymi funduszami kapitałowymi (UFK), którego stroną jest Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. (Towarzystwo). Niniejszy materiał ma wyłącznie charakter informacyjny, przybliżający w sposób ogólny charakter oraz zakres ww. ubezpieczenia i nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego.  Szczegółowy zakres ww. ubezpieczenia regulują ogólne warunki ubezpieczenia i załączniki do tego dokumentu, w których znajdują się postanowienia dotyczące m.in. składek i opłat, ograniczeń i wyłączeń odpowiedzialności Towarzystwa oraz zasad obliczania i warunków wypłaty świadczeń ubezpieczeniowych. Zakres ww. ubezpieczenia może zostać rozszerzony o ubezpieczenie dodatkowych ryzyk, których warunki, w tym składki i opłaty, regulują odrębne warunki ogólne ubezpieczenia danego ryzyka.

Towarzystwo informuje, że inwestycje w UFK są związane z ryzykiem inwestycyjnym – wartość jednostek funduszy może ulec zmianie wraz ze zmianą sytuacji na rynkach finansowych, a Towarzystwo nie zapewnia osiągnięcia określonych wyników. W ramach ww. ubezpieczenia ubezpieczający może wybrać UFK o różnej charakterystyce i ryzyku inwestycyjnym. Informacje dotyczące poszczególnych funduszy, ryzyka inwestycyjnego oraz opłat związanych z UFK znajdują się w Regulaminie Ubezpieczeniowych Funduszy Kapitałowych oraz tabeli opłat dołączonych do ogólnych warunków ubezpieczenia.  

Dokumenty dostępne są powyżej oraz na stronie www.aviva.pl/dokumenty-zycie.  Ponadto wszelkie informacje w powyższym zakresie można uzyskać dzwoniąc do Telecentrum (tel. 801 888 444, 22 557 44 44)  oraz u  agentów ubezpieczeniowych Towarzystwa.

Jesteś zainteresowany?

Znajdź placówkę lub agenta

Wyszukaj agenta lub placówkę w swojej okolicy. Jesteśmy w całej Polsce.

Szukaj

Zostaw kontakt, umówimy Cię z agentem

 Zostaw kontakt do siebie, a my umówmy Cię z agentem w Twojej okolicy w wygodnym dla Ciebie terminie.

Zamów rozmowę

Masz pytanie? Zadzwoń!

infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-20:00

801 888 444 | 22 557 44 44
zwiń / rozwiń