< Ubezpieczenie turystyczne online 15% taniej

Co obejmuje ubezpieczenie turystyczne? 5 rzeczy, które docenisz

Podróże powinny kojarzyć się z nowymi, pozytywnymi doświadczeniami. Jeśli jednak na wakacjach zaskoczy Cię choroba lub wypadek, lepiej mieć gotowe rozwiązanie. Dobre ubezpieczenie turystyczne ma za zadanie zapewnić Ci spokojną i wygodną podróż, bez względu na to, dokąd jedziesz. 

Perspektywa zachorowania w czasie wakacji to nic zachęcającego. O ile zwykłe przeziębienie sprawi, że po prostu ominie Cię kilka atrakcji, poważniejsza choroba może oznaczać nieprzewidziane wydatki. Jeśli wciąż nie jesteś przekonany, czy ubezpieczenie turystyczne zapewnia podróżującym wystarczającą ochronę, przedstawiamy usługi, które z pewnością docenisz w czasie wyjazdu.

1. Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne za granicą

Co daje ubezpieczenie turystyczne w sytuacji, kiedy zachorujesz w czasie wyjazdu? Polisa podróżna pokryje koszty leczenia w takim zakresie, w jakim będzie to konieczne. Jeśli poczujesz się źle, będziesz mógł skorzystać z wizyty lekarskiej lub zabiegu. Uzyskasz pomoc również w sytuacji, kiedy znajdziesz się w szpitalu i konieczne będą badania specjalistyczne (RTG, tomografia). W ramach ubezpieczenia masz zagwarantowany także zwrot kosztów leczenia stomatologicznego (w przypadku ostrych stanów zapalnych, do 1000 złotych).

2. Transport medyczny i transport do Polski

W przypadku nagłej choroby dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne pokryje koszty Twojego transportu do szpitala. Z pewnością jednak wiesz, że w zależności od kraju szpitale mogą być wyposażone lepiej lub gorzej. Jeśli Twój stan okaże się poważny, a w placówce zabraknie specjalistycznego sprzętu, konieczne będzie przewiezienie Cię gdzie indziej. W takiej sytuacji w ramach dodatkowego ubezpieczenia turystycznego możesz liczyć na transport medyczny do odpowiednio przygotowanego szpitala. Także jeśli nie będziesz w stanie samodzielnie wrócić do Polski, polisa zapewni Ci transport odpowiedni przy Twoim stanie zdrowia.

3. NNW na podróż

Czasami krótkie wakacje mogą na długo pozostawić po sobie ślad – niekoniecznie pozytywny.  Ubezpieczenie NNW w podróży to gwarancja pomocy w sytuacjach, które Ciężko przewidzieć. Jeśli w wyniku nieszczęśliwego wypadku podczas wyjazdu ucierpi Twoje zdrowie, dzięki ubezpieczeniu otrzymasz pieniądze na rehabilitację, a później także świadczenie z powodu uszczerbku na zdrowiu. W przypadku Twojej śmierci, odszkodowanie otrzymają ustawowi spadkobiercy.

Gdy planujesz poświęcić urlop na uprawianie sportów (w sposób rekreacyjny lub wyczynowy), koniecznie zaznacz to we wniosku. Jeśli wypełniasz wniosek o ubezpieczenie turystyczne przez internet, wystarczy jedno kliknięcie. Po wybraniu tej opcji zakres ochrony NNW, kosztów leczenia i OC w życiu prywatnym zostanie rozszerzony i będziesz mógł czuć się całkowicie bezpiecznie podczas ulubionych aktywności. Dodatkowo możesz wykupić ubezpieczenie sprzętu sportowego.

4. Ubezpieczenie bagażu w podróży

Jeśli jeszcze nie zginął Ci bagaż, wszystko przed Tobą. Osoby regularnie podróżujące samolotami często otrzymują swoje walizki z opóźnieniem, w kiepskim stanie lub…wcale.

Ubezpieczenie bagażu rozwiąże wiele Twoich problemów, jeśli okaże się, że tym razem akurat Twoja walizka zginęła. Otrzymasz odszkodowanie, jeśli Twój bagaż zostanie skradziony, zgubiony, zniszczony (całkowicie, np. przez pożar) lub uszkodzony (np. w wyniku złego przechowywania). To podstawa ochrona dla każdego podróżnika.

Długie czekanie na lotnisku to nic przyjemnego. Jeśli dostarczenie Twojego bagażu opóźniło się o co najmniej 3 godziny i musiałeś kupić artykuły pierwszej potrzeby, zwrócimy Ci za nie pieniądze – nawet do 200 EUR.

5. Ubezpieczenie domu/mieszkania na czas podróży

Zanim spakujesz walizki, zadbaj o to, żebyś miał gdzie wracać. Jeśli nie korzystasz z osobnego ubezpieczenia nieruchomości, pomyśl o odpowiedniej ochronie na czas wyjazdu.

W Avivie do polisy podróżnej możesz dodać ubezpieczenie domu lub mieszkania na wypadek pożaru i innych zdarzeń losowych oraz kradzieży. Szczególnie w tym drugim przypadku warto zadbać o odpowiednią sumę ubezpieczenia - nie od dziś wiadomo, że opuszczony dom to zachęta dla złodziei. Dopasowana ochrona zapewni Ci bezpieczny wyjazd. Lepiej poświęcić wakacje na odpoczynek, niż na martwienie się o los swojego sprzętu RTV.

A jeśli nie pojedziesz? Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży

Wykupiłeś wycieczkę, ale okazało się, że nie możesz w niej uczestniczyć? W renomowanych biurach podróży za odwołanie udziału nawet 18 dni wcześniej zapłacisz 70-80% ceny wycieczki. Czyli ominie Cię wyjazd, ale wydatki zostaną.

Dobre ubezpieczenie turystyczne zawiera także ochronę na wypadek rezygnacji z wyjazdu. W przypadku niektórych zdarzeń (np. nieszczęśliwy wypadek, poważne pogorszenie zdrowia lub kradzież dokumentów) nie musisz martwić się kosztami odwołania. Wystarczy, że w ciągu 7 dni od daty zdarzenia poinformujesz na piśmie organizatora wyjazdu. Będzie także konieczne przedstawienie odpowiednich dokumentów. To jednak niewiele w porównaniu do płacenia za wycieczkę, na którą nie pojedziesz!