Ubezpieczenie turystyczne

ze zniżką 15% w MojejAvivie1

Sprawdź cenę

Ubezpieczenie turystyczne – to nas wyróżnia

W Avivie ubezpieczenie podróżne to kompleksowa ochrona:

100% online z dowolnego urządzenia

Bez względu na to, czy korzystasz z komputera, tabletu czy smartfona, nasze ubezpieczenie kupisz bez problemu w kilka minut

Nawet 500 000 zł na leczenie za granicą

Wystarczy, że zgłosisz się do naszego Centrum Alarmowego, a my bezgotówkowo rozliczymy wszystkie koszty

Pokryjemy koszty, jeśli wyrządzisz komuś szkodę

Wjechałeś na kogoś na stoku? Niechcący zniszczyłeś telewizor w hotelu? Nie musisz płacić z własnej kieszeni!

Ubezpieczenie na wypadek wojny lub aktów terroryzmu

Po wybraniu tej opcji dodatkowej pokryjemy koszty leczenia, jeśli ucierpisz z powodu niespodziewanego wybuchu wojny lub aktu terroryzmu

Co obejmuje ubezpieczenie podróżne?

 • Pokrycie kosztów leczenia i transportu do szpitala  
  Jeśli nagle zachorujesz lub zdarzy Ci się nieszczęśliwy wypadek, pokryjemy koszty leczenia
 • Pokrycie kosztów, jeśli Ty lub Twoi bliscy wyrządzicie komuś szkodę

  Wjechałeś na kogoś na stoku? Twoje dziecko zniszczyło należący do kogoś sprzęt? Zapłacimy za naprawę szkód

 • Odszkodowanie w razie nieszczęśliwego wypadku
  Jeśli w czasie wyjazdu zdarzy Ci się nieszczęśliwy wypadek, otrzymasz od nas finansową pomoc
 • Odszkodowanie za skradziony lub zniszczony bagaż 
  Twój bagaż został zniszczony, uszkodzony lub skradziony? Nie martw się, otrzymasz od nas pieniądze
 • Ochrona Twojego mieszkania na czas wyjazdu
  Ty odpoczywasz, a my chronimy Twoje mieszkanie lub dom
 • Odszkodowanie za uszkodzony sprzęt sportowy 
  Gwarantujemy zwrot kosztów skradzionego lub uszkodzonego w wyniku zdarzeń losowych sprzętu
 • Ochronę przy uprawianiu sportów 
  W ramach opcji dodatkowych ubezpieczamy przy rekreacyjnym uprawianiu narciarstwa, snowboardu i nurkowania. Ubezpieczamy także osoby uprawiające sporty wysokiego ryzyka (jak np. wspinaczka wysokogórska, skoki ze spadochronem, pilotowanie samolotu)
 • Choroby przewlekłe
  Jeśli Ty lub Twoi bliscy chorujecie przewlekle i zaznaczysz tę opcję przy zakupie ubezpieczenia, w razie zaostrzenia Waszego stanu podczas podróży zapewnimy pomoc. Pokryjemy koszty leczenia maksymalnie do pełnej sumy ubezpieczenia

Kiedy chroni Cię ubezpieczenie podróżne?

Sprawdź, jakie zdarzenia zgłaszają nasi klienci.

Spadłem z roweru i zwichnąłem nogę w kostce

Rozbolał mnie ząb i potrzebowałem natychmiastowej pomocy dentysty

Na szlaku w górach potknąłem się i złamałem nogę

Po wspinaczce zacząłem odczuwać ból kręgosłupa

Podczas wyjazdu zachorowałem na grypę i potrzebowałem wizyty lekarza

Skradziono mi rower podczas urlopu

Wspinając się w górach wpadłem na innego turystę i złamałem mu rękę

Skradziono mi bagaż z przechowalni

Dowiedz się więcej

Opcje dodatkowe

Najczęściej zadawane pytania

Jak najprościej kupić ubezpieczenie turystyczne?

W Avivie możesz kupić ubezpieczenie za pomocą formularza ubezpieczenia turystycznego online. Po dokonaniu płatności, polisę znajdziesz na swoim koncie MojaAviva. Wyślemy ją także na Twój adres e-mail.

Kiedy rozpoczyna się ochrona?

Ubezpieczenie turystyczne zaczyna działać od następnego dnia po opłaceniu składki. Polisa jest dostępna w MojejAvivie, otrzymasz ją także na swój adres e-mail.

Co zrobić, gdy zapomniałem kupić polisę, a jestem za granicą?

Jeśli jesteś już za granicą i kupisz ubezpieczenie online, ochrona będzie obowiązywała 3 dni po dokonaniu płatności.

Czy ubezpieczenie turystyczne w Avivie jest dla osób w każdym wieku?

Tak, ubezpieczenie jest dla osób w każdym wieku. Klientom do 75 roku życia oferujemy zakup ubezpieczenia online. Osobom powyżej 75 roku życia proponujemy skontaktować się z naszym Agentem, który przedstawi dopasowaną ofertę. Kontakt do Agenta najłatwiej zostawić tutaj.

Dokumenty do pobrania

Jak zgłosić szkodę

Gdy podczas podróży przydarzy Ci się wypadek lub zachorujesz, zadzwoń:

+48 22 557 44 44

Podczas rozmowy zapytamy o :

 • Numer polisy
 • Datę zdarzenia
 • Okoliczności powstania szkody
 • Dane osoby poszkodowanej i zgłaszającej szkody

Dowiedz się więcej 

Artykuły

Ubezpieczenie turystyczne online - informacje

Ubezpieczenie turystyczne - jak działa

Ubezpieczenie podróżne chroni Cię w czasie wyjazdu. Polisa turystyczna zapewnia Ci bezpieczeństwo już następnego dnia po opłaceniu składki. Jeśli podczas podróży źle się poczujesz i konieczna będzie wizyta w szpitalu, pokryjemy jej koszt. Wystarczy, że po zdarzeniu zadzwonisz do naszego Centrum Alarmowego. Dzięki temu unikniesz płacenia z własnej kieszeni. To ważne, biorąc pod uwagę, że w niektórych krajach możesz otrzymać rachunek na kilkadziesiąt tysięcy złotych.


Co obejmuje ubezpieczenie podróżne

Ubezpieczenie turystyczne chroni Cię na wypadek wielu nieprzewidzianych zdarzeń. Polisa turystyczna pokryje koszty Twojego leczenia, a także koszty szkód, które wyrządzisz innym. Mając polisę podróżną otrzymasz także zwrot kosztów skradzionego bagażu. Jeśli na wakacjach zdarzy Ci się wypadek i po powrocie będziesz musiał korzystać z rehabilitacji, otrzymasz pieniądze ze swojej polisy turystycznej. Możesz także rozszerzyć ochronę na wypadek aktów terroryzmu i niespodziewanego wybuchu wojny. 

Ubezpieczenie turystyczne online

Teraz ubezpieczenie turystyczne możesz kupić przez internet. W Avivie wystarczy wypełnić krótki formularz i dokonać płatności. W kilku kliknięciach określisz kierunek podróży i daty, a następnie będziesz mógł wybrać interesujący Cię pakiet lub indywidualnie dopasować zakres ochrony. Po dokonaniu płatności Twoja polisa turystyczna zostanie przesłana na Twój adres e-mail. Znajdziesz ją także na swoim koncie w serwisie MojaAviva.


Zapomniałem kupić ubezpieczenie turystyczne – co teraz?
Nawet jeśli zapomnisz o wykupieniu polisy przed wyjazdem, wciąż będziesz mógł się ubezpieczyć. Wystarczy Ci urządzenie (laptop, tablet, smartfon) z dostępem do internetu. W tym przypadku polisa będzie aktywna najwcześniej po 3 dniach od opłacenia składki. 

Ubezpieczenie turystyczne online - dodatki

Ubezpieczenie podróżne a sport

Zamiast leżeć na plaży wolisz wypoczywać aktywnie? Ubezpieczenie turystyczne w Avivie przewiduje ochronę dla osób uprawiających sport – zarówno sporty rekreacyjne, jak i sporty wysokiego ryzyka. Jeśli podczas wyjazdu uprawiasz sporty wysokiego ryzyka, potrzebujesz specjalnej ochrony. Możesz również wykupić ubezpieczenie sprzętu sportowego, dzięki czemu otrzymasz zwrot kosztów, jeśli Twój sprzęt zostanie skradziony lub uszkodzony w wyniku zdarzeń losowych. Listę sprzętów, które obejmujemy ochroną znajdziesz w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

Ubezpieczenie turystyczne a choroby przewlekłe

Jeśli chorujesz przewlekle także możesz się ubezpieczyć. W tym celu powinieneś zaznaczyć to na formularzu. Do Twojego ubezpieczenia automatycznie zostanie dodana odpowiednia forma ochrony.

Jeśli cierpisz na chorobę przewlekłą i w czasie wyjazdu Twój stan się pogorszy, otrzymasz od nas niezbędną pomoc. Twoja choroba musi zostać jednak zdiagnozowana przed wyjazdem.

Czy potrzebne mi ubezpieczenie turystyczne, skoro mam EKUZ?

EKUZ, czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego umożliwia korzystanie z publicznej opieki medycznej w krajach Unii Europejskiej. Kartę można wyrobić za darmo i odebrać w oddziale NFZ.

EKUZ gwarantuje ochronę na takich warunkach, jakie obowiązują w danym kraju. W wielu przypadkach karta będzie Ci gwarantowała tylko podstawowe zabezpieczenie. W niektórych krajach opieka medyczna jest współfinansowana przez pacjentów. Oznacza to, że pomimo posiadania karty EKUZ za niektóre wizyty będziesz musiał zapłacić.

Wypadek za granicą – pomoże Ci ubezpieczenie turystyczne

W razie wypadku za granicą nie zawsze pomoże Ci karta EKUZ. W sytuacji zagrożenia życia zostaniesz przewieziony do najbliższego szpitala. Jeśli będzie to prywatny ośrodek, za leczenie zapłacisz z własnej kieszeni. Nie zastanawiaj się zatem, czy warto kupić ubezpieczenie turystyczne. To niewielki koszt w zamian za spokojne wakacje.

Zadzwoń do nas

Infolinia

+48 22 557 44 44

Obsługa Klienta od poniedziałku do piątku od 8:00 do 19:00

1Zniżka 15% naliczana jest przy zakupie ubezpieczenia „Twoja Podróż" w serwisie MojaAviva. Zniżka nie dotyczy umów ze składką minimalną na poziomie 16 zł dla pakietu podstawowego i 26 zł dla pakietu uniwersalnego. Dla pakietu elastycznego składka minimalna wynosi 16 zł i 26 zł w zależności od wybranego przez Klienta zakresu ubezpieczenia. Dowiedz się więcej

Materiał ma charakter marketingowy i nie stanowi oferty (art. 66 Kodeksu cywilnego).  Stroną umowy jest Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń Ogólnych SA. Zakres ubezpieczenia i wyłączenia odpowiedzialności regulują ogólne warunki ubezpieczenia dostępne na aviva.pl. Informacje o produkcie są dostępne na infolinii (tel. 22 557 44 44)  oraz u agentów ubezpieczeniowych Avivy.