Ubezpieczenie samochodu OC/AC

5% taniej w MojejAvivie

Sprawdź cenę bez logowania Zaloguj się i skorzystaj ze zniżki 5%

Ubezpieczenie samochodu OC/AC - to nas wyróżnia

W Avivie pakiet ubezpieczeń OC/AC to kompletna ochrona na drodze. Mamy dla Ciebie:

Holowanie bez limitu

Przy maksymalnym assistance zapewniamy holowanie bez limitu kilometrów w Polsce, a za granicą do 500 kilometrów

Samochód zastępczy na 14 dni

Jeśli naprawiasz auto w naszym warsztacie, otrzymasz samochód zastępczy na 3, 5 lub nawet 14 dni

100% wartości części

Nie pomniejszamy kwoty Twojego odszkodowania o zużycie eksploatacyjne części. Zwracamy Ci 100% ich wartości

Dodatkowe 5% zniżki

W MojejAvivie ubezpieczysz się
5% taniej i całkowicie online

Co zawiera ubezpieczenie OC/AC?

 • Odszkodowanie w razie wypadku 
  Jeśli spowodujesz wypadek, wypłacimy odszkodowanie osobom poszkodowanym.
 • Holowanie samochodu 
  Po kolizji, wypadku lub awarii (w zależności od wybranego wariantu asistance).
 • Transport ubezpieczonych
  Przewieziemy ubezpieczonych z miejsca zdarzenia do miejsca holowania.
 • Pojazd zastępczy
  Zapewnimy pojazd zastępczy na 3, 5 lub 14 dni.
 • Kradzież
  Po kradzieży samochodu wypłacimy Ci jego wartość rynkową z dnia zdarzenia. Chronimy także wyposażenie dodatkowe auta i 2 foteliki.
 • Uszkodzenie auta
  Po wypadku lub awarii otrzymasz pieniądze na naprawę lub będziesz mógł naprawić auto w warsztacie.
 • Nowe klucze i sterowniki
  Po zgubieniu i kradzieży kluczy lub sterowników pokryjemy koszt wyrobienia nowych.

Kiedy chroni Cię ubezpieczenie OC/AC?

Sprawdź, jakie zdarzenia najczęściej zgłaszają nasi klienci.

Kamyk wystrzelił spod kół innego auta i zniszczył mi szybę

Wjechałem w dziurę na drodze i zniszczyłem zawieszenie

Ktoś porysował mi karoserię

Wjechałem w czyjeś ogrodzenie

Potrąciłem pieszego

Burza uszkodziła mi karoserię

Zwierzę na drodze uszkodziło mi reflektor

Ukradziono mi auto spod bloku

Inny kierowca wymusił na mnie pierwszeństwo, wjechałem do rowu

Wjechałem w tył samochodu przede mną

Opinie naszych klientów

Krzysztof, 34 lata

"Całkowicie online, sprawnie i szybko"

Wiesław, 47 lat

"Dobra komunikacja, kompleksowa oferta, intuicyjne menu na stronie internetowej."

Danuta, 64 lata

"Jestem bardzo  zadowolona  z  Państwa  oferty. Miałam  kilka propozycji z innych  firm  ubezpieczeniowych i  przeszłam  do  Was  teraz w 2019 r."

 

Dowiedz się więcej

Opcje dodatkowe

Najczęściej zadawane pytania

Jak mogę zawrzeć umowę?

Umowę ubezpieczenia OC w Avivie możesz zawrzeć tak, jak będzie Ci najwygodniej:

 • przez Internet – wchodząc tutaj
 • przez telefon – dzwoniąc na naszą infolinię pod numer +48 22 557 44 44
 • możesz także zostawić kontakt do siebie przez formularz na naszej stronie, a my oddzwonimy w dogodnym dla Ciebie terminie
 • za pośrednictwem agentów oferujących ubezpieczenia Avivy. Znajdź agenta blisko Ciebie

Czy mogę zrobić cesję na bank przez telefon?

Oczywiście, wystarczy, że do nas zadzwonisz na numer 22 557 44 44, podasz nam dane banku, a my odeślemy Tobie poprawioną polisę.

Na jakie konto mam wpłacić składkę za OC?

Jeżeli zawarłeś umowę ubezpieczenia u agenta bądź w oddziale, dokonaj płatności na konto podane na potwierdzeniu złożenia wniosku, które otrzymałeś od agenta. Jeżeli zawarłeś umowę ubezpieczenia samochodowego przez telefon lub internet, dojdzie ona do skutku po opłaceniu składki, a szczegóły płatności znajdziesz na potwierdzeniu złożenia wniosku, które przekazał Ci konsultant e-mailem po zakończonej rozmowie. Za polisę możesz też wygodnie zapłacić kartą kredytową przez telefon, dzwoniąc do nas pod numer 22 557 44 44. Po opłaceniu składki otrzymasz od nas polisę potwierdzającą zawarcie umowy ubezpieczenia i certyfikat OC. Jeśli składka nie wpłynie na nasz rachunek bankowy, nie dojdzie do zawarcia umowy ubezpieczenia. Oznacza to, że nie będziesz chroniony z tytułu OC, co podlega karze, ale także nie będzie chroniony Twój pojazd w razie kolizji czy wypadku.

Ile wynosi kara za brak OC?

Wysokości kar za brak ciągłości ubezpieczenia dla pojazdów osobowych w roku 2019 wynoszą (w zależności od okresu bez posiadanej ochrony OC):

 • do 3 dni - 900 zł
 • do 14 dni - 2250 zł
 • powyżej 14 dni - 4500 zł

Nie byłem sprawcą szkody, ale chcę szybko naprawić samochód z mojego AC. Czy to możliwe?

Oczywiście. Szkodę możesz naprawić ze swojego AC (o ile mieści się ona w zakresie zapisanym w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia). Musisz jednak pamiętać, że szkoda wypłacona przez Avivę zostanie zaraportowana do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Będzie się to także wiązało z utratą zniżki w AC, chyba że Aviva odzyska od sprawcy szkody kwotę wypłaconego odszkodowania. Aby przyspieszyć ten proces, warto zadbać o dokumentację z miejsca zdarzenia (zdjęcia uszkodzeń i miejsca zdarzenia, zdjęcia oświadczeń sprawcy).

Jakie urządzenia zabezpieczające samochód przed kradzieżą uznaje Aviva?

Aviva uznaje te urządzenia zabezpieczające przed kradzieżą, które mają pozytywną ocenę skuteczności Przemysłowego Instytutu Motoryzacji (PIMOT). Wykaz tych urządzeń znajdziesz tutaj.

Potrzebna jest mi Zielona Karta. Co mam zrobić?

Dokumenty do pobrania

Poniżej znajdziesz ogólne warunki ubezpieczenia komunikacyjnego oraz ogólne warunki ubezpieczenia Zielona Karta. Zieloną Kartę otrzymasz od nas bezpłatnie, ale  pamiętaj o zamówieniu jej z wyprzedzeniem, ponieważ jest wysyłana listem poleconym pocztą i jej dostarczenie może zająć do 14 dni.

Jak zgłosić szkodę

Chcesz zgłosić szkodę?

Artykuły o ubezpieczeniu OC/AC

Ubezpieczenie OC - informacje

Jak działa OC?

Potrzebujesz tylko OC? W Avivie możesz kupić je bez AC! Ubezpieczenie komunikacyjne to podstawowa i obowiązkowa ochrona na drodze zapewni Ci ochronę w przypadku szkód, które spowodujesz poruszając się swoim pojazdem. OC nie chroni jednak Twojego samochodu. Taką ochronę zapewnia ubezpieczenie AC.

Jeśli spowodujesz wypadek, w którym ucierpią inne osoby lub zostanie zniszczony należący do nich samochód, likwidacją szkody zajmie się Aviva. Poszkodowani otrzymają pieniądze z Twojej polisy i nie będziesz musiał pokrywać kosztów szkód z własnej kieszeni.

Tanie ubezpieczenia OC:

Zapewne zależy Ci na jak najtańszym OC. Weź jednak pod uwagę, że Twoje ubezpieczenie OC ma zapewniać Ci ochronę w sytuacji, kiedy spowodujesz zdarzenie na drodze. Nasza rada: jeśli zależy Ci na tanim ubezpieczeniu, nie czekaj z wyborem do ostatniego dnia. Warto rozejrzeć się już wcześniej.

Pamiętaj, że w Avivie nawet podstawowe OC zawiera BLS – Bezpośrednią Likwidację Szkód. Dzięki temu jeśli będziesz miał szkodę z winy innego kierowcy, możesz zgłosić się do Avivy. My zajmiemy się resztą!.

Co pokrywa OC?

Jeśli będziesz sprawcą wypadku, z Twojego ubezpieczenia auta zostaną opłacone na przykład:

 • koszty naprawy uszkodzonego przez Ciebie pojazdu
 • wynajem auta zastępczego  dla poszkodowanych
 • holowanie uszkodzonego pojazdu
 • akcja ratunkowa
 • leczenie i rehabilitacja poszkodowanych

Jak znaleźć tanie OC?

Na cenę ubezpieczenia OC składa się wiele czynników. Jeśli zdecydujesz się na zakup ubezpieczenia OC online w Avivie, będziesz musiał wypełnić formularz z pytaniami o Twoją historię jako kierowcy.

W Avivie oferujemy jednak promocje na ubezpieczenia – warto zatem odwiedzać naszą stronę. Zaproponujemy Ci na przykład dodatkową zniżkę za zakup przez MojąAvivę. Ponadto jeśli zdecydujesz się na ubezpieczenie samochodu OC/AC (czyli pakiet), koszt Twojego OC będzie niższy. Premiujemy też klientów posiadających inne ubezpieczenia w Avivie.

Ubezpieczenie AC - informacje

Jak działa autocasco?

Ubezpieczenie AC chroni Twój samochód. Oznacza to, że otrzymasz odszkodowanie kiedy np. Twój pojazd zostanie skradziony lub uszkodzony. Tej ochrony nie gwarantuje OC. Ponieważ pieniądze z ubezpieczenia AC są dla Ciebie, dopasuj zakres polisy do swoich przyzwyczajeń i potrzeb. Na tym ubezpieczeniu nie warto oszczędzać.

Assistance i dodatki

W przypadku assistance warto dokładnie przeczytać szczegóły umowy. Usługi assistance mają za zadanie pomóc Ci w trudnej sytuacji na drodze, kiedy np. po wypadku będziesz potrzebował holowania. To jednak nie wszystko. W Avivie samochodowy assistance to także 3 domowe wizyty lekarskie w ciągu roku i telefoniczna pomoc tłumacza, jeśli będziesz miał wypadek za granicą.

W Avivie do ubezpieczenia samochodu OC/AC możesz dodać jeszcze ochronę prawną. Jeśli spowodujesz wypadek lub wjedziesz w dziurę na drodze , w ramach ochrony otrzymasz pomoc prawnika, aż do kwoty 15 tys. złotych.

Co pokrywa AC?

Ubezpieczenie AC chroni Twój samochód, więc w pakiecie z OC stanowi doskonałe połączenie. AC zapewnia pomoc przy zdarzeniach, które trudno przewidzieć. Jeśli to Ty będziesz sprawcą wypadku i uszkodzisz swój samochód, otrzymasz odszkodowanie ze swojego autocasco. AC chroni także w przypadku uszkodzeń spowodowanych siłami natury.  Najczęściej pakiet ubezpieczeń OC/AC zawiera takie ryzyka jak:

 • kradzież (całkowitą i częściową, np. wyposażenia auta)
 • uszkodzenie auta (z Twojej winy lub z powodu np. pożaru)
 • podstawowe NNW
 • usługi assistance (holowanie, samochód zastępczy)

Jak dobrać ubezpieczenie AC?

Przede wszystkim zastanów się, czego potrzebujesz. Jeśli często pokonujesz samochodem długie dystanse, może Ci się przydać maksymalny assistance. Jeśli nie parkujesz w garażu, pomyśl o dodatkowym ubezpieczeniu szyb, na wypadek zniszczeń spowodowanych np. gradem.

Właśnie kupiłeś nowy samochód? Przyda Ci się ochrona na wypadek kradzieży. Pakiet ubezpieczeń samochodu OC/AC będzie jeszcze tańszy, jeśli zdecydujesz się na płatność jednorazową.

Zadzwoń do nas

Infolinia

+48 22 557 44 44

Infolinia czynna pon.-piąt. 8:00 - 20:00

Materiał ma charakter marketingowy i nie stanowi oferty (art. 66 Kodeksu cywilnego).  Stroną umowy jest Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń Ogólnych SA. Na 80% zniżek za ubezpieczenie samochodowe OC/AC składa się maksymalnie do 60% zniżki za bezszkodową jazdę, 15% zniżki za zakup pakietu OC/AC (Autocasco) oraz 5% zniżki za zakup przez serwis MojaAviva. Zakres ubezpieczenia i wyłączenia odpowiedzialności regulują ogólne warunki ubezpieczenia dostępne na aviva.pl. Informacje o produkcie są dostępne na infolinii (tel. 22 557 44 44)  oraz u agentów ubezpieczeniowych Avivy.