< Ubezpieczenie domu i mieszkania online

Czy polisa mieszkaniowa obejmuje ruchomości w mieszkaniu?

Dobrze dobrana polisa ubezpieczeniowa może zapewnić Ci finansową ochronę m. in. na wypadek kradzieży z włamaniem, zalania mieszkania czy pożaru. Wybierając ubezpieczenie warto zwrócić uwagę na to, jakie przedmioty znajdują się w zakresie polisy i na jakie odszkodowanie z nimi związane możesz liczyć. 

Kupując ubezpieczenie domu lub mieszkania zabezpieczasz dorobek swojego życia. Każda nieruchomość ma swoją specyfikę, każdy z nas gromadzi inne przedmioty i w inny sposób je użytkuje. To właśnie dlatego w Avivie dajemy możliwość ubezpieczenia mieszkania lub domu na różną kwotę i rozszerzenia standardowej ochrony o dodatkowe ryzyka. 

Odszkodowanie za skradziony rower i zniszczone dywany w ramach polisy mieszkaniowej

Posiadając ubezpieczenie domu i mieszkania w Avivie otrzymasz odszkodowanie, jeżeli Twoja nieruchomość ulegnie zniszczeniu w wyniku pożaru, wybuchu, huraganu, uderzenia pioruna czy innych zdarzeń atmosferycznych. W standardzie otrzymujesz także ubezpieczenie od kradzieży z włamaniem i dewastacji. W tych wypadkach ochroną ubezpieczeniową objęte są meble, urządzenia gospodarstwa domowego (np. telewizor czy kosztowny robot kuchenny), komputery, rowery, instrumenty muzyczne, ale także dywany, żyrandole oraz ubrania. Jeżeli zostaną one skradzione bądź ulegną zniszczeniu, otrzymasz odszkodowanie, które umożliwi Ci odkupienie utraconych przedmiotów. 

Ubezpieczenie biżuterii oraz dzieł sztuki w ramach polisy mieszkaniowej

Biżuteria, dzieła sztuki, kolekcja znaczków czy trofea myśliwskie – to przedmioty, które często mają dużą wartość nie tylko finansową, ale także sentymentalną. Wymagają więc specjalnej ochrony. W Avivie masz możliwość ich dodatkowego ubezpieczenia na wyższą kwotę niż w przypadku innych rzeczy znajdujących się w Twoim posiadaniu. Wystarczy, że zgłosisz taką potrzebę naszemu Agentowi podczas zawierania umowy ubezpieczenia (znajdź Agenta). 

Ubezpieczenie od stłuczenia w zakresie ubezpieczenia domu i mieszkania

Szczególnie podatne na uszkodzenia są wszystkie elementy szklane znajdujące się w domu. Ale czy wyobrażasz sobie funkcjonowanie bez luster, ceramicznej umywalki czy płyty indukcyjnej? Wiemy, że lustro może się stłuc przez zwykłą nieuwagę, a płyta grzewcza pęknąć, gdy upadnie na nią ciężki garnek. Właśnie w takich wypadkach możesz skorzystać ze swojego ubezpieczenia domu lub mieszkania zakupionego w Avivie. W ramach ubezpieczenia od stłuczenia chronimy także szyby okienne, szklane elementy w drzwiach, szklane przegrody ścienne i elementy mebli oraz kominków. Odszkodowanie wypłacimy także za stłuczone akwarium, zniszczony witraż czy uszkodzoną osłonę od prysznica. Uzyskane pieniądze umożliwią Ci naprawę bądź wymianę zniszczonych przedmiotów, a my dodatkowo zapłacimy za zdemontowanie uszkodzonych elementów.

Pomoc fachowców w ramach ubezpieczenia mieszkania lub domu

W Avivie oferujemy także pomoc, kiedy spotkają Cię niedogodności związane z codziennym użytkowaniem mieszkania. Jeśli konieczna będzie interwencja hydraulika albo ślusarza, zorganizujemy ich przyjazd i zapłacimy za ich pracę. Podobnie, gdy przestanie działać Ci sprzęt RTV, AGD albo komputer. To wszystko otrzymujesz w ramach dołączonego do ubezpieczenia domu lub mieszkania Assistance, ponieważ razem z Tobą chcemy zadbać o Twój majątek. 

Swoje ruchomości chroń także w podróży

Często decydujemy się na zakup polisy mieszkaniowej tuż przed wyjazdem na wakacje, w obawie, że podczas naszej nieobecności mieszkanie może zostać okradzione czy zalane przez sąsiada. Naturalne jest także, że na czas wyjazdu zabezpieczasz się dodatkową polisą – turystyczną, która chroni przed finansowymi skutkami wypadku, zachorowania czy utraty bagażu podróżnego w trakcie urlopu. Cenimy Twój czas, dlatego w Avivie w ramach jednej umowy możesz ubezpieczyć zarówno dom lub mieszkanie jak i swoją podróż. Ubezpieczenie podróżne nie tylko obejmie ochroną Twoje zdrowie, ale również znajdujące się w Twoim bagażu przedmioty, takie jak m. in. aparat fotograficzny, laptop, telefon komórkowy, ale także upominki, jakie wieziesz do domu czy książki i ubrania. Ochronie na wypadek kradzieży, zniszczenia czy uszkodzenia podlega także sprzęt sportowy (np. narty, rower, deska do surfowania) oraz walizki i pokrowce na sprzęt. Przedmioty, które zabierasz ze sobą w podróż zaczną być chronione już w chwili, gdy wyjdziesz z domu. 

Ubezpiecz mieszkanie

Ubezpiecz najważniejsze miejsce na świecie. Już od 100 zł rocznie.

Sprawdź nasze ubezpieczenia

Ubezpiecz samochód w pakiecie OC/AC

Z naszym pakietem AC/OC otrzymasz 17% zniżki na Autocasco oraz Assistance w Europie.

Ubezpieczenie podróżne

Ubezpiecz podróż w Europie już za 28 zł za tydzień. 

Ubezpieczenie życia i zdrowia

Ubezpiecz życie i zadbaj jeszcze lepiej o zdrowie z pakietem bezpłatnych badań kontrolnych

Oszczędzanie i ochrona dla dziecka

Ubezpieczenie, które pozwoli Ci zadbać o jego przyszłość.