Ubezpieczenie ochrony prawnej Pomoc i zwrot kosztów prawnika, gdy będziesz dochodził swoich praw w sądzie

Stwórz swój standard

Pamiętaj: tylko teraz do 80% zniżek na pakiet OC/AC

Poprowadzimy Cię przez zawiły świat formalności

Historia Twojego samochodu bywa związana kłopotliwymi procedurami prawnymi: od zakupu i rejestracji po kradzież lub sprzedaż pojazdu. Pomoc prawnika w tych sytuacjach może okazać się przydatna. Zapewnimy Ci ją, a jeśli okaże się to konieczne, pokryjemy koszty postępowania sądowego.

Czym jest Ubezpieczenie ochrony prawnej?

To umowa dodatkowa, którą możesz dokupić do pakietu OC/AC w Avivie. Zapewni Ci konsultację prawną oraz zwrot kosztów postępowania sądowego związan z Twoim samochodem.

Co zyskujesz?

 • Szybką, fachową pomoc prawną Kiedy chcesz kupić lub sprzedać samochód, zarejestrować go lub wyrejestrować lub np. dochodzić roszczeń z tytułu gwarancji:
  - pomożemy Ci uporać się z ewentualnymi kłopotami w ciągu dwóch dni roboczych,
  - dostarczymy Ci niezbędnych informacji i dokumentów,
  - wystarczy, że skontaktujesz się dzwoniąc, wysyłając nam e-mail lub fax.
 • Zwrot kosztów prawnika Nie przejmuj się, że postępowanie prawne nadszarpnie Twój budżet. Poniesiemy koszty procesu, w tym koszty sądowe, oraz koszty zastępstwa procesowego adwokata lub radcy prawnego.
  Gwarantujemy pomoc finansową w przypadku między innymi:
  - dochodzenia odszkodowania za szkody poniesione w wypadku,
  - roszczeń wobec mechanika, który uszkodził pojazd,
  - toczącego się przeciwko Tobie postępowania karnego w związku z przestępstwem lub wykroczeniem drogowym.

 

Prezentowana umowa to ubezpieczenie z Działu II załącznika do ustawy z dnia 11 września 2015 roku o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej („pozostałe ubezpieczenia osobowe i ubezpieczenia majątkowe”), którego stroną jest Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń Ogólnych S.A. (Towarzystwo). Niniejszy materiał ma wyłącznie charakter informacyjny, przybliżający w sposób ogólny charakter oraz zakres ww. ubezpieczenia i nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego. Szczegółowy zakres ww. ubezpieczenia regulują ogólne warunki ubezpieczenia i załączniki do tego dokumentu, w których znajdziesz postanowienia dotyczące m.in. składek, ograniczeń i wyłączeń odpowiedzialności Towarzystwa oraz warunków wypłaty i zasad obliczania świadczeń ubezpieczeniowych.

Dokumenty dostępne są powyżej oraz na stronie www.aviva.pl/dokumenty-samochod. Ponadto wszelkie informacje w powyższym zakresie można uzyskać na infolinii Towarzystwa (tel. +48 22 557 44 44) oraz u jego agentów ubezpieczeniowych.

Jesteś zainteresowany?

Kup online

Kupując polisę online możesz liczyć na 5% zniżki
i dodatkowe korzyści. Obliczenie składki zajmie Ci tylko 2 minuty.

Oblicz składkę

Kup przez telefon

Kupując polisę przez telefon możesz liczyć na dodatkowe zniżki i korzyści oraz pomoc konsultanta w wyborze najlepszego wariantu dla Ciebie.

Zamów rozmowę

Masz pytanie? Zadzwoń!

infolinia czynna od poniedziałku do piątku
w godzinach 8:00-20:00

+48 22 557 44 44
zwiń / rozwiń