< Ubezpieczenie-roweru

Ubezpieczenie rowerowe

Kradzież roweru, OC rowerzysty, NNW oraz Pomoc Rowerowa w całej Polsce

Co to jest ubezpieczenie rowerowe i kiedy warto je mieć?

Ubezpieczenie rowerowe Koło za kołem dedykowane jest przede wszystkim miejskim rowerzystom, amatorom jazdy rekreacyjnej, wypoczynkowej i rodzinnej. Chcemy wspierać jazdę na rowerze, jako ekologiczny, wygodny i wolny od zmartwień sposób przemieszczania się i spędzania czasu. 

Oferujemy całodobowe assistance rowerowe oraz pełną ochronę od: kradzieży roweru, szkód wyrządzonych rowerem osobom trzecim (OC rowerzysty) oraz następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW rowerowe).

Ubezpieczenie rowerowe przeznaczone jest dla rowerów kupionych w ciągu ostatnich 2 lat za maksymalnie 5000 zł. Koszt takiego ubezpieczenia zależy od wartości i wieku roweru, składka wynosi od 149 zł rocznie do maksymalnie 237 zł. To w przeliczeniu jedynie 41 – 65 groszy dziennie.

Nasze ubezpieczenie rowerowe wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rowerzystów i zapewnia im spokój podczas wycieczek rowerowych.

Całodobowe assistance rowerowe
Jeździsz rekreacyjnie, lubisz rowerowe wycieczki za miasto, a może rower to Twój środek transportu do pracy? Ubezpieczenie rowerowe jest dla Ciebie. Jeśli Twój rower zepsuje się, gdy jesteś na drodze publicznej, ponad 15 km od miejsca zamieszkania, wystarczy, że zadzwonisz na infolinię 22 557 27 43, a my zorganizujemy i pokryjemy koszty pomocy rowerowej. Usługa assistance rowerowe przysługuje 2 razy w ciągu roku, do kwoty 500 zł i pokrywa koszty usprawnienia lub naprawy roweru na miejscu zdarzenia. Jeśli naprawa nie jest możliwa, organizujemy i pokrywamy koszt transportu Ciebie i roweru do najbliższego warsztatu naprawczego lub do domu. Koszty części zamiennych pokrywasz Ty sam.

Kradzież roweru
Zwracamy 100% wartości ubezpieczonego roweru – niezależnie, czy rower skradziono z domu czy np. spod sklepu. Ważne jest, by rower był odpowiednio zabezpieczony – jest to warunek konieczny do wypłaty świadczenia. Jeśli zostawiamy rower na zewnątrz, należy go poprawnie przypiąć (u-lockiem lub zapięciem składanym) do jakiegoś stałego elementu (np. barierki lub słupa), które uniemożliwiają zdjęcie zabezpieczenia roweru.

Co zrobić, gdy stanie się najgorsze i ukradną Tobie rower? W pierwszej kolejności zgłoś to na policję (masz na to 3 dni). Pamiętaj, aby po zgłoszeniu na policji uzyskać protokół, który powinien zawierać opis sposobu, w jaki rower był zabezpieczony. Następnie zadzwoń pod numer +48 22 557 44 44 i poinformuj nas o kradzieży (masz na to 7 dni od kradzieży). Konsultant infolinii poinformuje Cię, jakie są następne kroki.

OC rowerzysty
Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, czyli OC rowerzysty, zapewnia pokrycie szkód wyrządzonych osobom trzecim podczas jazdy na rowerze. Zabezpiecza Cię do kwoty 20 000 zł i zostanie wypłacone, gdy spowodujesz wypadek, potrącisz pieszego lub uszkodzisz coś jadąc rowerem, prowadząc go, a nawet wsiadając lub zsiadając z niego (np. zarysujesz karoserię czyjegoś auta).

NNW rowerowe
Ubezpieczenie od skutków nieszczęśliwego wypadku, czyli NNW rowerowe, zabezpiecza Cię do kwoty 20 000 zł w przypadku śmierci lub uszkodzenia ciała. Oznacza to, że jeśli w czasie jazdy rowerem doznasz uszkodzenia ciała czy trwałego uszczerbku zdrowiu, np. złamiesz rękę, nogę czy skręcisz kolano, wypłacimy należne odszkodowanie.

Masz ubrania lub inne części garderoby, które poprawiają bezpieczeństwo podczaj jazdy? Jeśli w wyniku wypadku zostaną one uszkodzone, zwrócimy ich koszt. Mogą to być na przykład: kask, kamizelka odblaskowa, rękawice rowerowe, ochraniacze, okulary przeciwsłoneczne czy obuwie.

O czym musisz pamiętać?
Ubezpieczenie nie obejmuje szkód powstałych w wyniku startu w zawodach kolarskich lub wyczynowego treningu kolarskiego; nie obejmuje również rowerów używanych do prowadzenia działalności gospodarczej. Ubezpieczenie rowerowe działa tylko na terenie Polski.

Ubezpieczenie możesz kupić online, a polisę otrzymasz na maila.