< Smartlife

Ubezpieczenie na życie online – już w Polsce!

Ubezpieczenia na życie cieszą się rosnącą popularnością. Okazuje się, że coraz więcej osób pragnie zabezpieczyć przyszłość swoich bliskich w razie, gdyby  nieoczekiwanie doszło do tragedii. Większość z nas ma jednak coraz mniej czasu na szukanie odpowiedniej oferty, tym bardziej na spotkania z agentem ubezpieczeniowym i robienie badań medycznych. Dziś dzięki ubezpieczeniu Aviva Smart Life wszystko się zmienia!

Ubezpieczenie na życie, czyli…

Dokładnie o ubezpieczeniu na życie pisaliśmy tutaj. Krótko rzecz ujmując, ubezpieczenie na życie to taki rodzaj polisy, która gwarantuje wypłatę odszkodowania wskazanym przez ubezpieczonego w razie nieszczęśliwego wypadku lub choroby, w wyniku której poniesie śmierć. Zazwyczaj z ubezpieczeniem na życie spotykamy się w miejscach pracy, gdzie wykupuje się grupowe ubezpieczenia. Przykładem są górnicy czy zawodowi kierowcy.

Od jakiegoś czasu rośnie świadomość Polaków, która sprawia, że choć nikt nie lubi dopuszczać do siebie myśli o najgorszym scenariuszu, to zdajemy sobie sprawę z tego, że w każdym momencie może zdarzyć się coś, co pozbawi nas życia. Zaczynamy myśleć o tym, jak zabezpieczyć przyszłość naszych bliskich i zatroszczyć się o ich dobro, gdyby coś takiego jednak miało miejsce. Tak właśnie docieramy do indywidualnego ubezpieczenia na życie.

Pierwsze w Polsce ubezpieczenie na życie online – to możliwe!

Grupa Aviva doskonale zdała sobie sprawę z tego, że współczesny Klient często jest tak zajęty, że nawet jeśli interesuje się danym zagadnieniem, właśnie brak czasu sprawia, że nigdy nie poszerzy swojej wiedzy na jego temat, ani nie zdecyduje się na ubezpieczenie, nawet jeśli bardzo by tego chciał. Dlaczego? Padały różne argumenty: od tych o braku chwili na znalezienie odpowiedniego ubezpieczenia, przez niemożność spotkania z agentem ubezpieczeniowym po niechęć robienia długich i żmudnych badań medycznych, niegdyś niezbędnych przy ubezpieczeniach na życie.

Tak powstał Smart Life. Pierwsza w Polsce polisa ubezpieczenia na życie, którą w pełni można kupić online. Niemożliwe? A jednak! Zainteresowany bez wychodzenia z domu znajdzie potrzebne informacje, przeczyta spokojnie regulamin, wybierze interesującą sumę ubezpieczenia i natychmiast dowie się o wysokości stawki. Co więcej, nie trzeba już podpisywać polis na dekadę lub więcej – Smart Life obejmuje 5 lat, co w przypadku ubezpieczeń na życie jest niezwykle wygodną opcją. Dochodzi jeszcze jedna, bardzo ważna kwestia – zaufanie. Wierzymy naszym Klientom, dlatego badania lekarskie zastąpiliśmy krótką, zwięzłą ankietą dotyczącą stanu zdrowia.

Smart Life – jak kupić?

To bardzo proste! Na stronie internetowej https://smartlife.aviva.pl klikamy przycisk „Kup online”. Widzimy przed sobą coś w rodzaju kalkulatora ubezpieczenia. Po pierwsze, wpisujemy nasz wiek, interesującą nas kwotę (25 000 zł, 50 000 zł, 75 000 zł lub 100 000 zł) i natychmiast widzimy wysokość miesięcznej stawki, którą będziemy płacić za daną opcję. Stawki są niewielkie – zaczynają się już od 21 złotych! Po drugie, uzupełniamy swoje podstawowe dane (imię, nazwisko, PESEL, serię dowodu osobistego, adres) oraz wpisujemy dane osoby uposażonej, czyli tej, która otrzyma odszkodowanie (jedynie imię, nazwisko i datę urodzenia). W kolejnym kroku widzimy podsumowanie wniosku, opłacamy składkę, wypełniamy krótką ankietę dotyczącą zdrowia i… to wszystko!

Jak kupić ubezpieczenie na życie smartlife

Ubezpieczenia online to już standard w wysokorozwiniętych krajach. Początkowo Polacy bardzo sceptycznie podchodzili do kwestii kupowania czy załatwiania czegokolwiek online. Z czasem jednak przekonali się do e-zakupów, a nawet do rozliczania deklaracji PIT przez internet. W drugim przypadku okazało się, że już w 2016 roku pobiliśmy rekord i online rozliczono więcej dokumentów niż tradycyjną drogą. Przekonaliśmy się, że przestrzeń internetowa daje wiele możliwości, jest naprawdę bezpieczna i rzeczywiście ma wpływ na komfort naszego życia. Bez wychodzenia z domu można dziś załatwić naprawdę sporo. Teraz nabyć nawet ubezpieczenie na życie!

Ubezpieczenie na życie – czy warto?

To pytanie pada bardzo często. Odpowiada na nie ekspert Avivy: „Na pewno tak. Ubezpieczenie na życie to krok świadczący nie tylko o naszej dojrzałości i świadomości zagrożeń, które niesie ze sobą współczesny świat. Przecież słyszymy o nich każdego dnia, napotykamy potencjalnie niebezpieczne sytuacje zatrważająco często. To przede wszystkim piękny wyraz troski o naszych najbliższych, których nie chcielibyśmy obarczać kłopotami w razie tragedii, fnansowe zabezpieczenie przyszłości ludzi, których kochamy.”