Czy warto kupić ubezpieczenie na życie?

Życie nieustannie nas zaskakuje. I choć czasem są to przyjemne niespodzianki, czasem musimy też zmierzyć się z przykrymi sytuacjami. Nie sposób przewidzieć wszystkiego, co może przynieść los. Właśnie dlatego warto zabezpieczyć siebie i najbliższych, kupując ubezpieczenie na zdrowie i życie w Avivie. 

Każdy chce, by jego najbliżsi byli bezpieczni. Wszyscy starają się, aby zapewnić im jak najbardziej dostatnie i spokojne życie. Co się jednak stanie, jeśli Ciebie nagle zabraknie? Kto wtedy zadba o Twoją rodzinę, o Twój dom i o przyszłość najważniejszych dla Ciebie osób? 

Polisa na życie może stanowić rozwiązanie

Ubezpieczenia na życie nie są wynalazkiem XXI wieku. Pierwsze ubezpieczenia jednak tylko w niewielkim stopniu przypominały dzisiejsze złożone polisy ubezpieczeniowe. Na przykład w starożytnym Rzymie wojownicy przed wyruszeniem na wojnę dobrowolnie gromadzili środki na wypadek swojej śmierci. Właśnie z tego budżetu pieniądze były wypłacane wdowom, aby umożliwić im wychowanie i wykształcenie dzieci. Już tak proste ubezpieczenie, jak to stosowane powszechnie w Rzymie, pokazuje pierwotną i właściwie najważniejszą funkcję ubezpieczeń – ochronę przed niepewnością. Uposażanie bliskich na wypadek Twojej śmierci nie zredukuje bólu po stracie, ale może umożliwić im utrzymanie dotychczasowego poziomu życia i może pozwolić na dalszą realizację życiowych planów. 

Bezcenna stabilizacja

Ubezpieczenie na życie jest swego rodzaju gwarancją na wypadek zajścia nieprzyjemnych zdarzeń losowych. Kiedy dojdzie do takiej sytuacji, wypłacimy środki pieniężne, które ułatwią Ci powrót do zdrowia lub zapewnią płynność finansową Twoim najbliższym. W razie problemów ze zdrowiem, zapewnimy Ci środki na leczenie i rehabilitację, pokryjemy koszty pobytu w szpitalu, a także wypłacimy odszkodowanie z ubezpieczenia NNW. Zabezpieczymy również przyszłość Twoich bliskich, którzy środki otrzymane z polisy będą mogli przeznaczyć na dowolne wydatki. Nie musi to być wcale spłata kredytu czy innych zobowiązań – Twoi bliscy dzięki tym środkom będą mogli opłacić zagraniczną edukację dzieci czy przeznaczyć je na remont mieszkania.

A co, jeżeli nasze dziecko straci nagle obydwoje rodziców?

Zazwyczaj myśląc o ubezpieczeniu na życie, wyobrażamy sobie sytuację, kiedy ojciec będący jedynym żywicielem rodziny umiera i zostawia matkę samą z dziećmi.  Zdarzyć się może także sytuacja, że w tym samym czasie zabraknie obydwojga rodziców, na przykład w wyniku wypadku samochodowego. Dziecko w tej niewyobrażalnie ciężkiej sytuacji pozostanie samo – straci dwie najbliższe sobie osoby. Najprawdopodobniej trafi wtedy pod opiekę dziadków, ale z uwagi na podeszły wiek, stan zdrowia oraz niewielką emeryturę, sytuacja finansowa rodziny może być bardzo ciężka. A co jeśli dziecko nie ma dziadków, ani innych bliskich osób? Bez względu na sytuację rodzinną, warto zatroszczyć się o przyszłość Twoich dzieci i pomyśleć o zakupie ubezpieczenia na życie już dziś. Wypłata świadczenia pieniężnego umożliwi Twoim dzieciom kontynuację kształcenia i realizację życiowych planów.

Dzięki polisie możesz chronić również swoje zdrowie

Wypadek, choroba, chwilowa niedyspozycja – te wszystkie sytuacje mogą wymagać kosztownego leczenia i długotrwałej rehabilitacji. Jednak kupując polisę na życie, masz szansę zabezpieczyć się przed obciążającymi Twoje konto rachunkami za opiekę zdrowotną, ponieważ podstawową polisę możesz rozszerzyć o umowę w razie poważnego zachorowania. Obejmie ona ochroną Ciebie i/lub partnera w razie 45 poważnych chorób, a także Twoje dziecko w razie 20 poważnych chorób. Pieniądze wypłacimy Ci od razu po diagnozie lub leczeniu, bez konieczności przedstawiania faktur, czy składania oświadczeń o wydatkach poniesionych na leczenie. 

Ochronę Twojego zdrowia możesz poszerzyć również o kolejną umowę dodatkową - Mediservice. W jej ramach zapewnimy Ci dostęp do zagranicznej, powtórnej opinii lekarskiej.  Gwarantujemy również pakiet usług Assistance, w ramach którego zapewniamy pomoc w organizacji procesu leczenia oraz szerokie wsparcie nie tylko w razie Twojego pobytu w szpitalu, ale również, gdy będziesz dochodzić do zdrowia już w domu. Kolejne możliwe rozszerzenie ochrony Twojego zdrowia to umowa dodatkowa „Na Zdrowie”, w ramach której otrzymasz szeroki zakres ochrony, liczący ponad 1800 powodów leczenia. Co więcej, w ramach świadczenia lekowego możesz otrzymać nawet do 10 tysięcy złotych na zakup leków. 

Możesz też zagwarantować sobie rekompensatę finansową za utracone dochody, gdy z powodu choroby lub wypadku nie będziesz mógł zarabiać. Taką możliwość daje Ci umowa dodatkowa w razie niezdolności do pracy. Środki te mogą Ci znacznie ułatwić długotrwałą terapię czy rehabilitację.

Zyskaj dostęp do prywatnej opieki medycznej

Nie od dziś wiadomo, że profilaktyka jest kluczowa dla zachowania zdrowia przez wiele lat. Właśnie dlatego zadbaj o siebie i zyskaj dostęp do lekarzy w ponad 700 placówkach grupy LUXMED. Dzięki umowie dodatkowej „Bądź zdrów”, stworzonej w trosce o Twoje zdrowie, szybko dostaniesz się do specjalistów, a także będziesz mógł skorzystać z badań profilaktycznych i z szerokiego zakresu zabiegów. A w ramach usługi Assistance, przysługują Ci jeszcze wizyty domowe i dowóz leków do domu. Dodatkowo, kupując pakiet w wersji rodzinnej zapłacisz stałą stawkę, niezależnie od liczby członków Twojej rodziny. 

Ubezpieczenie na życie i zdrowie może okazać się bardzo pomocne w razie zajścia przykrych zdarzeń losowych. Polisa w Avivie zapewni Ci stabilizację, bezpieczeństwo i bezcenny spokój w tych najtrudniejszych chwilach. Polisę u nas możesz skomponować tak, aby chronić nie tylko życie, ale i zdrowie. Dzięki temu nie tylko zabezpieczysz bliskich na wypadek Twojej śmierci, ale ochroną obejmiesz również Twoje zdrowie. W ramach polisy oferujemy dostęp do prywatnej opieki medycznej, pokrycie kosztów rehabilitacji czy pobytu w szpitalu, drugą opinię lekarską, a także bezcenną pomoc organizacyjną. Dodatkowo, im szerszą ochronę sobie zapewnisz, tym bardziej korzystną finansowo ofertę będziemy mogli dla Ciebie przygotować.