Ubezpieczenie mienia to jeden z warunków ochrony przedsiębiorstwa, niezależnie od tego, jakie są jego rozmiary i profil działalności. Warto skorzystać z takiej ochrony, szczególnie, jeśli firma swoją działalność opiera na drogim sprzęcie lub konkretnej nieruchomości.

Polisa Partner w Biznesie chroni majątek firmowy od zdarzeń losowych, które mogą powodować duże straty dla kapitału przedsiębiorstwa. Jest to idealne rozwiązanie m.in. dla sklepów czy firm, które swoje funkcjonowanie opierają na dostępie, atrakcyjności czy przywiązaniu klienta do określonego lokalu i oferowanego w nim asortymentu. W razie zdarzeń losowych, pieniądze z ubezpieczenia pozwolą na szybkie ponowne uruchomienie biznesu, czym ograniczymy ryzyko utraty klientów. Ubezpieczenie Partner w Biznesie pokryje koszty związane np. z usunięciem szkód, remontem, odkupieniem wyposażenia oraz dotyczące pracy rzeczoznawcy. – Dobre ubezpieczenie obejmie zarówno przestrzenie biurowe, jak i pozostałe miejsca niezbędne do prowadzenia biznesu, np. magazyny czy hale produkcyjne – mówi Małgorzata Skibińska, dyrektor działu rozwoju ubezpieczeń indywidualnych i MSP w Avivie. – To właśnie w tych pomieszczeniach zwykle znajduje się towar lub urządzenia stanowiące podstawę firmowego majątku.

Dobre ubezpieczenie obejmie zarówno przestrzenie biurowe, jak i pozostałe miejsca niezbędne do prowadzenia biznesu, np. magazyny czy hale produkcyjne.

Małgorzata Skibińska, dyrektor działu rozwoju ubezpieczeń indywidualnych i MSP

Wybierając polisę, zadbajmy również o to, aby jej zakres obejmował nie tylko utratę czy zniszczenie mienia w przypadku kradzieży, ale także koszt naprawy drzwi, okien, zamków i systemu alarmowego uszkodzonego przez złodziei. Nie zapominajmy również o nieprzewidzianych awariach spowodowanych przez burzę lub powstałe w wyniku przepięcia w instalacji elektrycznej. Polisa Partner w Biznesie pokryje szkody powstałe w sprzęcie oraz zagwarantuje zwrot kosztów stałych w czasie przestoju firmy (dodatkowa klauzula kosztów stałych).   

Jeżeli prowadzimy firmę informatyczną lub inny biznes oparty o sprzęt elektroniczny, warto te urządzenia objąć dodatkową ochroną. Cena specjalistycznych komputerów i oprogramowania potrzebnych np. grafikom sięga nawet kilkunastu tysięcy złotych. Równie kosztowny może być np. sprzęt potrzebny firmom specjalizującym się w nagłośnieniu koncertów i imprez masowych. Ubezpieczyć warto też laptopy, telefony komórkowe czy przenośne dyski danych, które można przypadkowo uszkodzić, a odzyskanie danych jest kosztowne. Należy zwrócić uwagę, żeby polisa chroniła sprzęt elektroniczny, z którego korzystamy również poza siedzibą firmy. Do jego uszkodzenia lub zniszczenia może dojść podczas prowadzenia sesji fotograficznej, np. zrzucenie obiektywu z pomostu do wody lub zatopienie torby z aparatami i kamerami wskutek wypadnięcia operatora z żaglówki, albo na placu budowy, np. uszkodzenie urządzeń geodezyjnych wskutek przypadkowego przewrócenia statywu. Polisa Partner w Biznesie daje pewność, że dostaniemy pieniądze za uszkodzony sprzęt elektroniczny przez co działalność naszej firmy nie będzie zagrożona.   

Pełna Oferta Partner w Biznesie dostępna jest na stronie www.aviva.pl oraz pod numerem + 22 22 557 44 44. 

Ubezpiecz majątek firmy

Wybierz proste ubezpieczenie, które nie wymaga szacowania wartości Twojego majątku. 

Sprawdź inne ubezpieczenia

Ubezpieczenie samochodu

Wypróbuj pakiet AC/OC ze zniżką nawet do 80% i szkołą bezpiecznej jazdy gratis.

Ubezpieczenie podróżne

Ubezpiecz podróż w Europie już za 28 zł za tydzień. 

Ubezpieczenie życia i zdrowia

Zapewnij sobie wypłatę pieniędzy i pomoc w trudnych sytuacjach życiowych. 

Oszczędzanie i ochrona dla dziecka

Ubezpieczenie, które pozwoli Ci zadbać o jego przyszłość.