Ogłoszenie o zmianie Statutu
Aviva Specjalistyczny Fundusz Inwestycyjny Otwarty z dnia 19 lipca 2018 roku
Na podstawie art. 24 ust. 5 i ust. 8 pkt 2) ustawy z dnia 27 maja 2004 r. o funduszach inwestycyjnych i zarządzaniu alternatywnymi funduszami inwestycyjnymi (jednolity tekst Dz.U. z 2018 r., poz. 56, ze zm. - „ustawa”), Aviva Investors Poland Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SA („Towarzystwo”), z siedzibą w Warszawie, ul. Inflancka Nr 4b, działając jako organ Aviva Specjalistycznego Funduszu Inwestycyjnego Otwartego („Aviva SFIO”), wpisanego do rejestru funduszy inwestycyjnych pod numerem RFi 1243, informuje, że Uchwałą Nr 20/2018 z dnia 17 lipca 2018 r., Zarząd Towarzystwa uchwalił następujące zmiany Statutu Aviva SFIO:
1. W Art. 4 Statutu definicja Depozytariusza otrzymuje następujące brzmienie:
„Deutsche Bank Polska SA z siedzibą w Warszawie, ul. Lecha Kaczyńskiego 26;”
2. Art. 22 Statutu otrzymuje następujące brzmienie:
„Art. 22
Opłata manipulacyjna za zbywanie Jednostek Uczestnictwa
1. Z zastrzeżeniem art. 23, od Uczestnika Funduszu pobierana jest opłata manipulacyjna za zbywanie Jednostek Uczestnictwa.
2. Maksymalne stawki opłaty manipulacyjnej za zbywanie Jednostek Uczestnictwa dla każdego z Subfunduszy określają art.44 i art. 54 Statutu.
3. Skala, wysokość oraz podstawa naliczania opłaty manipulacyjnej za zbywanie Jednostek Uczestnictwa ustalona przez Towarzystwo jest określona w tabeli opłat manipulacyjnych dostępnej na stronie internetowej Towarzystwa www.aviva.pl.
4. Stawki opłaty manipulacyjnej stosowanej przez danego Dystrybutora określone są w tabeli opłat manipulacyjnych udostępnianej przez tego Dystrybutora.”
3. Art. 23 Statutu otrzymuje następujące brzmienie:
„Art. 23
Zmiana wysokości opłaty manipulacyjnej
1. Opłaty manipulacyjne mogą zostać obniżone lub zniesione w całości w stosunku do wszystkich Uczestników Funduszu lub w stosunku do określonych grup Uczestników Funduszu, we wszystkich uzasadnionych interesem Uczestników Funduszu przypadkach, w sytuacjach i na zasadach opisanych w ustępach poniższych.
2. Opłaty manipulacyjne mogą zostać obniżone lub całkowicie zniesione w stosunku do osób, które są:
a) akcjonariuszami Towarzystwa;
b) pracownikami Towarzystwa;
c) pracownikami akcjonariuszy Towarzystwa;
d) pracownikami podmiotów związanych z akcjonariuszami Towarzystwa w rozumieniu art. 8 pkt. 1) ustawy z dnia 28 sierpnia 1997 roku o organizacji i funkcjonowaniu funduszy emerytalnych (jednolity tekst Dz. U. z 2016 r., poz. 291 ze zm.);
e) pracownikami Dystrybutora,
f) pracownikami Depozytariusza,
g) małżonkami i dziećmi osób wskazanych powyżej.
3. Obniżenie lub całkowite zwolnienie z opłat manipulacyjnych może nastąpić w ramach:
a) wyspecjalizowanych programów inwestowania, o których mowa w art. 24;
b) Konwersji Jednostek Uczestnictwa, o której mowa w art. 16,
c) nabywania znacznej ilości Jednostek Uczestnictwa,
d) Reinwestycji.”
4. Art. 44 Statutu otrzymuje następujące brzmienie:
„Art. 44
Wysokość opłaty manipulacyjnej dla Subfunduszu Aviva Oszczędnościowy
Z zastrzeżeniem art. 23, za zbycie Jednostki Uczestnictwa od Uczestnika Subfunduszu pobierana jest opłata manipulacyjna w wysokości nie większej niż 2% wartości dokonywanej wpłaty.”
5. Art. 54 Statutu otrzymuje następujące brzmienie:
„Art. 54
Wysokość opłaty manipulacyjnej dla Subfunduszu Aviva Obligacji
Z zastrzeżeniem art. 23, za zbycie Jednostki Uczestnictwa od Uczestnika Subfunduszu pobierana jest opłata manipulacyjna w wysokości nie większej niż 2% wartości dokonywanej wpłaty.”
Ww. zmiany Statutu Aviva SFIO wchodzą w życie z dniem ogłoszenia na stronie internetowej Towarzystwa www.aviva.pl, tj. z dniem 19 lipca 2018 r.