Nagrody i wyróżnienia - rok 2021

Wysokie noty dla Avivy – Polski Instytut Badań Jakości

Najbardziej przejrzysta komunikacja, znakomita obsługa klienta, uczciwy ubezpieczyciel – tak widzą ubezpieczenia na życie Avivy uczestnicy badania przeprowadzonego przez Polski Instytut Badań Jakości. Łącznie Aviva zajęła trzecie miejsce w badaniu opinii klientów „Najlepsze ubezpieczenia na życie”.  W podobnym badaniu dotyczącym ubezpieczeń mieszkań i domów Aviva zajęła piąte miejsce.

Aviva zajęła też piąte miejsce w rankingu dotyczącym obsługi klienta, w którym zbadano łącznie 111 firm z różnych branż. 

Nagroda Effie 2021

Nasza kampania „Aviva. Jesteśmy przy Tobie” zdobyła brązową statuetkę Effie 2021 w kategorii Usługi. Kampania wprowadziła nową platformę komunikacyjną marki i miała na celu promowanie naszych ubezpieczeń na życie oraz ubezpieczeń majątkowych. Effie Awards to najważniejszy konkurs polskiego świata reklamy, organizowany przez Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR.

Golden Arrow

Aviva zdobyła nagrodę główną w kategorii CSR w ramach konkursu Golden Arrow 2021.

Jury nagrodziło naszą inicjatywę „Aviva Medykom”, w ramach której bezpłatnie objęliśmy ochroną ubezpieczeniową 29 tys. pracowników ochrony zdrowia.

Konkurs Golden Arrow jest organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Marketingu SMB i nagradza efektywne oraz innowacyjne działania marketingowe i komunikacyjne.

Instytucja Roku

Aviva zdobyła dwa wyróżnienia w ramach konkursu Instytucja Roku, zorganizowanego przez portal MojeBankowanie.pl. Zajęliśmy drugie miejsce w kategorii Najlepsza obsługa w kanałach zdalnych oraz zdobyliśmy wyróżnienie w kategorii Społeczny wymiar biznesu za akcję Aviva Medykom.

Przyjazna Firma Ubezpieczeniowa 2020

Aviva po raz kolejny wśród laureatów konkursu – zajęła trzecie miejsce w swojej specjalności, czyli ubezpieczeniach na życie. Podwójny sukces odniosło Santander Aviva, zwyciężając w kategorii ubezpieczeń na życie oraz polis majątkowych (poza komunikacyjnymi). To najbardziej wiarygodny i merytoryczny konkurs dla branży ubezpieczeniowej, organizowany przez miesięcznik „Gazeta Bankowa”. W jego jury zasiada m. in. Rzecznik Finansowy. Wyniki rankingu za 2020 rok zostały ogłoszone w numerze z lutego 2021.

Aviva i Santander Aviva od 2012 roku znalazły się na podium w każdej edycji konkursu. W tym czasie aż 25 razy uplasowały się na jednym z pierwszych trzech miejsc w poszczególnych kategoriach, co jest rekordem w branży.