Nagrody i wyróżnienia - rok 2011

Aviva perłą polskiej gospodarki

Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie zajęło czwarte miejsce w rankingu Perły Polskiej Gospodarki w kategorii bankowość i finanse. Towarzystwo znalazło się też wśród Wielkich Pereł w tym zestawieniu. Ranking został przygotowany przez Instytut Nauk Ekonomicznych i miesięcznik „Polish Market” na podstawie wyników finansowych osiągniętych w 2010 roku. 

Nagroda dla Avivy w rankingu instytucji finansowych Rzeczpospolitej

Aviva została najlepszym towarzystwem ubezpieczeń na życie w 2010 roku w rankingu instytucji finansowych "Rzeczpospolitej". Podstawą była analiza wyników finansowych i rentowności. Aviva zwyciężyła w tej kategorii również przed rokiem, gdy oceniano wyniki za 2009. Zwycięstwo w rankingu instytucji finansowych "Rzeczpospolitej" jest szczególnie cenne, gdyż przyznaje je kapituła powołana przez czołową redakcję ekonomiczną w Polsce. 

Aviva w gronie najlepszych 25 firm z Polski w konkursie European Business Award

W czerwcu Aviva znalazła się znalazła się w gronie 25 firm z Polski, które zakwalifikowały się do finału o nagrodę European Business Award 2011. Nagrody przyznawane są europejskim firmom za osiągnięcia w biznesie, etykę biznesową i innowacyjność. EBA organizuje konkurs od pięciu lat. 

Aviva po raz drugi Marką Wysokiej Reputacji

W czerwcu 2011 roku Aviva została po raz drugi laureatem badania Marka Wysokiej Reputacji - Premium Brand. Ocenę reputacji marki przeprowadzono w czterech wymiarach - referencje, atmosfera medialna, zaangażowanie społeczne, marka jako pracodawca. "Aviva, marka obecna na naszym rynku od dwóch lat, w opinii konsumentów stoi w jednym rzędzie z markami o bardzo długiej tradycji - co najmniej 20-letniej, a w kilku przypadkach kilkusetletniej. To świadczy o sile naszej marki i zaufaniu klientów" - powiedziała Dominika Kraśko-Białek, wiceprezes Avivy w Polsce. 

Srebrny Parasol 2011

W maju 2011 roku Aviva otrzymała statuetkę Srebrny Parasol za najlepiej oceniane ubezpieczenie na życie. Nagrodę przyznał miesięcznik ekonomiczny "Home & Market" na podstawie badania opinii klientów, wyników finansowych oraz znikomej liczby skarg klientów do Rzecznika Ubezpieczonych. 

Aviva Investors najlepszym TFI 2010 roku

Aviva Investors otrzymało od Gazety Giełdy "Parkiet" nagrodę "Byki i Niedźwiedzie" dla najlepszego towarzystwa funduszy inwestycyjnych w 2010 roku. Aż pięć funduszy Aviva Investors TFI zajęło miejsca na podium w swoich kategoriach pod względem stóp zwrotu wypracowanych w 2010 roku. Firma umocniła też swoją pozycję na rynku TFI, awansując na drugie miejsce pod względem wartości aktywów funduszy, które przekroczyły 11 mld zł.

Złoty Portfel dla zarządzających Aviva Investors Poland

Zarządzający subfunduszem Aviva Investors Zrównoważony odebrali nagrodę "Złoty Portfel" od Gazety Giełdy "Parkiet" za najlepszy wynik inwestycyjny w tej kategorii funduszy w 2010 roku. Fundusz osiągnął w tym okresie stopę zwrotu w wysokości +17,6 proc. 

Marka Aviva po raz kolejny została wyróżniona prestiżowym tytułem "Superbrands"

Marka Aviva po raz kolejny została wyróżniona prestiżowym tytułem "Superbrands" w kategorii finanse i ubezpieczenia. Wyróznienie to otrzymują firmy, które wypracowały najsilniejszą pozycję w swojej branży i są najchętniej wybierane i polecane przez klientów.