Nagrody i wyróżnienia - rok 2010

Aviva wyróżniona przez Rzecznika Ubezpieczonych

Rzecznik Ubezpieczonych wyróżnił Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie SA za zasługi dla konsumentów ubezpieczeniowych. Nagroda została wręczona podczas konferencji z okazji 15-lecia działalności Rzecznika Ubezpieczonych. Rzecznik wręczył tego typu wyróżnienie po raz pierwszy. Nagroda jest tym cenniejsza, że przyznała ją instytucja reprezentująca interesy klientów wobec ubezpieczycieli. 

Aviva PTE perłą polskiej gospodarki

Aviva PTE zajęła pierwsze miejsce w rankingu Perły Polskiej Gospodarki w kategorii bankowość i finanse oraz w kategorii Dużych Pereł w tym zestawieniu – podobnie jak przed rokiem. Ranking został przygotowany przez Instytut Nauk Ekonomicznych na podstawie wyników finansowych osiągniętych w 2009 roku. 

Nagroda Brytyjsko - Polskiej Izby Handlowej

Aviva zwyciężyła w konkursie Brytyjsko-Polskiej Izby Handlowej w kategorii Inicjatywa Roku 2009 w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR Initiative of the Year). Nagroda została przyznana za powołanie i działalność Fundacji Aviva. 

Top-Marka według miesięcznika „Press”

Aviva zajęła drugie miejsce (po PZU) w rankingu marek ubezpieczeniowych pod względem liczby i zasięgu publikacji prasowych. Ranking „Top Marka” opublikował branżowy miesięcznik „Press” w październiku 2010 roku.

Odznaczenia państwowe i wyróżnienia branżowe

Z okazji XX-lecia Polskiej Izby Ubezpieczeń w listopadzie 2010 roku Prezydent RP przyznał wysokie odznaczenia państwowe czterem przedstawicielom grupy Aviva. Marian Miziołek, pierwszy prezes Commercial Union w Polsce, został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi. Brązowy Krzyż Zasługi otrzymali: Adam Uszpolewicz, Maciej Jankowski i Andrzej Gładysz.

Jednocześnie 10 pracowników Avivy otrzymało odznaki PIU „Za zasługi dla ubezpieczeń”. 

Aviva najlepszym partnerem w biznesie

Miesięcznik Home & Market przyznał Avivie tytuł Najlepszego Partnera w Biznesie w kategorii "ubezpieczenia". Nagrody „Najlepszy Partner w Biznesie” honorują przedsiębiorstwa i instytucje, które odniosły duże osiągnięcia w szeroko rozumianym obszarze biznesowym. Przed dwoma laty nasza firma została wyróżniona tą nagrodą w kategorii ubezpieczenia komunikacyjnyjne.

Aviva TUnŻ i Aviva Investors TFI zwyciężyły w rankingu instytucji finansowych "Rzeczpospolitej"

Aviva Investors Poland TFI została najlepszym towarzystwem funduszy inwestycyjnych w rankingu "Rzeczpospolitej". W kategorii najlepszych firm ubezpieczeniowych na życie zwyciężyło Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie. Wyróżnienia już po raz ósmy przyznane zostały najlepszym instytucjom finansowym za działalność w roku poprzednim. Wręczono je w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych.

Aviva – Marka Wysokiej Reputacji

W czerwcu 2010 roku Aviva otrzymała certyfikat Marki Wysokiej Reputacji (Premium Brand). Marka Aviva, obecna w Polsce od roku, znalazła się w gronie 21 wyróżnionych marek, z których większość znana jest polskim klientom od kilkudziesięciu lub kilkunastu lat. Certyfikat został przyznany na podstawie niezależnych badań konsumenckich, przeprowadzonych przez Millward Brown SMG/KRC. Więcej informacji na stronie www.premiumbrand.pl. 

Aviva ponownie wśród najcenniejszych firm w Polsce

W rankingu 100 najcenniejszych firm w Polsce Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie SA zajęło drugie miejsce wśród firm ubezpieczeniowych, ustępując tylko PZU. Ranking, którego podstawą są wyniki osiągnięte w 2009 roku, przygotowała renomowana firma doradca AT Kearney, a opublikował tygodnik "Newsweek Polska". W badaniu analizowano spółki wyróżniające się wielkością przychodów, zyskownością i uznawane przez Polaków za cenione marki. Aviva od kilku lat nieprzerwanie obecna jest na tej liście, co potwierdza silną pozycję rynkową firmy.

Złoty Portfel 2009 dla Aviva Investors TFI

Zarządzający subfunduszem Aviva Investors Małych Spółek otrzymali nagrodę Złoty Portfel 2009 za najlepszy wynik inwestycyjny w minionym roku wśród funduszy akcji krajowych. Zwycięski subfundusz osiągnął roczną stopę zwrotu na poziomie 83,3 proc. Złote Portfele przyznaje co roku Gazeta Giełdy „Parkiet”. Uroczystość rozdania nagród odbyła się 22 lutego 2010 roku w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Złoty Portfel dla Aviva Investors TFI odebrali: Rafał Janczyk, dyrektor ds. inwestycyjnych, i Dawid Frączek, zarządzający funduszami. 

Fundusz emerytalny Aviva wyróżniony przez "World Finance"

Aviva otrzymała tytuł "Fundusz emerytalny roku 2010 w Polsce" od dwumiesięcznika finansowego "World Finance". 

Superbrands

W 2010 roku Aviva otrzymała tytuł Superbrand Polska i znalazła się wśród najsilniejszych marek na polskim rynku.