Nagrody i wyróżnienia - rok 2009

Aviva PTE perłą polskiej gospodarki

Aviva PTE zajęła pierwsze miejsce w rankingu Perły Polskiej Gospodarki w sektorze bankowości i ubezpieczeń. Nasze PTE zostało też zaliczone do Dużych Pereł w tym zestawieniu – podobnie jak przed rokiem. Ranking został przygotowany przez Instytut Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk i miesięcznik gospodarczy „Polish Market”. 

Commercial Union – marka godna zaufania

Marka Commercial Union została uznana za najbardziej godną zaufania markę w Polsce w kategorii „fundusze emerytalne” i zajęła drugie miejsce wśród ubezpieczycieli w rankingu opublikowanym w tygodniku „Gazeta Finansowa” 24 kwietnia 2009 roku. Ranking przygotowano na podstawie opinii analityków ekonomicznych, doradców finansowych, ekonomistów i dziennikarzy zajmujących się finansami.

Marka Commercial Union została też odznaczona tytułami „Superbrand” i „Business Superbrand” 2009 w rankingu najsilniejszych marek w Polsce wybranych przez grono ekspertów od marketingu i komunikacji. 

Commercial Union Życie wśród najcenniejszych firm w Polsce

Commercial Union Polska – Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie SA zostało zaliczone do 100 najcenniejszych firm w Polsce. Lista została przygotowana przez firmę konsultingową AT Kearney i opublikowana w tygodniku „Newsweek Polska” datowanym 3 maja 2009. Eksperci analizowali spółki, które wyróżniają się wielkością przychodów, zyskownością i są uznawane przez Polaków za ważne i cenione marki. 

Commercial Union marką godną zaufania

W kwietniu 2009 roku marka Commercial Union została uznana za markę godną zaufania w kategorii towarzystwa ubezpieczeniowe na podstawie badania przeprowadzonego wśród czytelników polskiej edycji miesięcznika „Reader’s Digest”. Polska była jednym z 16 krajów Europy, w których przeprowadzono badania opinii czytelników tego magazynu pod hasłem European Trusted Brands

Commercial Union opiekunem wolontariatu w Polsce

Podczas dorocznej Gali Wolontariatu, która odbyła się w Warszawie 9 lutego 2009, grupa Commercial Union otrzymała, po raz ósmy, statuetkę Opiekuna Wolontariatu w Polsce. Firma została wyróżniona za wspieranie Centrum Wolontariatu i promowanie wolontariatu wśród swoich pracowników. 

Commercial Union PTE nagrodzone statuetką "Byki i niedźwiedzie"

Commercial Union PTE zostało nagrodzone statuetką "Byki i niedźwiedzie" za tworzenie, stosowanie i promowanie zasad ładu korporacyjnego w działalności inwestycyjnej. Commercial Union PTE sformalizowało i publicznie ogłosiło stosowane już wcześniej standardy w 2005 roku. Prezes Commercial Union PTE Michał Szymański jest też współautorem branżowych standardów ładu korporacyjnego, przyjętych przez fundusze emerytalne i inwestycyjne. 

Grand Prix konkursu Vidical dla kalendarza Aviva Investors Poland

Kalendarz Aviva Investors Poland na rok 2009 zdobył główną nagrodę, Grand Prix, w V Międzynarodowym Konkursie Kalendarzy i Kart Świąteczno-Noworocznych Vidical 2009. Zwycięski kalendarz został przygotowany dla nas przez agencję Pracownia, według projektu Joanny Kwiatkowskiej, absolwentki ASP w Gdańsku i wykonany ręcznie w stu egzemplarzach. Więcej informacji na stronie http://www.vidical.pl/