Nagrody i wyróżnienia

Nagrody i wyróżnienia 2017 rok

Aviva nagrodzona za kreację marki

Aviva zajęła drugie miejsce wśród ubezpieczycieli w branżowym konkursie Lamparty 2017, w którym wyróżnia się najbardziej podziwiane kreacje marki. 

Dowiedz się więcej

Złoty Portfel

Gazeta Giełdy "Parkiet" przyznała nagrodę Złoty Portfel dla subfunduszu Aviva Investors Obligacji Dynamiczny za najlepszy wynik w swojej kategorii funduszy inwestycyjnych obligacji w 2016r. 

Ubezpieczenie Avivy na podium

Ubezpieczenie na zdrowie i życie Nowa Perspektywa zajęło drugie miejsce w rankingu ubezpieczeń na życie powiązanych z funduszami kapitałowymi, przygotowanym w styczniu 2017 r. przez portal finansowy Totalmoney.pl

Nagrody i wyróżnienia 2016 rok

Firma Przyjazna Klientowi

Szósty rok z rzędu Aviva otrzymała tytuł Firma Przyjazna Klientowi. Wyróżnienie przyznaje Fundacja Obserwatorium Zarządzania na podstawie badań opinii klientów poszczególnych firm na temat ich produktów oraz jakości obsługi. W tym roku badanie objęło 400 klientów indywidualnych Avivy korzystających z ubezpieczeń na życie, majątkowych i usług TFI. Więcej informacji na stronie www.firmaprzyjaznaklientowi.pl. 

Przyjazna Firma Ubezpieczeniowa

Aviva zajęła trzecie miejsce w kategorii ubezpieczeń komunikacyjnych w konkursie Przyjazna Firma Ubezpieczeniowa 2016. Natomiast nasza spółka JV BZ WBK - Aviva zajęła pierwsze miejsce w kategorii ubezpieczeń życiowych. Ranking zorganizował miesięcznik "Gazeta Bankowa". Jury oceniło informacje od ubezpieczycieli i Rzecznika Finansowego dotyczące przede wszystkim jakości obsługi klientów i likwidacji szkód. 

Nagrody i wyróżnienia 2015 rok

Przyjazna Firma Ubezpieczeniowa

Aviva zdominowała podium konkursu Przyjazna Firma Ubezpieczeniowa zajmując pierwsze miejsce w dwóch kategoriach ubezpieczeń na życie oraz ubezpieczeń osobowych i majątkowych, a także drugie miejsce w kategorii ubezpieczeń komunikacyjnych. Nasze spółki jv BZ WBK-Aviva zajęły drugie miejsce w kategorii ubezpieczeń osobowych i majątkowych i trzecie miejsce w życiowych. Ranking zorganizował miesięcznik "Gazeta Bankowa". Jury oceniło informacje od ubezpieczycieli i Rzecznika Ubezpieczonych dotyczące jakości obsługi klientów i likwidacji szkód. 

Firma Przyjazna Klientowi

Aviva otrzymała tytuł "Firma Przyjazna Klientowi" w kolejnych latach 2010-2015 na podstawie badania poziomu obsługi klientów i ich satysfakcji. Tytuł nadaje Fundacja Obserwatorium Zarządzania po przeprowadzeniu niezależnego audytu. Więcej informacji na stronie www.firmaprzyjaznaklientowi.pl. 

Biały Listek CSR "Polityki"

W 2015 roku Aviva po raz drugi otrzymała "Biały Listek CSR" w zestawieniu firm wyróżniających się w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu. Raport na ten temat, przygotowany wraz z firmą doradczą Deloitte, opublikował tygodnik „Polityka”. 

Odpowiadam Polsce

Fundacja Aviva "To dla mnie ważne" została finalistą rankingu projektów CSR - "Odpowiadam Polsce" organizowanego przez "Gazetę Bankową". Projekt honoruje tych, którzy swoim dzialaniem najbardziej przyczyniają się do rozwoju społeczności, zarówno lokalnych, jak i w skali całego kraju. Fundacja Aviva jest organizatorem konkursu grantowego wspierającego rodziców w wychowywaniu dzieci.  

Alfy 2014 

W 2015 roku Analizy Online, niezależna firma analizująca produkty inwestycyjne, po raz drugi przyznała nagrody Alfa dla najlepszego TFI i najlepszych funduszy inwestycyjnych za wyniki osiągnięte w 2014 roku. Subfundusz Aviva Investors Obligacji Dynamiczny został drugi rok z rzędu uznany za najlepszy fundusz papierów dłużnych uniwersalny. 

Lampart 2015

Aviva została laureatem Lamparta 2015, nagrody wręczanej za najbardziej podziwianą kreację wizerunku marki. Laureaci Lampartów są wybierani na podstawie badania przeprowadzanego przez TNS Polska wśród bankowców i ubezpieczycieli, a szczególną wartością nagrody jest sposób wyłaniania zwycięzcy – to konkurencja oddaje na niego swój głos. Aviva zajęła drugie miejsce wśród firm ubezpieczeniowych. 

Nagrody i wyróżnienia 2014 rok

Przyjazna Firma Ubezpieczeniowa

Aviva zajęła pierwsze miejsce w rankingu Przyjazna Firma Ubezpieczeniowa w kategorii ubezpieczeń na życie. Ranking zorganizował miesięcznik "Gazeta Bankowa". Jury oceniło informacje od ubezpieczycieli i Rzecznika Ubezpieczonych dotyczące jakości obsługi klientów i likwidacji szkód.

Nobilatum 2014

Aviva otrzymała kryształową statuetkę "Nobilatum 2014" dla najlepszego towarzystwa ubezpieczeń na życie. Nagrody "Nobilatum" przyznaje redakcja miesięcznika gospodarczego "Polish Market" na podstawie badań ankietowych wśród firm i przedsiębiorców. Patron honorowy konkursu i wsparcie merytoryczne - Szkoła Główna Handlowa.

Lider Informatyki Instytucji Finansowych 2014 

Wirtualny Oddział Avivy wygrał konkurs Lider Informatyki Instytucji Finansowych 2014 r. w kategorii bankowość elektroniczna i e-finanse, zorganizowany przez miesięcznik Gazeta Bankowa.

Wirtualny Oddział to innowacyjny sposób sprzedaży ubezpieczeń i inwestycji oraz obsługi klientów przy zastosowaniu nowoczesnych technologii - poprzez wideokonferencję z czatem, e-mail i telefon. Umożliwia zdalne zawarcie umowy bez konieczności podpisywania umowy papierowej. Konsultanci mają do dyspozycji również narzędzia online: kalkulatory, porównywarki, ankiety, komentarze rynkowe i filmy. To pierwsze tego rodzaju rozwiązanie w sektorze finansowym poza bankami w Polsce.  Dowiedz się więcej >

Biały Listek CSR „Polityki”

W 2014 roku Aviva po raz pierwszy otrzymała wyróżnienie Biały Listek CSR w zestawieniu firm wyróżniających się w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu. Raport na ten temat, przygotowany wraz z firmą PwC, opublikował tygodnik „Polityka”. 

Ranking Odpowiedzialnych Firm 2014 – wyróżnienie 

Aiva otrzymała wyróżnienie w VIII Rankingu Odpowiedzialnych Firm „Dziennika Gazety Prawnej” i Akademii Leona Koźmińskiego. 

Firma Przyjazna Rodzicom 

Aviva została wyróżniona w ogólnopolskim konkursie Firma Przyjazna Rodzicom.  Nagradzani są w nim pracodawcy, którzy pomagają pracownikom łączyć rodzicielstwo z pracą zawodową. 

Solidny Pracodawca 2014 

Aviva otrzymała ten tytuł w konkursie, w którym wybierane są przedsiębiorstwa najbardziej    rzetelne pod kątem polityki zatrudnienia i rozwiązań dla pracowników.

Alfy 2013 

W 2014 roku Analizy Online, niezależna firma analizująca produkty inwestycyjne, po raz pierwszy przyznała nagrody Alfa dla najlepszego TFI i najlepszych funduszy inwestycyjnych za wyniki osiągnięte w 2013 roku. Subfundusz Aviva Investors Obligacji Dynamiczny został uznany za najlepszy fundusz papierów dłużnych uniwersalny.

Superbrands

Aviva po raz kolejny została zaliczona do najsilniejszych wizerunkowo marek konsumenckich  na polskim rynku,  otrzymując tytuł Superbrands 2013/2014.

Nagrody i wyróżnienia 2013 rok

Przyjazna Firma Ubezpieczeniowa

Aviva zajęła drugie miejsce w rankingu „Przyjazna Firma Ubezpieczeniowa 2013” w kategorii ubezpieczeń na życie. Ranking zorganizował po raz czwarty miesięcznik „Gazeta Bankowa”. Jury wzięło pod uwagę informacje od ubezpieczycieli i Rzecznika Ubezpieczonych dotyczące jakości obsługi klientów i likwidacji szkód, a także liczby skarg zgłaszanych przez klientów. 

Alfy 2013 

W 2014 roku Analizy Online, niezależna firma analizująca produkty inwestycyjne, po raz pierwszy przyznała nagrody Alfa dla najlepszego TFI i najlepszych funduszy inwestycyjnych za wyniki osiągnięte w 2013 roku. Subfundusz Aviva Investors Obligacji Dynamiczny został uznany za najlepszy fundusz papierów dłużnych uniwersalny.

Aviva Investors TFI zwycięża w rankingu towarzystw funduszy inwestycyjnych!

Aviva Investors TFI zajęło pierwsze miejsce w rankingu towarzystw funduszy inwestycyjnych, przygotowanym przez niezależną firmę analityczną Analizy Online, opublikowanym w „Rzeczpospolitej” 24.10.2013 r.

W rankingu oceniano wyniki inwestycyjne, poziom ryzyka oraz stabilność zespołów zarządzających. To czwarty rok z rzędu, w którym nasze TFI zajęło miejsce „na podium” w tym zestawieniu. Natomiast w rankingu funduszy inwestycyjnych aż trzy subfundusze z oferty Aviva Investors TFI znalazły się na pierwszych miejscach w swoich kategoriach: Aviva Investors Małych Spółek (fundusze akcji małych i średnich firm ), Aviva Investors Nowych Spółek (fundusze akcji uniwersalnych) oraz Aviva Investors Zrównoważony (fundusze zrównoważone).

Aviva Investors TFI zajęło pierwsze miejsce w rankingu towarzystw funduszy inwestycyjnych, przygotowanym przez niezależną firmę analityczną Analizy Online, opublikowanym w „Rzeczpospolitej” 24.10.2013 r. W rankingu oceniano wyniki inwestycyjne, poziom ryzyka oraz stabilność zespołów zarządzających. To czwarty rok z rzędu, w którym nasze TFI zajęło miejsce „na podium” w tym zestawieniu. Natomiast w rankingu funduszy inwestycyjnych aż trzy subfundusze z oferty Aviva Investors TFI znalazły się na pierwszych miejscach w swoich kategoriach: Aviva Investors Małych Spółek (fundusze akcji małych i średnich firm ), Aviva Investors Nowych Spółek (fundusze akcji uniwersalnych) oraz Aviva Investors Zrównoważony (fundusze zrównoważone).

Aviva laureatem tytułu "Superbrands 2013" w kategorii finanse i ubezpieczenia

Aviva została uznana po raz kolejny za jedną z najsilniejszych wizerunkowo marek konsumenckich w Polsce. W tegorocznej, siódmej edycji projektu Superbrands decydujący wpływ na wyniki końcowe mieli konsumenci. Zdobywcy wyróżnienia odznaczają się silną obecnością na polskim rynku (określaną jako "wysoka znajomość marki"), oferują produkty i usługi wysokiej jakości (polecane przez konsumentów) oraz charakteryzują się dużą siłą wizerunkową. 

Aviva marką godną zaufania

W 2013 roku Aviva została uznana za markę godną zaufania w kategorii fundusz inwestycyjny na podstawie badania przeprowadzonego przez wydawcę polskiej edycji miesięcznika "Reader's Digest". Badanie przeprowadzono w 12 krajach Europy, w tym w Polsce, gdzie internetowe ankiety wypełniło ponad tysiąc osób. Aviva otrzymała Kryształowe Godło, które odzwierciedla najwyższe oceny respondentów w pięciu kategoriach: jakość, stosunek wartości do ceny, silny wizerunek, zrozumienie potrzeb klienta oraz społeczna odpowiedzialność.

Nagrody i wyróżnienia 2012 rok

Przyjazna Firma Ubezpieczeniowa

Aviva zwyciężyła w rankingu "Przyjazna Firma Ubezpieczeniowa 2012" w kategorii ubezpieczeń na życie, awansując z piątego miejsca przed rokiem. Ranking zorganizował po raz trzeci miesięcznik "Gazeta Bankowa". Jury wzięło pod uwagę informacje od ubezpieczycieli i Rzecznika Ubezpieczonych dotyczące jakości obsługi klientów i likwidacji szkód, a także liczby skarg zgłaszanych przez klientów. 

Aviva Investors w pierwszej lidze polskich TFI 

Aviva Investors TFI zajęło drugie miejsce w rankingu towarzystw funduszy inwestycyjnych, przygotowanym przez niezależną firmą analityczną Analizy Online i opublikowanym w „Rzeczpospolitej” w październiku 2012 roku. Uwzględniano wyniki inwestycyjne, poziom ryzyka, stabilność zespołów zarządzających aktywami oraz politykę informacyjną. To trzeci rok z rzędu, w którym nasze TFI uplasowało się na tak wysokiej pozycji w tym zestawieniu. 

Firma Przyjazna Klientowi 

W 2012 roku Aviva – trzeci rok z rzędu – uzyskała godło Firma Przyjazna Klientowi, przyznane na podstawie poziomu obsługi klientów i ich satysfakcji.

Aviva ponownie wśród 100 najcenniejszych firm w Polsce

W rankingu 100 najcenniejszych firm w Polsce Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie SA zajęło drugie miejsce wśród firm ubezpieczeniowych, ustępując tylko PZU. Ranking, którego podstawą są wyniki osiągnięte w 2011 roku, opublikował tygodnik "Newsweek Polska". 

W VI edycji projektu Superbrands marka Aviva ponownie została uznana za jedną z najsilniejszych na polskim rynku.

Tytuł Superbrand został przyznany na podstawie głosowania konsumentów i jurorów plebiscytu. Oprócz rozpoznawalności marki zostały nagrodzone za szczególną siłę więzi ze swoimi klientami, jak również unikatowy charakter korzyści, które im oferują. 

Nagrody i wyróżnienia 2011 rok

Aviva perłą polskiej gospodarki

Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie zajęło czwarte miejsce w rankingu Perły Polskiej Gospodarki w kategorii bankowość i finanse. Towarzystwo znalazło się też wśród Wielkich Pereł w tym zestawieniu. Ranking został przygotowany przez Instytut Nauk Ekonomicznych i miesięcznik „Polish Market” na podstawie wyników finansowych osiągniętych w 2010 roku. 

Nagroda dla grupy Aviva w rankingu instytucji finansowych Rzeczpospolitej

Aviva została najlepszym towarzystwem ubezpieczeń na życie w 2010 roku w rankingu instytucji finansowych "Rzeczpospolitej". Podstawą była analiza wyników finansowych i rentowności. Aviva zwyciężyła w tej kategorii również przed rokiem, gdy oceniano wyniki za 2009. Zwycięstwo w rankingu instytucji finansowych "Rzeczpospolitej" jest szczególnie cenne, gdyż przyznaje je kapituła powołana przez czołową redakcję ekonomiczną w Polsce. 

Aviva w gronie najlepszych 25 firm z Polski w konkursie European Business Award

W czerwcu grupa Aviva w Polsce znalazła się w gronie 25 firm z Polski, które zakwalifikowały się do finału o nagrodę European Business Award 2011. Nagrody przyznawane są europejskim firmom za osiągnięcia w biznesie, etykę biznesową i innowacyjność. EBA organizuje konkurs od pięciu lat. 

Aviva po raz drugi Marką Wysokiej Reputacji

W czerwcu 2011 roku Aviva została po raz drugi laureatem badania Marka Wysokiej Reputacji - Premium Brand. Ocenę reputacji marki przeprowadzono w czterech wymiarach - referencje, atmosfera medialna, zaangażowanie społeczne, marka jako pracodawca. "Aviva, marka obecna na naszym rynku od dwóch lat, w opinii konsumentów stoi w jednym rzędzie z markami o bardzo długiej tradycji - co najmniej 20-letniej, a w kilku przypadkach kilkusetletniej. To świadczy o sile naszej marki i zaufaniu klientów" - powiedziała Dominika Kraśko-Białek, wiceprezes grupy Aviva w Polsce. 

Srebrny Parasol 2011

W maju 2011 roku Aviva otrzymała statuetkę Srebrny Parasol za najlepiej oceniane ubezpieczenie na życie. Nagrodę przyznał miesięcznik ekonomiczny "Home & Market" na podstawie badania opinii klientów, wyników finansowych oraz znikomej liczby skarg klientów do Rzecznika Ubezpieczonych. 

Aviva Investors najlepszym TFI 2010 roku

Aviva Investors otrzymało od Gazety Giełdy "Parkiet" nagrodę "Byki i Niedźwiedzie" dla najlepszego towarzystwa funduszy inwestycyjnych w 2010 roku. Aż pięć funduszy Aviva Investors TFI zajęło miejsca na podium w swoich kategoriach pod względem stóp zwrotu wypracowanych w 2010 roku. Firma umocniła też swoją pozycję na rynku TFI, awansując na drugie miejsce pod względem wartości aktywów funduszy, które przekroczyły 11 mld zł.

Złoty Portfel dla zarządzających Aviva Investors Poland 

Zarządzający subfunduszem Aviva Investors Zrównoważony odebrali nagrodę "Złoty Portfel" od Gazety Giełdy "Parkiet" za najlepszy wynik inwestycyjny w tej kategorii funduszy w 2010 roku. Fundusz osiągnął w tym okresie stopę zwrotu w wysokości +17,6 proc. 

Marka Aviva po raz kolejny została wyróżniona prestiżowym tytułem "Superbrands"

Marka Aviva po raz kolejny została wyróżniona prestiżowym tytułem "Superbrands" w kategorii finanse i ubezpieczenia. Wyróznienie to otrzymują firmy, które wypracowały najsilniejszą pozycję w swojej branży i są najchętniej wybierane i polecane przez klientów. 

Nagrody i wyróżnienia 2010 rok

Aviva wyróżniona przez Rzecznika Ubezpieczonych

Rzecznik Ubezpieczonych wyróżnił Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie SA za zasługi dla konsumentów ubezpieczeniowych. Nagroda została wręczona podczas konferencji z okazji 15-lecia działalności Rzecznika Ubezpieczonych. Rzecznik wręczył tego typu wyróżnienie po raz pierwszy. Nagroda jest tym cenniejsza, że przyznała ją instytucja reprezentująca interesy klientów wobec ubezpieczycieli. 

Aviva PTE perłą polskiej gospodarki 

Aviva PTE zajęła pierwsze miejsce w rankingu Perły Polskiej Gospodarki w kategorii bankowość i finanse oraz w kategorii Dużych Pereł w tym zestawieniu – podobnie jak przed rokiem. Ranking został przygotowany przez Instytut Nauk Ekonomicznych na podstawie wyników finansowych osiągniętych w 2009 roku. 

Nagroda Brytyjsko - Polskiej Izby Handlowej 

Aviva zwyciężyła w konkursie Brytyjsko-Polskiej Izby Handlowej w kategorii Inicjatywa Roku 2009 w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR Initiative of the Year). Nagroda została przyznana za powołanie i działalność Fundacji Aviva. 

Top-Marka według miesięcznika „Press”

Aviva zajęła drugie miejsce (po PZU) w rankingu marek ubezpieczeniowych pod względem liczby i zasięgu publikacji prasowych. Ranking „Top Marka” opublikował branżowy miesięcznik „Press” w październiku 2010 roku.

Odznaczenia państwowe i wyróżnienia branżowe

Z okazji XX-lecia Polskiej Izby Ubezpieczeń w listopadzie 2010 roku Prezydent RP przyznał wysokie odznaczenia państwowe czterem przedstawicielom grupy Aviva. Marian Miziołek, pierwszy prezes Commercial Union w Polsce, został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi. Brązowy Krzyż Zasługi otrzymali: Adam Uszpolewicz, Maciej Jankowski i Andrzej Gładysz.

Jednocześnie 10 pracowników Avivy otrzymało odznaki PIU „Za zasługi dla ubezpieczeń”. 

Aviva najlepszym partnerem w biznesie

Miesięcznik Home & Market przyznał Avivie tytuł Najlepszego Partnera w Biznesie w kategorii "ubezpieczenia". Nagrody „Najlepszy Partner w Biznesie” honorują przedsiębiorstwa i instytucje, które odniosły duże osiągnięcia w szeroko rozumianym obszarze biznesowym. Przed dwoma laty nasza firma została wyróżniona tą nagrodą w kategorii ubezpieczenia komunikacyjnyjne.

Aviva TUnŻ i Aviva Investors TFI zwyciężyły w rankingu instytucji finansowych "Rzeczpospolitej"

Aviva Investors Poland TFI została najlepszym towarzystwem funduszy inwestycyjnych w rankingu "Rzeczpospolitej". W kategorii najlepszych firm ubezpieczeniowych na życie zwyciężyło Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie. Wyróżnienia już po raz ósmy przyznane zostały najlepszym instytucjom finansowym za działalność w roku poprzednim. Wręczono je w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych.

Aviva – Marka Wysokiej Reputacji

W czerwcu 2010 roku Aviva otrzymała certyfikat Marki Wysokiej Reputacji (Premium Brand). Marka Aviva, obecna w Polsce od roku, znalazła się w gronie 21 wyróżnionych marek, z których większość znana jest polskim klientom od kilkudziesięciu lub kilkunastu lat. Certyfikat został przyznany na podstawie niezależnych badań konsumenckich, przeprowadzonych przez Millward Brown SMG/KRC. Więcej informacji na stronie www.premiumbrand.pl. 

Aviva ponownie wśród najcenniejszych firm w Polsce

W rankingu 100 najcenniejszych firm w Polsce Aviva Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie SA zajęło drugie miejsce wśród firm ubezpieczeniowych, ustępując tylko PZU. Ranking, którego podstawą są wyniki osiągnięte w 2009 roku, przygotowała renomowana firma doradca AT Kearney, a opublikował tygodnik "Newsweek Polska". W badaniu analizowano spółki wyróżniające się wielkością przychodów, zyskownością i uznawane przez Polaków za cenione marki. Aviva od kilku lat nieprzerwanie obecna jest na tej liście, co potwierdza silną pozycję rynkową firmy.

Złoty Portfel 2009 dla Aviva Investors TFI

Zarządzający subfunduszem Aviva Investors Małych Spółek otrzymali nagrodę Złoty Portfel 2009 za najlepszy wynik inwestycyjny w minionym roku wśród funduszy akcji krajowych. Zwycięski subfundusz osiągnął roczną stopę zwrotu na poziomie 83,3 proc. Złote Portfele przyznaje co roku Gazeta Giełdy „Parkiet”. Uroczystość rozdania nagród odbyła się 22 lutego 2010 roku w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Złoty Portfel dla Aviva Investors TFI odebrali: Rafał Janczyk, dyrektor ds. inwestycyjnych, i Dawid Frączek, zarządzający funduszami. 

Fundusz emerytalny Aviva wyróżniony przez "World Finance" 

Aviva otrzymała tytuł "Fundusz emerytalny roku 2010 w Polsce" od dwumiesięcznika finansowego "World Finance". 

Superbrands

W 2010 roku Aviva otrzymała tytuł Superbrand Polska i znalazła się wśród najsilniejszych marek na polskim rynku. 

Nagrody i wyróżnienia 2009 rok

Aviva PTE perłą polskiej gospodarki 

Aviva PTE zajęła pierwsze miejsce w rankingu Perły Polskiej Gospodarki w sektorze bankowości i ubezpieczeń. Nasze PTE zostało też zaliczone do Dużych Pereł w tym zestawieniu – podobnie jak przed rokiem. Ranking został przygotowany przez Instytut Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk i miesięcznik gospodarczy „Polish Market”. 

Commercial Union – marka godna zaufania 

Marka Commercial Union została uznana za najbardziej godną zaufania markę w Polsce w kategorii „fundusze emerytalne” i zajęła drugie miejsce wśród ubezpieczycieli w rankingu opublikowanym w tygodniku „Gazeta Finansowa” 24 kwietnia 2009 roku. Ranking przygotowano na podstawie opinii analityków ekonomicznych, doradców finansowych, ekonomistów i dziennikarzy zajmujących się finansami.

Marka Commercial Union została też odznaczona tytułami „Superbrand” i „Business Superbrand” 2009 w rankingu najsilniejszych marek w Polsce wybranych przez grono ekspertów od marketingu i komunikacji. 

Commercial Union Życie wśród najcenniejszych firm w Polsce 

Commercial Union Polska – Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie SA zostało zaliczone do 100 najcenniejszych firm w Polsce. Lista została przygotowana przez firmę konsultingową AT Kearney i opublikowana w tygodniku „Newsweek Polska” datowanym 3 maja 2009. Eksperci analizowali spółki, które wyróżniają się wielkością przychodów, zyskownością i są uznawane przez Polaków za ważne i cenione marki. 

Commercial Union marką godną zaufania

W kwietniu 2009 roku marka Commercial Union została uznana za markę godną zaufania w kategorii towarzystwa ubezpieczeniowe na podstawie badania przeprowadzonego wśród czytelników polskiej edycji miesięcznika „Reader’s Digest”. Polska była jednym z 16 krajów Europy, w których przeprowadzono badania opinii czytelników tego magazynu pod hasłem European Trusted Brands. 

Commercial Union PTE nagrodzone statuetką "Byki i niedźwiedzie" 

Commercial Union PTE zostało nagrodzone statuetką "Byki i niedźwiedzie" za tworzenie, stosowanie i promowanie zasad ładu korporacyjnego w działalności inwestycyjnej. Commercial Union PTE sformalizowało i publicznie ogłosiło stosowane już wcześniej standardy w 2005 roku. Prezes Commercial Union PTE Michał Szymański jest też współautorem branżowych standardów ładu korporacyjnego, przyjętych przez fundusze emerytalne i inwestycyjne. 

Commercial Union opiekunem wolontariatu w Polsce 

Podczas dorocznej Gali Wolontariatu, która odbyła się w Warszawie 9 lutego 2009, grupa Commercial Union otrzymała, po raz ósmy, statuetkę Opiekuna Wolontariatu w Polsce. Firma została wyróżniona za wspieranie Centrum Wolontariatu i promowanie wolontariatu wśród swoich pracowników. 

Grand Prix konkursu Vidical dla kalendarza Aviva Investors Poland

Kalendarz Aviva Investors Poland na rok 2009 zdobył główną nagrodę, Grand Prix, w V Międzynarodowym Konkursie Kalendarzy i Kart Świąteczno-Noworocznych Vidical 2009. Zwycięski kalendarz został przygotowany dla nas przez agencję Pracownia, według projektu Joanny Kwiatkowskiej, absolwentki ASP w Gdańsku i wykonany ręcznie w stu egzemplarzach. Więcej informacji na stronie http://www.vidical.pl/ 

Nagrody i wyróżnienia 2008 rok

Commercial Union PTE dużą perłą polskiej gospodarki

Commercial Union PTE zostało zaliczone do „dużych pereł polskiej gospodarki” w dorocznym rankingu polskich przedsiębiorstw, przygotowywanym przez Ministerstwo Gospodarki i miesięcznik „Polish Market”. Commercial Union PTE zajęło pierwsze miejsce wśród nagrodzonych instytucji finansowych i czwarte miejsce w ogólnym rankingu „dużych pereł”. Ranking został sporządzony na podstawie wyników finansowych osiągniętych w 2007 roku.

Commercial Union Direct najlepszą firmą ubezpieczeń komunikacyjnych 

Miesięcznik ekonomiczny „Home & Market” uznał Commercial Union Direct za najlepszą firmę oferującą ubezpieczenia komunikacyjne w corocznym konkursie „Najlepszy partner w biznesie”.

Commercial Union Życie wśród najcenniejszych firm 

Commercial Union Życie zajęło drugie miejsce na liście najcenniejszych firm ubezpieczeniowych w Polsce, ustępując tylko PZU. Lista została przygotowana przez firmę konsultingową AT Kearney i opublikowana w tygodniku „Newsweek Polska”. Eksperci analizowali spółki, które wyróżniają się wielkością przychodów, zyskownością i są uznawane przez Polaków za ważne i cenione marki.

Srebrny Parasol

Grupa Commercial Union została uznana za najlepszą grupę ubezpieczeniową w 2007 roku w Polsce w dorocznym konkursie „Srebrny Parasol”, organizowanym przez redakcję miesięcznika ekonomicznego „Home & Market”. 

Commercial Union najlepszym funduszem emerytalnym 2007 roku 

Gazeta giełdy „Parkiet” co roku przyznaje nagrody „Byki i niedźwiedzie” dla najlepszych instytucji rynku kapitałowego. Commercial Union OFE został uznany za najlepszy fundusz emerytalny 2007 roku. Fundusz Commercial Union osiągnął wtedy najwyższą stopę zwrotu ze wszystkich OFE działających na rynku.

Nagrody i wyróżnienia 2007 rok

Medal Solidarności Społecznej

Na gali BCC, prezes Grupy Commercial Union Zbigniew Andrzejewski, odebrał Medal Solidarności Społecznej. Nagrodzeni mogą nim być przedsiębiorcy, którzy są zaangażowani społecznie, pomagają potrzebującym, propagują ideę odpowiedzialności społecznej biznesu, budują solidarność społeczną. Nagrodę ustanowiły BCC, inicjator Akcji Społecznej Podziel się sukcesem i Fundacja Archidiecezji Warszawskiej Pomocy Bezrobotnym i Biednym Nadzieja. 

Opiekun Wolontariatu

Dariusz Pietrowski, przewodniczący Prezydium Sieci Centrów Wolontariatu w Polsce, wręczył dyplomy najaktywniejszym Opiekunom Wolontariatu w Polsce. Nagrodę w imieniu Grupy Commercial Union Polska odebrał wiceprezes, Adam Uszpolewicz. 

Medal Europejski 2007 dla ubezpieczenia mieszkaniowego Locum Rezydencja

Medal Europejski to ogólnopolski program promowania produktów i usług spełniających normy obowiązujące w krajach Unii Europejskiej. Program organizowany jest przez Urząd Komitetu Integracji Europejskiej i Business Centre Club (BCC), a jego laureaci to firmy konkurencyjne, świetnie prosperujące oraz przyszłościowe, jak napisano w komunikacie BCC.

Commercial Union Życie wśród najcenniejszych firm w Polsc

Commercial Union Życie znalazło się na 27. miejscu w rankingu 100 najcenniejszych firm w Polsce, opracowanym przez tygodnik Newsweek Polska i firmę doradczą AT Kearney. 

Commercial Union otrzymało wyróżnienie w kategorii Najlepszy Obywatel Korporacyjny Lokalnej Społeczności

Podczas uroczystości zamykającej pierwszy dzień IV Dorocznej Konferencji BPCC, jej uczestnicy poznali laureatów nagrody Firma Roku BPCC, edycja 2007 - przyznawanej przez Brytyjsko Polską Izbę Handlową. Commercial Union otrzymało wyróżnienie w kategorii Najlepszy Obywatel Korporacyjny Lokalnej Społeczności. 

Fundusz emerytalny Commercial Union został Studenckim Produktem Roku 2007

Fundusz emerytalny Commercial Union został Studenckim Produktem Roku 2007 w kategorii studencka emerytura. Taki jest wynik siódmej edycji plebiscytu, organizowanego przez wydawcę studenckiego miesięcznika Dlaczego i serwisu www.korba.pl 

Commercial Union TUŻ Liderem Polskiego Biznesu - dziewiąty diament

Commercial Union było głównym mecenasem Letniej Wielkiej Gali BCC. Dziewiąty diament przyozdobił statuetkę Lidera Polskiego Biznesu, przyznaną Commercial Union Towarzystwu Ubezpieczeń na Życie przez Business Centre Club. 

Dziewiąty Diament do Złotej Statuetki Lidera Polskiego Biznesu dla Commercial Union Życie

Commercial Union Życie otrzymało Dziewiąty Diament do Złotej Statuetki Lidera Polskiego Biznesu. Diamenty przyznawane są firmom, które rokrocznie utrzymują wysoką pozycję rynkową, osiągają dobre wyniki finansowe, są zaangażowane w działalność charytatywną, a także dbają o środowisko naturalne. 

Nagrody i wyróżnienia 2006 rok

Medal Europejski dla Commercial Union TUO i Commercial Union TFI 

Jest to nie komercyjne, ogólnopolskie przedsięwzięcie promujące ideę integracji europejskiej w środowisku przedsiębiorców. Wyróżniane są wyroby i usługi, które swoim standardem dorównują poziomowi europejskiemu. Medal Europejski jest rekomendacją wystawioną wyróżnionym wyrobom i usługom przez BCC oraz Urząd Komitetu Integracji Europejskiej. 

Nagroda PremiumBrand dla Grupy Commercial Union 

Grupa Commercial Union otrzymała Nagrodę PremiumBrand -  2. miejsce w kategorii Finanse. Wśród kryteriów, które podlegały ocenie znalazły się: zaufanie i lojalność wobec marki, prestiż, dobre imię, popularność i znajomość marki, CSR (Corporate Social Responsibility) oraz tzw. referencje, czyli gotowość do rekomendowana marki innym ludziom. 

Commercial Union PTE najbardziej efektywną instytucją finansową według Rzeczpospolitej

W rankingu Rzeczpospolitej najlepszych instytucji finansowych Commercial Union PTE zajęło pierwsze miejsce pod względem efektywności. 

Laur Klienta dla Commercial Union TUO 

Commercial Union TUO otrzymało Laur Klienta -  drugie miejsce w kategorii ubezpieczenia majątkowe i pozostałe. Laureaci zostali wyłonieni na podstawie ogólnopolskiego sondażu, w którym badano m.in. emocjonalne przywiązanie do danej marki. 

Ósmy Diament do Złotej Statuetki Lidera Polskiego Biznesu dla Commercial Union Życie

Commercial Union Życie otrzymało Ósmy Diament do Złotej Statuetki Lidera Polskiego Biznesu. Diamenty przyznawane są firmom, które rokrocznie utrzymują wysoką pozycję rynkową, osiągają dobre wyniki finansowe, są zaangażowane w działalność charytatywną, a także dbają o środowisko naturalne. 

Perły Polskiej Gospodarki dla Commercial Union PTE

Commercial Union PTE otrzymało nagrodę Perły Polskiej Gospodarki. Kryteriami oceny były to w szczególności: rentowność obrotu, stopa zwrotu z aktywów i kapitału własnego, wydajność pracy i wskaźnik ogólnego zadłużenia. Nagradzane są najbardziej efektywne polskie przedsiębiorstwa. Ranking opracowuje Instytut Nauk Ekonomicznych PAN, a weryfikuje Centrum Informacji Społeczno-Gospodarczej Ministerstwa Gospodarki. Laureatami rankingu zostają firmy, które uzyskały największa sumę punktów za osiągnięte w ostatnich latach audytorskie wskaźniki efektywności. 

Commercial Union OFE  najlepszym funduszem emerytalnym w Europie Środkowej i Wschodniej według Investment & Pensions Europe

Commercial Union OFE został uznany za najlepszy fundusz emerytalny w Europie Środkowej i Wschodniej przez prestiżowy miesięcznik branżowy Investment & Pensions Europe. Podkreślono dokonania Commercial Union w dziedzinie stosowania i promowania standardów ładu korporacyjnego na polskim rynku kapitałowym.

Internetowy portal korporacyjny Commercial Union wysoko w Złotych Witrynach

Internetowy portal korporacyjny Commercial Union został bardzo wysoko sklasyfikowany w rankingu najlepszych stron internetowych. W ogłoszonym przez Gazetę Bankową zestawieniu Złote Witryny, prezentującym najwyżej oceniane strony internetowe towarzystw ubezpieczeniowych, portal www.cu.pl został uznany za trzeci pod względem jakości w segmencie ubezpieczeń na życie. Wśród stron ubezpieczycieli majątkowych witryna uplasowała się na czwartym miejscu. Jury konkursowe oceniało strony według czterech głównych grup kryteriów: zawartości merytorycznej strony, komunikacji marketingowej, parametrów technicznych oraz ergonomii. Najwyższe noty nasza witryna uzyskała w grupie kryteriów merytorycznych i marketingowych. 

Commercial Union PTE na 2. miejscu wśród najefektywniejszych spółek sektora usług finansowych

Commercial Union PTE zostało sklasyfikowane na 2. miejscu w zestawieniu 25 najefektywniejszych spółek sektora usług finansowych. W ogólnym rankingu opartym na wielkości przychodu firm Commercial Union Życie zajęło 65. miejsce, a Commercial Union PTE - 371. 

Grupa Commercial Union Polska otrzymała tytuł Opiekuna Wolontariatu w Polsce

 Od 2001 roku Commercial Union objął mecenatem sieć Centrów Wolontariatu w Polsce i otrzymał tytuł Opiekuna Wolontariatu. Centra Wolontariatu są charytatywnymi, pozarządowymi organizacjami, które animują i wspierają wolontariat - ruch społeczny skupiający w Polsce ponad 2 miliony ludzi. Sieć ta powstała w Polsce jako pierwsza i jest wiodącą instytucją w Europie Środkowej i Wschodniej. 

Nagrody i wyróżnienia 2005 rok

Siódmy Diament do Złotej Statuetki Lidera Polskiego Biznesu dla Commercial Union Życie

Commercial Union Życie otrzymało Siódmy Diament do Złotej Statuetki Lidera Polskiego Biznesu. Diamenty przyznawane są tym firmom, które przez minimum półtora roku po otrzymaniu Statuetki nadal osiągają znakomite wyniki finansowe, rozwijają się i utrzymują stabilną pozycję na rynku, przestrzegając zasad etyki w biznesie. 

Wyróżnienie Menedżer Roku dla prezesa Grupy Commercial Union

Zbigniew Andrzejewski, prezes Grupy Commercial Unionotrzymał wyróżnienie Menedżer Roku. Ideą konkursu jest promowanie polskiej kadry zarządzającej i prezentacja jej osiągnięć oraz tych menedżerów, którzy odnieśli trwały, udokumentowany sukces. 

Arts&Business Award dla Grupy Commercial Union

Grupa Commercial Union otrzymała wyróżnienie Arts&Business Award za wkład w rozwój polskiej kultury i budowanie partnerstwa światów biznesu, kultury i sztuki. 

Nagrody i wyróżnienia 2004 rok

Medale Europejskie dla produktów Grupy Commercial Union

Medale Europejskie zostały przyznane dla następujących produktów oferownych przez Grupę Commercial Union:

  • grupowego ubezpieczenia z funduszem kapitałowym Opiekun VIP , oferowanego przez Commercial Union Polska - Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie, 
  • funduszu inwestycyjnego Commercial Union SFIO Stabilnego Inwestowania - jednego z czterech funduszy Commercial Union Polska - Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych, 
  • rocznego ubezpieczenia dla często podróżujących za granicę -Partner w Podróży - oferowanego przez Commercial Union Polska - Towarzystwo Ubezpieczeń Ogólnych. 

Commercial Union PTE drugie w zestawieniu najefektywniejszy spółek sektora usług finansowych

Commercial Union PTE zostało sklasyfikowane na drugim miejscu w zestawieniu 25 najefektywniejszych spółek sektora usług finansowych. W ogólnym rankingu opartym na wielkości przychodu firm w r. 2003 Commercial Union Życie zajęło 65. miejsce, a Commercial Union PTE - 371. Rankingi zostały przygotowane przez Instytut Nauk Ekonomicznych PAN, Centrum Informacji Społeczno-Gospodarczej Ministerstwa Gospodarki oraz Parkiet. 

Commercial Union Polska TUO Najlepszym partnerem w biznesie według Home & Market

Commercial Union Polska - Towarzystwo Ubezpieczeń Ogólnych zostało uznane za najlepsze towarzystwo ubezpieczeniowe oferujące usługi dla firm w konkursie Najlepszy partner w biznesie, zorganizowanym po raz piąty przez miesięcznik Home & Market. 

Złoty Parasol 2004 dla Commercial Union

Redakcja Home & Market w grudniu 2004r. po raz pierwszy przyznała Złote Parasole. Zostało nim nagrodzone Commercial Union - za osiągnięcia w ostatnich dziesięciu latach, za wytrwałość, jakość usług, rozpoznawalność i wieloletnią ugruntowaną pozycję na polskim rynku ubezpieczeń. 

Commercial Union najlepszą marką na rynku usług ubezpieczeniowych i bankowych

Commercial Union to najlepsza marka na rynku usług ubezpieczeniowych i bankowych - jak wynika z badań przeprowadzonych przez firmę Target Group Badania i Doradztwo. Najliczniejsza grupa badanych wskazała Commercial Union jako markę o zdecydowanie wysokiej jakości. 

Szósty Diament do Złotej Statuetki Lidera Polskiego Biznesu dla Commercial Union

Commercial Union Życie zostało nagrodzone Szóstym Diamentem do Złotej Statuetki Lidera Polskiego Biznesu Business Centre Club. Przyznawane są one tym firmom spośród laureatów Statuetki Lidera Polskiego Biznesu, które utrzymały pozycję lidera i nadal osiągają dobre wyniki finansowe. 

Nagrody i wyróżnienia 2003 rok

Commercial Union Życie najbardziej przyjaznym podmiotem zarządzającym ubezpieczeniowymi funduszami inwestycyjnymi

Commercial Union Życie wygrało konkurs Gdańskiej Akademii Bankowej oraz czytelników dziennika Rzeczpospolita na najlepszy, a zarazem najbardziej przyjazny podmiot zarządzający ubezpieczeniowymi funduszami inwestycyjnymi w 2002 r. Wynik konkursu ogłoszono podczas Forum Zarządzania Aktywami, odbywającego się w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie w dniach 20 - 21 lutego 2003. 

Prezes Grupy Commercial Union Menedżerem Roku 2002

Jarosław Myjak, Prezes Grupy Commercial Union zdobył tytuł Menedżera Roku 2002. W uzasadnieniu decyzji o wyborze Menedżera Roku jury napisało: za skuteczne przywództwo, doskonałe wyniki ekonomiczne na trudnym rynku, oraz opracowanie i wdrożenie dla polskiej części Commercial Union innowacyjnej strategii, która pozwoliła jej umiędzynarodowić działalność. Konkurs, odbywający się pod honorowym patronatem prof. Leszka Balcerowicza, prezesa NBP, zorganizowało po raz siódmy Stowarzyszenie Menedżerów w Polsce - jedna z czołowych organizacji skupiających ludzi biznesu. 

Medale Europejskie dla produktów Grupy Commercial Union

Commercial Union Polska - Towarzystwo Ubezpieczeń Ogólnych otrzymało Medal Europejski szóstej edycji za serię ubezpieczeń mieszkaniowych Locum, a Commercial Union Polska - Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych za Indywidualny Program Inwestycyjny. 

Grupa Commercial Union Polska wśród firm nominowanych do Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP

Grupa Commercial Union Polska jest wśród firm nominowanych do Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP, czyli najbardziej prestiżowego polskiego wyróżnienia przyznawanego najlepszym podmiotom gospodarczym. Jury wskazało Grupę Commercial Union Polska jako jedną z trzech firm w kategorii instytucja finansowa.

Commercial Union TUO wśród Gazel Biznesu 2002

Puls Biznesu zaliczył Commercial Union TUO do grona Gazel Biznesu 2002, czyli najdynamiczniej rozwijających się firm, osiągających roczne przychody od 10 do 300 mln zł. Wyróżnienie zostało wręczone 30 maja 2003 r. w siedzibie warszawskiej giełdy. 

Commercial Union Życie otrzymało nagrodę Fair Play

Podczas VI Kongresu Brokerów Ubezpieczeniowych, który odbył się w dniach 29 maja -  1 czerwca w Wiśle, tradycyjnie rozdano nagrody Fair Play, przyznawane przez brokerów towarzystwom ubezpieczeniowym, ocenianym przez nich za najbardziej przyjazne. Commercial Union Życie otrzymało jedną z dwóch równorzędnych drugich nagród wśród towarzystw ubezpieczeń na życie.

Odznaki za zasługi dla ubezpieczeń dla zarządzających Commercial Union

Ryszard Bociong, prezes Commercial Union TUO, oraz Andrzej Gładysz, sekretarz Grupy Commercial Union, otrzymali odznaki za zasługi dla ubezpieczeń przyznawane przez Polską Izbę Ubezpieczeń. Odznaki wręczono podczas Walnego Zgromadzenia PIU 22 maja 2003 r. 

Piąty Diament do Złotej Statuetki Lidera Polskiego Biznesu dla Commercial Union

Commercial Union Życie zostało nagrodzone Piątym Diamentem do Złotej Statuetki Lidera Polskiego Biznesu Business Centre Club. Przyznawane są one tym firmom spośród laureatów Statuetki Lidera Polskiego Biznesu, które utrzymały pozycję lidera i nadal osiągają dobre wyniki finansowe. 

Złoto i brąz dla spółek z Grupy Commercial Union w Pierwszej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Ubezpieczeń

Podczas towarzyszącej XIX Forum Kapitałowo - Finansowemu Twoje Pieniądze Pierwszej Ogólnopolskiej Olimpiady Ubezpieczeń, odbywającej się pod auspicjami PIU, Commercial Union Życie otrzymało złoty medal, Commercial Union TUO - brązowy. 

Nagrody i wyróżnienia 2002 rok

Commercial Union Honorowym Darczyńcą Fundacji Pomoc Społeczna SOS

Tytuł Honorowego Darczyńcy Fundacji Pomoc Społeczna SOS dla prezesa Jarosława Myjaka i Grupy Commercial Union Polska. 

Perspektywa nagrodzona Alicja 2002

Alicja 2002 - nagroda kapituły miesięcznika Twój Styl została przyznana dla ubezpieczenia Perspektywa oferowanego przez Grupę Commercial Union.

Prezes Grupy Commercial Union nagrodzony Złotym Krzyżem Zasługi i Odznaką za Zasługi dla Ubezpieczeń

Jarosław Myjak, prezes Grupy Commercial Union Polska, 5 marca 2002r. został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi przyznanym w 2001 roku. Podczas Konferencji Polskiej Izby Ubezpieczeń Jarosława Myjaka udekorowano również Odznaką za Zasługi dla Ubezpieczeń. 

Medale Europejskie dla trzech usług oferowanych przez Grupę Commercial Union

Medale Europejskie zostały przyznane trzem usługom oferowanym przez Grupę Commercial Union:

  • Ubezpieczeniu Uniwersalnemu Perspektywa, 
  • Ubezpieczeniu Mieszkań i Domów Jednorodzinnych Locum,
  • Funduszowi Emerytalnemu Commercial Union OFE. 

Commercial Union Życie najlepszy w rankingu towarzystw ubezpieczeniowych w Polsce według Wprost

Największa liczba punktów i pierwsze miejsce wśród piętnastu największych towarzystw w sektorze ubezpieczeń na życie w rankingu najlepszych towarzystw ubezpieczeniowych w Polsce, opublikowanym przez tygodnik Wprost (numer 18 z datą 5 maja 2002 r.) trafiło do Commercial Union Życie. W rankingu wzięto pod uwagę m.in. stosunek wartości zebranych przez towarzystwo składek do wartości wszystkich składek danego sektora, kapitał własny, wskaźnik pokrycia marginesu wypłacalności środkami własnymi, współczynnik zyskowności, zakres oferowanych usług. 

Commercial Union Życie wyróżniony w konkursie Orły Rzeczpospolitej

Commercial Union Życie otrzymało wyróżnienie w konkursie Orły Rzeczpospolitej, towarzyszącemu publikacji dorocznej Listy 500 największych przedsiębiorstw w Polsce. Commercial Union Życie zajęło drugie miejsce w konkursie w kategorii instytucje finansowe. Wśród pięciuset największych firm sklasyfikowanych pod względem przychodów osiągniętych w roku 2001 Commercial Union Życie zajęło 67. miejsce, zaś Commercial Union PTE 463. miejsce. 

Tytuł Studencki produkt roku 2002 dla Commercial Union

Tytuł Studencki produkt roku 2002 w plebiscycie przeprowadzonym wśród studentów przez magazyn Dlaczego trafił do Grupy Commercial Union. W plebiscycie uczestniczyło ponad 60 tysięcy studentów - czytających magazyn i odwiedzający jego stronę internetową. Studenci wskazywali marki najlepszych ich zdaniem i najbardziej przyjaznych towarów i usług w 15 kategoriach związanych z życiem studentów. Commercial Union zostało nagrodzone w kategorii Studenckie Bezpieczeństwo. 

Złota Donatywa Gdańska 2002 dla grupowego ubezpieczenia na życie Zespół

Grupowe ubezpieczenie na życie Zespół oferowane przez Grupę Commercial Union  zostało nagrodzone Złotą Donatywą Gdańską 2002 w konkursie na najlepszą usługę finansową w kategorii ubezpieczenia. Konkurs został zorganizowany pod patronatem prezesów Narodowego Banku Polskiego i Polskiej Izby Ubezpieczeń. Jury konkursu wskazało na duże możliwości dostosowania ubezpieczenia Zespół do potrzeb określonego klienta. 

Commercial Union PTE najlepszym towarzystwem emerytalnym w plebiscycie Wielka Dziesiątka 2001 roku

Dziennik Prawo i Gospodarka z 12 kwietnia 2002 r. poinformował, że Commercial Union PTE zostało najlepszym towarzystwem emerytalnym w plebiscycie Wielka Dziesiątka 2001 roku, przeprowadzonym wśród czytelników gazety. 

Commercial Union Życie pierwszy na Liście 300 potencjalnie najbardziej konkurencyjnych polskich przedsiębiorstw na rynku wspólnej Europy

Commercial Union Życie jest jedną z dwóch instytucji, które zajęły pierwsze miejsce na Liście 300 potencjalnie najbardziej konkurencyjnych polskich przedsiębiorstw na rynku wspólnej Europy w kategorii instytucje finansowe. Listę opracowali naukowcy z Instytutu Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk, przy współpracy z Centrum Informacji Gospodarczej Ministerstwa Gospodarki i miesięcznika Polish Market. 

Czwarty Diament do Złotej Statuetki Lidera Polskiego Biznesu dla Commercial Union

Commercial Union Życie zostało nagrodzone Czwartym Diamentem do Złotej Statuetki Lidera Polskiego Biznesu Business Centre Club. Przyznawane są one tym firmom spośród laureatów Statuetki Lidera Polskiego Biznesu, które utrzymały pozycję lidera i nadal osiągają dobre wyniki finansowe. 

Nagrody i wyróżnienia 2001 rok

Gepard 2000 dla Prezesa Commercial Union

Jarosław Myjak został uznany za najlepszego prezesa towarzystwa ubezpieczeniowego w Polsce w plebiscie Wielka Dziesiątka 2000 roku, w którym wzięli udział czytelnicy dziennika Prawo i Gospodarka i tygodnika Gazeta Bankowa. W dniu 21 lutego 2001 wręczono mu nagrodę Gepard 2000. 

Commercial Union trzecie wśród najbardziej popularnych marek

Marka Commercial Union otrzymała trzecie miejsce w rankingu najbardziej popularnych marek, którymi posługują się działające w Polsce instytucje finansowe, ustępując jedynie PKO BP i PZU. 27 proc. respondentów wskazało Commercial Union jako najbardziej popularną markę w sektorze finansowym (ranking na podstawie badania spontanicznej znajomości marek, przeprowadzonego przez TNS OBOP; Puls Biznesu, 28 lutego 2001). 

Medal Europejski dla Commercial Union Życie 

Commercial Union Życie otrzymało Medal Europejski przyznawany przez Urząd Komitetu Integracji Europejskiej oraz BCC. Nagrodzono ubezpieczenie dla małych grup ZESPÓŁ.

Trzeci Diament do Złotej Statuetki Lidera Polskiego Biznesu dla Commercial Union

Grupa Commercial Union otrzymała Trzeci Diament do Złotej Statuetki Lidera Polskiego Biznesu BCC. Diamenty przyznawane są tym firmom, które przez minimum półtora roku po otrzymaniu Statuetki nadal osiągają znakomite wyniki finansowe, rozwijają się i utrzymują stabilną pozycję na rynku, przestrzegając zasad etyki w biznesie. 

Commercial Union PTE najlepszym towarzystwem emerytalnym

Commercial Union PTE zostało uznane za najlepsze towarzystwo emerytalne w plebiscycie Wielka Dziesiątka 2001 roku, przeprowadzonym wśród czytelników gazety Prawo i Gospodarka. 

Nagrody i wyróżnienia 2000 rok

Srebrny Parasol dla Commercial Union Życie

Commercial Union Życie otrzymało Srebrny Parasol jako najlepsze towarzystwa ubezpieczeń na życie w ocenie klientów instytucjonalnych w 2000 r. Nagrodę dla najlepszego towarzystwa ubezpieczeń majątkowych i osobowych przyznano Commercial Union TUO.

Commercial Union Życie najwyżej notowanym towarzystwem ubezpieczeń w rankingu Lokomotywy Polskiej Gospodarki

Commercial Union Życie zajęło siedemnaste miejsce  w rankingu Lokomotywy Polskiej Gospodarki. Było to najwyżej notowane towarzystwo ubezpieczeń na życie według Home & Market.

Pierwsze miejsce dla ubezpieczenia grupowego  w rankingu Polisa dla biznesmena 

Grupowe ubezpieczenie na życie z funduszem inwestycyjnym Commercial Union Życie zajęło pierwsze miejsce w rankingu Polisa dla biznesmena (Businessman Magazine, grudzień 1999). Najważniejszymi kryteriami były: przejrzystość oferty, szeroki zakres i niewygórowana cena ubezpieczenia oraz dopasowanie propozycji do specyfiki przedsiębiorstwa. 

Pierwsze miejsce dla Commercial Union w rankingu Liderzy Rynku 2000

Commercial Union zajęło pierwsze miejsce wśród powszechnych towarzystw emerytalnych w rankingu 20 Najlepszych w Polskiej Gospodarce - Liderzy Rynku 2000, drugie miejsce wśród towarzystw ubezpieczeń na życie i drugie miejsce wśród towarzystw ubezpieczeń majątkowych według Home & Market. 

Złoty Byk dla Commercial Union OFE i Commercial Union PTE

W styczniu 2000 roku gazeta Parkiet uhonorowała Commercial Union OFE i Commercial Union PTE, które zarządza funduszem, nagrodą Złotego Byka dla najlepszego funduszu emerytalnego. Wybór uzasadniono wielkim wpływem Commercial Union OFE na kształt rynku funduszy emerytalnych: pierwszym miejscem pod względem liczby pozyskanych uczestników (wówczas ponad 2,3 mln) i wartości netto zgromadzonych aktywów. 

Złote Serce dla Grupy Commercial Union od PCK

Grupa Commercial Union otrzymala od Polskiego Czerwonego Krzyża nagrodę Złote serce dla instytucji szczególnie wyróżniającej się w działalności dobroczynnej w 1999 roku.

Commercial Union firmą szczególnie zaangażowaną w różnorodną działalność prospołeczną

Stowarzyszenie na Rzecz Forum Inicjatyw Pozarządowych oraz Akademia Filantropii przyznały nagrodę Dobroczyńca Roku 1999r. w kategorii Pomoc społeczna i ochrona zdrowia.  Kapituła, oprócz nagody dla szczególnie wyróżniającej się osoby, przyznała nagrodę w kategorii specjalnej, którą otrzymało Commercial Union jako firma szczególnie zaangażowana w różnorodną działalność prospołeczną.

Nagroda Fair Play dla Grupa Commercial Union 

Grupa Commercial Union otrzymała Nagrodę Fair Play, przyznanę po raz pierwszy w 2000 r. przez środowisko brokerów polskich. Nagroda została  powołana z inicjatywy Stowarzyszenia Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych. 

Grupa Commercial Union wyróżniona za kompleksową ofertę

Grupa Commercial Union otrzymała wyróżnienie za kompleksową ofertę ubezpieczeniową podczas VII Międzynarodowych Targów Pogranicza, które odbyły się w Gorzowie Wielkopolskim w październiku 2000 roku.

Drugi Diament do Złotej Statuetki Lidera Polskiego Biznesu

Grupa Commercial Union otrzymała Drugi Diament do Złotej Statuetki Lidera Polskiego Biznesu BCC. Diamenty przyznawane są tym firmom, które przez minimum półtora roku po otrzymaniu Statuetki nadal osiągają znakomite wyniki finansowe, rozwijają się i utrzymują stabilną pozycję na rynku, przestrzegając zasad etyki w biznesie. 

Agent 2000 roku z Commercial Union

Wiesław Smrek, agent Commercial Union zwyciężył w konkursie Gazety Ubezpieczeniowej Agent 2000  jako najlepiej merytorycznie przygotowany agent w Polsce. 

Srebrny Parasol dla Commercial Union Życie 

Commercial Union Życie otrzymało Srebrny Parasol dla najlepszego towarzystwa ubezpieczeń na życie w ocenie klientów instytucjonalnych według Home & Market w 2000 roku. 

Prezes Commercial Union po raz trzeci w Zarządzie Polskiej Gospodarki

Prezes Commercial Union, Jarosław Myjak po raz trzeci został członkiem Honorowego Zarządu Polskiej Gospodarki według Home & Market.

Nagrody i wyróżnienia 1999 rok

Commercial Union pierwszym towarzystwem ubezpieczeń na życie

Commercial Union otrzymało pierwsze miejsce w corocznym rankingu towarzystw ubezpieczeń na życie, sporządzonym według wskaźnika IAGE za rok 1998 przez Home & Market.

Commercial Union Życie wśród 60 największych przedsiębiorstw w Polsce

Commercial Union Życie zajęło pięćdziesiąte siódme miejsce na liście 500 największych przedsiębiorstw w Polsce w 1998 roku według Rzeczpospolitej.

Commercial Union Życie drugim najlepszym ubezpieczycielem

Spółka z Grupy Commercial Union wyróżniona drugim miejscem w rankingu najlepszych towarzystw ubezpieczeń na życie według Gazety Finansowej. 

Dyplom i medal Szczecin - Expo dla spółek z Grupy Commercial Union

Dwie spółki z Grupy Commercial Union otrzymały dyplom i medal Szczecin - Expo podczas IV Zachodniopomorskiego Forum Finanse. Wyróżnione zostały Commercial Union Życie i Commercial Union PTE za przedstawioną przez nie ofertę i sposób jej prezentacji na wystawie towarzyszącej Forum Pieniądze.

Commercial Union Życie wśród 20 największych instytucji finansowych w Polsce

Commercial Union Życie znalazło się na szesnastym miejscu w rankingu 100 największych instytucji finansowych w Polsce według Prawo i Gospodarka.

Pierwszy Diament do Złotej Statuetki Lidera Polskiego Biznesu dla Commercial Union

Commercial Union otrzymało Pierwszy Diament do Złotej Statuetki Lidera Polskiego Biznesu BCC. Diamenty przyznawane są tym firmom, które przez minimum półtora roku po otrzymaniu Statuetki nadal osiągają znakomite wyniki finansowe, rozwijają się i utrzymują stabilną pozycję na rynku, przestrzegając zasad etyki w biznesie. 

Wyróżnienie dla Commercial Union w konkursie o Złotą Donatywę Gdańską

Produkt oferowany przez grupę Commercial Union - Ubezpieczenie Uniwersalne Plus otrzymał wyróżnienie w konkursie o Złotą Donatywę Gdańską podczas IV Trójmiejskich Targów Finansowych Twoja Lokata. 

Commercial Union Życie najwyżej wśród ubezpieczycieli w rankingu Złoty 1000

 Commercial Union Życie zajęło trzydzieste drugie miejsce w corocznym rankingu Złoty 1000 największych firm prywatnych. Było to najwyżej notowane w rankingu towarzystwo ubezpieczeń na życie według Home & Market. Pod względem wartości wypracowanego zysku netto Commercial Union uplasowało się na dziewiętnastej pozycji. 

Prezes Commercial Union Życie w honorowym Zarządzie Polskiej Gospodarki

Jarosław Myjak, prezes Commercial Union Życie znalazł się w honorowym Zarządzie Polskiej Gospodarki według Home & Market.

Pierwsze miejsce dla Commercial Union Życie w ubezpieczeniach grupowych w rankingu Pulsu Biznesu

Commercial Union Życie zajęło pierwsze miejsce w dziedzinie ubezpieczeń grupowych w rankingu Pulsu Biznesu, który ukazał się we wkładce do Pulsu Biznesu Moje Finanse z 6 grudnia 1999 roku. Werdykt uzasadniono mocnymi fundamentami towarzystwa, profesjonalnym serwisem, elastyczną ofertą oraz zróżnicowaniem proponowanych ubezpieczeniowych funduszy inwestycyjnych. 

Drugie miejsce dla Commercial Union PTE w rankingu Gazety Ubezpieczeniowej

Commercial Union PTE zajęło drugie miejsce w rankingu Gazety Ubezpieczeniowej, który ukazał się w dniach 15 - 21 grudnia 1999 roku.

Nagrody i wyróżnienia 1998 rok

Commercial Union Życie drugie w rankingu według wskaźnika CAGE

Commercial Union Życie zajęło drugie miejsce w rankingu towarzystw ubezpieczeń na życie za rok 1997 według wskaźnika CAGE (Home & Market). 

Commercial Union Życie w pierwszej 20. w rankingu Złota 500 Największych Prywatnych Firm Handlowo-Usługowych

Commercial Union Życie zajęło dziewiętnaste miejsce w rankingu Złota 500 Największych Prywatnych Firm Handlowo-Usługowych. Było to najwyżej sklasyfikowane towarzystwo ubezpieczeń na życie według Home & Market. Zestawienie przygotowało Centrum Analiz Gospodarczo - Ekonomicznych na podstawie ogólnopolskiego badania podmiotów gospodarczych. 

Złota Donatywa Gdańska dla produktu oferowanego przez Commercial Union

Młodzieżowe Ubezpieczenie Uniwersalne Absolwent otrzymało Złotą Donatywę Gdańską jako Najlepsza oferta finansowa w kategorii poza bankowej na III Trójmiejskich Targach Finansowych Twoja Lokata. 

Nagrody i wyróżnienia 1997 rok

Oferta Grupy Commercial Union uznana za najatrakcyjniejszą na II Zachodniopomorskim Forum Finanse.

Ubezpieczenie Grupowe z Funduszem Inwestycyjnym oferowane przez Grupę Commercial Union dostało medal w kategorii najatrakcyjniejszej usługi finansowej na II Zachodniopomorskim Forum Finanse. 

Drugie miejsce w konkursie Srebrny Sejf dla Ubezpieczenia Uniwersalnego Plus oferowanego przez Commercial Union

Ubezpieczenie Uniwersalne Plus otrzymało drugie miejsce w konkursie Srebrny Sejf podczas Wielkopolskich Targów Finansowych. Było to jednocześnie pierwsze miejsce wśród ubezpieczeń na życie.

Prezes Commercial Union w Honorowym Zarządzie Polskiej Gospodarki

Prezes Commercial Union, Jarosław Myjak został członkiem Honorowego Zarządu Polskiej Gospodarki według Home & Market.

Srebrny Parasol dla Commercial Union

Home & Market przyznało Commercial Union Życie pierwszą nagrodę w kategorii najlepsze towarzystwo ubezpieczeń na życie - Srebrny Parasol.

Złota Statuetka Lider Polskiego Biznesu Business Centre Club dla Commercial Union Życie

Commercial Union Życie otrzymało Złotą Statuetkę Lidera Polskiego Biznesu przyznawaną przez Business Centre Club. 

Lokomotywa Polskiej Gospodarki dla Commercial Union Życie

Commercial Union Życie otrzymało Lokomotywę Polskiej Gospodarki przyznawaną przez Home & Market. 

Srebrny Sejf dla ubezpieczenia oferowanego przez Commercial Union

Młodzieżowe Ubezpieczenie Uniwersalne Absolwent oferowane przez Commercial Union zajęło pierwsze miejsce w konkursie o Srebrny Sejf podczas Wielkopolskich Targów Finansowych. 

Nagrody i wyróżnienia 1996 rok

Prezes Commercial Union w Honorowym Zarządzie Polskiej Gospodarki

Prezes Commercial Union, Marian Miziołek został członkiem honorowego Zarządu Polskiej Gospodarki według Home & Market.

Prezes Commercial Union wśród sześciu nominatów do tytułu Menedżera Roku

Prezes Commercial Union, Marian Miziołek znalazł się wśród sześciu nominatów do tytułu Menedżera Roku 1996 w Polsce. Tytuł ten jest przyznawany przez Stowarzyszenie Menedżerów w Polsce.

Srebrny Parasol dla Commercial Union 

Commercial Union został nagrodzony Srebrnym Parasolem. Jest to wyróżnienie przyznawane najlepszemu towarzystwu ubezpieczeń na życie przez Home & Market.