Wolontariat w Avivie

Wolontariat w Avivie

Stworzyliśmy program "Kto na ochotnika? Wolontariat w Avivie."

W ramach programu prowadzimy działania charytatywne wśród pracowników i zachęcamy ich, aby osobiście włączali się do pracy w charakterze wolontariusza.

Pomagamy ludziom w potrzebie

Bikes For Kids

Przejechaliśmy 13 180 km na rowerach w ramach akcji „Bike Challenge”, za które Aviva wpłaciła 13 180 zł dla dzieciaków z fundacji „Happy Kids”, na zakup m.in. rowerów dla nich (1 km = 1 zł).

Wielkanocna paka dla dzieciaka

Dla chorych dzieci w szpitalach w całej Polsce zorganizowaliśmy zbiórkę m.in. materiałów plastycznych. Dzięki nim wolontariusze Fundacji „Dr Clown” prowadzą kolorowe terapie on-line, bardzo ważne w procesie leczenia.

Razem dla WOŚP

Zebraliśmy 50 000 zł na rzecz 29. Finału WOŚP. Każdy mógł dorzucić się do eSkarbonki Avivy, zorganizowaliśmy również aukcje wśród naszych pracowników.

Wielka zbiórka książek 2020

Zebraliśmy 1450 książek, dzięki którym powstały szpitalne biblioteki.

Kurier Św. Mikołaja

Zapewniamy świąteczne prezenty dla dzieci ze świetlic środowiskowych.

Szlachetna Paczka

Już od wielu lat włączamy się w akcję “Szlachetna Paczka”, aby pomagać potrzebującym rodzinom.

Kiermasze świąteczne

W ramach kiermaszy organizowanych w naszym biurze, osoby z niepełnosprawnościami sprzedają samodzielnie wykonane produkty, a zarobione pieniądze przeznaczają na swoje działania.

Mapathon

W latach 2016-2018 wzięliśmy udział w globalnym Mapathonie. To inicjatywa Czerwonego Krzyża polegająca na oznaczaniu brakujących miejsc na mapach internetowych świata. Ułatwia to organizacjom pozarządowym i służbom ratowniczym dotarcie do potrzebujących. 

Zakup artykułów szkolnych

W ramach akcji “Tornister pełen barw” organizowaliśmy zbiórki podręczników i artykułów szkolnych dla najbardziej potrzebujących dzieci.

Dbamy o klimat i środowisko

Maj z klimatem

W 2021 roku, w ramach obchodów Dnia Ziemi, świętowaliśmy przez cały „maj z klimatem”. 400 wolontariuszy sprzątnęło śmieci, które zmieściły się w ponad 500 workach!

Sprzątanie świata

W 2019 roku 600 wolontariuszy w ciągu 6 dni sprzątnęło ponad tonę śmieci.

Sadzenie drzew

W 2018 roku posadziliśmy 200 sadzonek, które skompensują emisję 15 ton dwutlenku węgla.

Wspieramy zwierzęta w schroniskach

Zbiórki dla zwierząt

Organizujemy cykliczne zbiórki karmy i akcesoriów, które przekazujemy zwierzętom w schroniskach.

Udział w akcjach

Włączamy się m.in. w akcję #Sucheboksy w Korabiewicach, podczas której nasi pracownicy np. naprawiają boksy dla zwierzaków. Zachęcamy również do adopcji podopiecznych ze schronisk.