O naszej firmie

Wolontariat

Kto na ochotnika? Wolontariat w Avivie

Zdajemy sobie sprawę, że przekucie dobrej woli w czyn wymaga dodatkowego wsparcia. Działamy więc dwutorowo.
Z jednej strony kilka razy w roku prowadzimy zbiórki charytatywne wśród pracowników, z drugiej - pomagamy pracownikom Avivy osobiście włączyć się do pracy w charakterze wolontariusza. Dlatego też stworzyliśmy program „Kto na ochotnika? Wolontariat w Avivie”. Jego celem jest promowanie idei wolontariatu, wywoływanie inicjatyw wolontariackich oraz finansowe wspieranie pracowników Avivy w realizowaniu ich projektów wolontarystycznych. W 2010 roku w ramach programu zrealizowane zostały następujące projekty:

My się zimy nie boimy

wolontariat piesProjekt pomógł przygotować psiaki ze schroniska w Ostrowi Mazowieckiej na nadejście zimy poprzez zakup kocy dla szczeniąt i chorych psów, które bez pomocy mogłyby nie przeżyć mrozów. Środki na pchły i kleszcze zakupione
z funduszy projektu pozwoliły psiakom na uwolnienie się od męczących je pasożytów. Udział wolontariuszy umożliwił zabranie psów na krótki spacer oraz zrobienie zdjęć, które zamieszczone w internecie, dadzą szansę na znalezienie psiakom nowego domu.  

Nowe życie Kamila

Autorzy projektu zorganizowali charytatywny turniej piłki nożnej, podczas którego zbierali fundusze na rehabilitację 22 letniego Kamila, który w wyniku wypadku samochodowego od kilku miesięcy pozostaje w śpiączce. Podczas turnieju zorganizowana została zbiórka pieniędzy wśród uczestników. Fundusze na rehabilitację Kamila zbieraliśmy także
w naszych biurach. 

Szkoła pierwszej pomocy

wolontariat ŁochówWolontariusze, wspólnie z trenerami z firmy Adrenaltika, zorganizowali w naszej zaprzyjaźnionej szkole w Łochowie dzień pierwszej pomocy. Aktywności objęły szkolenie z pierwszej pomocy dla nauczycieli oraz prelekcje dla ponad 100 uczniów. Dzieciaki poznały na nich zasady bezpieczeństwa na drodze oraz sposoby wzywania i udzielania pierwszej pomocy. Przekazaliśmy także szkole apteczki oraz odblaskowe gadżety poprawiające widoczność na drodze. 

Street to School

Street to SchoolW 2011 roku Aviva w Polsce dołączyła do programu ‘Street to School”, który jest prowadzony przez Avive na całym świecie. Jego celem jest wyrównanie szans edukacyjnych dzieci i młodzieży pochodzących z ubogich, dysfunkcyjnych, często patologicznych rodzin. Chcemy stworzyć warunki, dzięki którym, dzieci będą miały szansę lepiej wykorzystać swój potencjał i pokazać im, że zdobywanie wiedzy jest przepustką do lepszej przyszłości.

Polska edycja programu skierowana jest do podopiecznych świetlic środowiskowych w Radomiu. Świetlice to miejsca, które dla dzieci są często "ostatnią deską ratunku" na pozostanie w domu rodzinnym. Mają tu szansę otrzymać ciepły posiłek, opiekę pedagogów, psychologów, pomoc w odrabianiu lekcji, jednym słowem to czego z różnych, życiowych powodów nie mogą zapewnić im rodzice.

Dzięki Avivie i naszym wolontariuszom – pracownikom Avivy, w ciągu pierwszego półrocza 2011 wychowankowie świetlic:

Dzieci traktują wszystkie nasze spotkania bardzo poważnie – przygotowują się do olimpiad, zaskakują nas zdobytą wiedzą, ale przede wszystkim doceniają poświęcony im czas i uwagę.

Program zaplanowany jest na cały 2011 rok, docelowo ma trwać 5 lat.
Parterem Avivy w realizacji programu jest Fundacja Przyjaciółka.
Lekcje języka angielskiego są prowadzone przez Szkołę Języków Obcych Lingua Nova.

Dr Pikuś

Celem projektu było wsparcie przez Dr. Pikusia i jego pomocników podopiecznych Centrum Zdrowia Dziecka. Fundusze projektowe pozwoliły na zakup materiałów papierniczych, które posłużyły do stworzenia świątecznego wystroju szpitala i karnawałowych ozdób.

Chcąc jeszcze skuteczniej zachęcić pracowników do niesienia bezinteresownej pomocy potrzebującym wprowadziliśmy w firmie Dzień Wolontariusza. Dzięki tej inicjatywie każdy z pracowników może wykorzystać jeden płatny dzień w roku na pracę wolontarystyczną.

Podziel się Zdrowiem! 

wolontariat AlfProjekt "Podziel się zdrowiem!" prowadzimy we współpracy z Fundacją przeciwko Leukemii. Jego celem jest propagowanie idei honorowego krwiodawstwa i badań krwi pod kątem donacji szpiku przez dawców niespokrewnionych. Owocem naszych działań jest ponad 130 osób zarejestrowanych jako potencjalni dawcy szpiku oraz prawie 100 donacji krwi. Akcja „Podziel się Zdrowiem!” w 2010 roku zwiększyła swój zasięg. Na firmowym pikniku dołączyli do nas członkowie rodzin pracowników, a na Igrzyskach Avivy nasi agenci i przedstawiciele struktur terenowych.

Jak pomagamy

W latach 2009 i 2010 zrealizowaliśmy następujące projekty:

 

Drukuj tę stronę

zwiń / rozwiń