Przyjazny konkurs

W piątej już edycji konkursu grantowego „To dla mnie ważne” skupiliśmy się na dzieciach w wieku do 13 lat. Szukaliśmy pomysłów wspierających ich rozwój i aktywność, rozwijających ich kompetencje (szczególnie cyfrowe), pielęgnujących ich pasje i talenty.

Do udziału w konkursie zaprosiliśmy wszystkich, którym bliskie jest dobro i rozwój dzieci. Przyjmowaliśmy zgłoszenia od organizacji pozarządowych, samorządów, osób prywatnych czy firm (w tym przypadku kluczowe było wyodrębnienie działania nienastawionego na zysk). Inicjatorzy zgłaszali pomysły przez prosty formularz internetowy. Fundacja udostępniła uczestnikom narzędzia ułatwiające promocję inicjatyw w celu zdobycia głosów – zarówno w internecie, jak również ulotki i plakaty. Sympatycy poszczególnych inicjatyw wykazywali się ogromną pomysłowością – powstała nawet piosenka promująca jeden z projektów. Głosowanie internetowe wyłoniło 20 finalistów, a komisja wybrała spośród nich 14 laureatów.

Kreatywni społecznicy

Nagrodzone projekty to miejsca przyjazne dzieciom: odremontowana świetlica wiejska w Borsuku, przyrodnicza ścieżka edukacyjna w Uwielinach i Golubiu-Dobrzyniu, sale terapeutyczne w Aleksandrowie Kujawskim i Rawie Mazowieckiej, odremontowane sale szpitalne w Pile, wyposażenie dla sal lekcyjnych do nauki programowania w Olkuszu, języków obcych w Wilczkowie czy pracy metodą Montessori w Kaznowie Kolonii. Inne projekty to m. in. multimedialne materiały edukacyjne poświęcone nauce matematyki dla najmłodszych uczniów czy aplikacja przybliżająca podwodny świat Bałtyku.

Nasz konkurs nie tylko pomógł realizować konkretne projekty, ale także dawał poczucie sprawstwa lokalnym społecznikom i motywował ich do dalszych działań.

 

Pomysł – marzenie powstał w mojej głowie kilka lat temu i bardzo długo bezskutecznie próbowałam wcielić go w życie. […] I znalazłam: Aviva – „To dla mnie ważne“. Zadzwoniłam i… dostałam potężną dawkę pozytywnej energii. Powiedziałam Dyrekcji szkoły i znajomym rodzicom o swoim pomyśle – i wszyscy byli za. W ciągu 5 minut powstał pomysł na film, w ciągu 20 minut tekst piosenki. […] W sąsiedztwie ścieżki dydaktycznej lada dzień stanie Biblioteka dla każdego człowieka – wyrzeźbiona przez jednego Tatę w potężnym pniu drzewa. Własnymi siłami projektujemy i remontujemy brzydkie szkolne pomieszczenia i przemieniamy je w klasy cudeńka. Mamy moc. Przecież któregoś kwietniowego dnia znalazłam informację o konkursie ogłoszonym przez Fundację Aviva „To dla mnie ważne“.

Teresa Wójcicka - Rada Rodziców przy Zespole Szkół w Uwielinach

Crowdfunding

Stworzyliśmy też dodatkową możliwość zebrania funduszy na realizację zgłoszonych projektów. W ramach portalu pomagamy.im zorganizowaliśmy zbiórkę crowdfundingową. Pokryliśmy koszty administracyjne i pokazaliśmy zgłaszającym, jak korzystać z mechanizmu zbiórki internetowej. Inicjatywy zbierające w ten sposób fundusze uzyskały łącznie 35 000 złotych.

To już piąta edycja

„To dla mnie ważne“ jest cykliczną akcją naszej Fundacji. Piąta edycja trwała od kwietnia do czerwca 2017 r. Uczestnicy zgłosili aż 307 inicjatyw i oddali 145 000 głosów. Przekazaliśmy 335 450 zł na sfinansowanie zwycięskich inicjatyw – najmniejszy grant wyniósł 7 450 zł, a najwyższy – 45 000 zł.

Poznaj zgłoszone projekty

W każdym z działań realizujemy nasze wartości


Zależy nam


Nie komplikujemy


Nie odpuszczamy


Tworzymy przyszłość

Poznaj inne działania Avivy