Elastyczny styl pracy

Nasz elastyczny model pracy, zwany activity based working, odpowiada na potrzeby klientów i pozwala pracownikom lepiej realizować zadania przy pomocy nowoczesnych technologii.

Nasze warszawskie biuro to przyjazna i funkcjonalna przestrzeń, która na etapie projektowania była współtworzona przez pracowników. Wydzieliliśmy w nim strefy przeznaczone do wykonywania zadań o różnej dynamice – samodzielnie lub zespołowo: od zestawów biurek dla poszczególnych zespołów, poprzez salki do samodzielnej pracy w skupieniu, stoły projektowe i sale konferencyjne, aż po strefy relaksu i części socjalne. Nie ma gabinetów dla prezesów i menedżerów. Pielęgnujemy w biurze rośliny – mamy ich prawie 300, z czego większość to gatunki oczyszczające powietrze.

Budynek wyposażony jest też w filtry powietrza, które sprawiają, że możemy oddychać pełną piersią (czasem powietrze w budynku jest czystsze niż na zewnątrz…).

Do naszego biura można łatwo dojechać komunikacją publiczną lub rowerem.

Pracownicy mogą też pracować poza biurem – w porozumieniu z przełożonym planują, kiedy i które zadania lepiej wykonać w biurze, a które zdalnie, np. w domu. Dzięki temu mniej czasu poświęcają na dojazdy do pracy.

W pracy... i po godzinach

Upraszczanie i ułatwianie stanowią dla nas także ważny aspekt troski o pracowników. Ograniczyliśmy liczbę wypełnianych dokumentów. Korzystamy z narzędzi elektronicznych w sprawach kadrowych i płacowych.

Ważne jest dla nas zdrowie naszych pracowników, dlatego zapewniamy prywatną opiekę lekarską, a także bezpłatne szczepienia przeciw grypie. Współpracujemy z kooperatywą rolniczą, która na zamówienie pracowników dostarcza do biura świeże produkty od lokalnych producentów. Dbamy też o integrację i docenianie pracowników. Organizujemy doroczne spotkanie dla pracowników i ich rodzin – Piknik Avivy oraz Mikołajki dla dzieci. 

Wspieramy aktywność

w ramach sekcji tworzonych w odpowiedzi na zgłoszone pomysły pracowników (m. in. zumba, zdrowy kręgosłup, joga, karate, sekcja biegowa). Finansujemy zajęcia, sprzęt, gadżety i stroje sportowe oraz fundujemy udziały w zawodach. 

Rozwój i inspiracja

Dzięki szkoleniom pracownicy rozwijają umiejętności niezbędne w ich pracy, które także stają się ich pasją. W ramach naszego programu Go Smart w 2017 roku odbyło się 50 szkoleń. Dodatkowo, wszyscy pracownicy mają dostęp do platform e-learningowych Coursera & lynda.com, gdzie kursy prowadzą wykładowcy z uczelni z całego świata.

Jedną z nowych inicjatyw szkoleniowych w ramach Go Digital była Akademia Kodowania, która umożliwia pracownikom zmianę ścieżki zawodowej. Do pierwszej edycji zgłosiło się aż 130 osób. Po kwalifikacji 12 z nich podjęło półroczny kurs programowania w Javie, stworzony specjalnie dla nich przez nasz zespół IT we współpracy z firmą Codilla. Po zakończeniu kursu pierwsi pracownicy rozpoczęli pracę w Avivie na stanowiskach młodszych programistów.

Pogłębialiśmy wiedzę technologiczną i inspirowaliśmy do poszukiwania pomysłów na usprawnienie naszej pracy podczas dwóch edycji Digital Day. W programie były wykłady przedstawicieli czołowych firm technologicznych  oraz eksperymenty z innowacjami. Wszystko po to, aby poszerzyć wiedzę naszych pracowników o zmianach technologicznych i zainspirować do szukania rozwiązań ułatwiających klientom  życie, a nam – pracę.

Nasi pracownicy chętnie dzielą się swoimi zainteresowaniami i pasjami podczas warsztatów inspiracyjnych. 

W każdym z działań realizujemy nasze wartości


Zależy nam


Nie komplikujemy


Nie odpuszczamy


Tworzymy przyszłość

Poznaj inne działania Avivy