Pomoc ofiarom nawałnic

W 2017 r. anomalie pogodowe spowodowały tragedie ludzi i duże straty materialne. Po sierpniowych nawałnicach w północnej Polsce włączyliśmy się do pomocy. Nasi pracownicy przez dwa weekendy pracowali na terenach kataklizmu, pomagając poszkodowanym i szacując szkody. Dzięki temu przyspieszyli wypłaty odszkodowań. Wtedy też zdecydowaliśmy, że poszkodowanym, którzy wyrażą zainteresowanie, proponujemy pomoc psychologiczną w ramach ubezpieczenia domów i mieszkań. 

Poruszeni rozmiarem strat, pracownicy i współpracownicy Aviva oraz BZ WBK Aviva zebrali 25 000 zł, drugie tyle przekazała Aviva. Pieniądze trafiły do Ochotniczej Straży Pożarnej z Kloni Małej (woj. kujawsko-pomorskie), która bezpośrednio pomagała mieszkańcom. Zakupiliśmy dla straży agregaty prądotwórcze, latarki, narzędzia, drabiny i mundury. Prowadziliśmy także zbiórkę artykułów spożywczych i gospodarstwa domowego, które trafiły do mieszkańców gminy Sośno. 

Nasza Fundacja

Fundacja Aviva ma status organizacji pożytku publicznego (OPP). Zbieraliśmy więc środki w ramach 1% podatku, które wydajemy na cele statutowe. Przeprowadziliśmy dwie ogólnopolskie akcje, szczególnie skupione na pomocy loklanym społecznościom:

- Kolejną, piątą edycję kampanii "To dla mnie ważne"

- Kampanię "Wiem, czym oddycham".

Drużyna Szpiku

W 2017 r. spółki BZ WBK-Aviva, jako partner Drużyny Szpiku, po raz drugi wsparły Dni Mamy Onkologicznej. To akcja wsparcia dla mam czuwających na co dzień przy małych pacjentach oddziału onkologicznego Szpitala Dziecięcego w Poznaniu. Firma przekazała środki finansowe, a pracownicy włączyli się w pomoc przy organizacji atrakcji dla mam. Na święta Bożego Narodzenia spółki BZ WBK-Aviva włączyły się w akcję "Szpikowa Paczka" dla podopiecznych Drużyny Szpiku. Pracownicy-wolontariusze przygotowali i przekazali paczki dzieciom wraz z ambasadorką Onkopolisy - Katarzyną Bujakiewicz. 

W każdym z działań realizujemy nasze wartości


Zależy nam


Nie komplikujemy


Nie odpuszczamy


Tworzymy przyszłość

Poznaj inne działania Avivy