Aviva,
społeczna z natury

Raport społeczny za rok 2017

Ubezpieczenia są dla nas z natury społeczne

Ubezpieczyciele, ich pracownicy i agenci powinni więc działać w sposób społecznie odpowiedzialny. W pierwszym raporcie społecznym Avivy w Polsce pokazujemy, co robimy, aby nasz wpływ na ludzi i środowisko był pozytywny. Każdego dnia, w małych decyzjach i w ogólnopolskich akcjach. 

Co robimy

Ubezpieczenia zwiększają poczucie bezpieczeństwa  w niepewnym i skomplikowanym świecie. Dzięki przewidywalności, którą dają, ludzie mogą cieszyć się życiem i realizować swoje zamierzenia. Przychodzimy ze wsparciem w momentach trudnych i ważnych - zgodnie ze społecznymi oczekiwaniami. 

Pomagamy ludziom

Odpowiadamy na potrzeby lokalnych społeczności. Włączamy się w akcje społeczne i angażujemy się jako wolontariusze. 

Jesteśmy fair w biznesie

Postępujemy etycznie. Ułatwiamy życie klientom. Oferujemy nowoczesne, przyjazne miejsce pracy. 

Dbamy o planetę

Włączamy się w akcje ekologiczne. Zwiększamy świadomość. Zmniejszamy zużycie energii i papieru. 

Fundacja Aviva

Ważną rolę w działaniach społecznych Avivy odgrywa nasza Fundacja. Słuchamy społeczności lokalnych, zachęcamy je do aktywności i pomagamy w osiąganiu ważnych dla nich celów. Wspieramy inicjatywy zgłoszone i popierane oddolnie. Poznaj dwie flagowe akcje Fundacji z 2017 roku. 

Wiem, czym oddycham

Smog, powodowany przez ogrzewanie domów węglem niskiej jakości i spaliny, jest dużym problemem w Polsce. Brakuje też świadomości, jak bardzo szkodzi on zdrowiu. Odpowiedzią jest akcja społeczna "Wiem, czym oddycham", która edukuje i mobilizuje ludzi do działania w trosce o zdrowie i środowisko. W ramach akcji, Aviva zainstalowała 300 czujników monitorujących jakość powietrza.

Czytaj więcej

To dla mnie ważne

W społecznościach lokalnych powstaje mnóstwo inicjatyw, które mają wspierać rodziców w edukacji i rozwoju dzieci. Pomoc takim inicjatywom to temat przewodni konkursu "To dla mnie ważne". Pięć edycji konkursu to wsparcie finansowe 53 inicjatyw społecznych z całej Polski. Dzięki temu powstały sale rehabilitacyjne, ścieżki edukacyjne, boiska sportowe, place zabaw. 

Czytaj więcej

Dla kogo działamy

Priorytetem jest dla nas dobro i bezpieczeństwo klientów oraz ich najbliższych. Jesteśmy też odpowiedzialnym pracodawcą i partnerem biznesowym. Wnosimy wkład w rozwój polskiej gospodarki. Zwiększamy świadomość społeczną w zakresie ubezpieczeń, inwestowania, zdrowia i ekologii. 

Klienci

Sprawna wypłata świadczeń jest naszym priorytetem. Zmieniamy procedury na przyjazne. Robimy więcej - nie tylko wypłacamy pieniądze. 

Agenci

Dbamy o rozwój naszych agentów. Ułatwiamy im pracę dzięki szkoleniom i nowoczesnym narzędziom cyfrowym. 

Pracownicy

Stawiamy na elastyczny styl pracy w przyjaznym i ekologicznym biurze. Troszczymy się o zdrowie i rozwój naszych pracowników. Zachęcamy do aktywności społecznej. 

Polska

Jesteśmy długofalowym, odpowiedzialnym inwestorem w Polsce. Wspieramy polską gospodarkę. Promujemy nasz kraj za granicą.