O naszej firmie

Nasze doświadczenie CSR

Aviva (dawniej Commercial Union) prowadzi różnorodne działania społeczne od początku swojej działalności
w Polsce, czyli od 1992 roku.

Przez wiele lat współpracowała z Fundacją im. Stefana Batorego, wspierając programy kulturalne, edukacyjne
i charytatywne, w tym pomoc hospicjom. W latach 2003-2007 współpraca z Fundacją Batorego koncentrowała się na „Programie Równych Szans – Kolorowa Akademia” (wsparcie dla ponad 100 projektów). Firma wspierała też na dużą skalę poszkodowanych w „powodzi stulecia” w 1997 roku, również poprzez utworzoną wtedy specjalną fundację, a także po powodzi w 2001 roku. Promowała prospołeczne i altruistyczne postawy jako sponsor programu telewizyjnego „Zwyczajni niezwyczajni”. Za społeczne zaangażowanie firma otrzymała m. in. podwójny tytuł „Dobroczyńca Roku 1999” oraz Złote Serce od PCK (również za rok 1999).

Aviva promowała też zdrowy styl życia i profilaktykę – m. in. wspierała ogólnopolski program profilaktyki jaskry „Polsko, nie ślepnij”, trzykrotnie akcję badań profilaktycznych pod hasłem „Commercial Union Vita-tour”, dwukrotnie ogólnopolską akcję „Zbadaj się z Commercial Union. Zdrowie jest Glamour”. Przez kilkanaście lat patronowała imprezom promujących aktywność ruchową (biegi śniadaniowe, dni rowerowe, Bieg św. Dominika podczas Jarmarku Dominikańskiego w Gdańsku).

Firma wspierała też znaczące wydarzenia kulturalne, np. koncerty z cyklu Era Jazzu, Elbląskie Noce Teatru i Poezji,
a także była przez kilka lat mecenasem stołecznego Teatru na Woli im. Tadeusza Łomnickiego.

W ostatnich latach uwaga skoncentrowała się na wsparciu wolontariatu i jego promocji wśród pracowników – Aviva współpracowała m. in. ze Stowarzyszeniem Centrum Wolontariatu (w latach 2001-2008) i była kilkakrotnie wyróżniana tytułem Opiekuna Wolontariatu w Polsce.

Od 2008 r. Aviva jest partnerem strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu (www.fob.org.pl) - jedynej w Polsce organizacji zajmującej się upowszechnianiem idei społecznej odpowiedzialności biznesu.

Firma realizuje także wewnętrzne programy wolontarystyczne: "Kto na ochotnika? Wolontariat w Avivie", którego celem jest propagowanie idei wolontariatu i wsparcie wolontariuszy, oraz "Podziel się zdrowiem!" - projekt promujący krwiodawstwo oraz badania potencjalnych dawców szpiku kostnego.

 

Drukuj tę stronę

zwiń / rozwiń