Działania społeczne

Fundacja Aviva

W 2014 roku Fundacja Aviva rozpoczęła nowy program działania - cykliczny konkurs grantowy „To dla mnie ważne”. W tym roku, już kolejny raz piąty, zachęcaliśmy do zgłaszania pomysłów, które służą realizacji ważnych społecznie celów i potrzebnych lokalnie. Tematem tegorocznej edycji jest wsparcie najmłodszych dzieci w ich rozwoju, pomocy w edukacji oraz wzmacnianiu ich pasji i talentów.

Dla kogo przeznaczony jest konkurs?

Swój pomysł do konkursu mogła zgłosić każda dorosła osoba. Szczególnie zachęcaliśmy stowarzyszenia i fundacje prowadzące działalność na rzecz dzieci, ludzi aktywnych społecznie i rodziców dzieci. Zapraszaliśmy też samorządy i podległe im jednostki, zwłaszcza przedszkola, szkoły, świetlice, domy kultury.

Jakie inicjatywy można było zgłaszać w konkursie?

Liczy się pomysłowość, aktywność społeczna i lokalne potrzeby. Każda propozycja ma służyć dobru wspólnemu, czyli korzyści z jej realizacji powinna odczuwać szersza społeczność. Inicjatywy mogły mieć charakter inwestycji lub lokalnych programów społecznych. W szczególności zachęcaliśmy do zgłaszania inicjatywy typu doposażenie świetlic, zakup sprzętu edukacyjnego, pomocy naukowych, sprzętu pomagającego rozwijać dziecięce hobby, stworzenie aplikacji mobilnych pomagających w zdobywaniu wiedzy. Wszystko to, co pomoże dzieciom w ich rozwoju, zdobywaniu wiedzy i nowych umiejętności. W tegorocznej edycji wyłączona została możliwość tworzenia nowych placów zabaw oraz boisk sportowych, gdyż podobne inicjatywy były szeroko reprezentowane w poprzednich edycjach konkursu.

Z jakich narzędzi można było korzystać, by wypromować swój pomysł?

Na stronie www.todlamniewazne.pl przygotowaliśmy specjalny zestaw narzędzi. Korzystając z nich można było łatwo przygotować i wydrukować kolorowy plakat lub ulotkę promujące lokalnie inicjatywę oraz stworzyć różne materiały do internetu, m.in. na Facebooka. Zachęcaliśmy też do skorzystania z porad, jak i gdzie promować swoją inicjatywę, żeby zdobywać głosy. Poradniki i materiały są dostępne po zgłoszeniu inicjatywy na stronie Konkursu.

Kto zdecydował o przyznaniu grantów?

Inicjatywy z największym poparciem w głosowaniu internautów zostały przedstawione jury, które rozdzieliło pulę grantów. Większość członków jury to osoby, które cieszą się autorytetem w sprawach ważnych dla dzieci, i które jednocześnie nie są związane z Fundacją Aviva. Ze składem jury można zapoznać się pod linkiem http://todlamniewazne.pl/jury.html

Przebieg konkursu:

Harmonogram V edycji konkursu:

Lista zwycięzców V edycji konkursu "To dla mnie ważne"
Więcej informacji o konkursie na stronie: www.todlamniewazne.pl oraz na: https://pomagamy.im/todlamniewazne

Zobacz, co już zrobiliśmy:

Materiał zdjęciowy z III edycji konkursu http://media.aviva.pl/releases/3630

 

Drukuj tę stronę

zwiń / rozwiń