WCN#19 Helm(less), szablony i Kubernetes

W ostatnich latach popularność Kubernetesa nieprzerwanie rośnie, a razem z nią pojawia się wiele pobocznych projektów związanych z tym oprogramowaniem. Jednym z nich jest Helm, który bardzo mocno zaznaczył swoją obecność i stał się popularny wśród społeczności. Podczas ostatniego meetupu grupy Warsaw Cloud Native dowiedzieliśmy się, jakie są plusy i minusy tego rozwiązania oraz czy istnieją alternatywy dla Helma. Przyjrzeliśmy się również mechanizmowi templatek języka Go, ich ograniczeniom oraz obejściu tych ograniczeń.

Organizator: Warsaw Cloud Native

Temat: Helm(less), szablony i Kubernetes

Data: 04.02, godz. 18.00-20.00

Miejsce: Aviva, Inflancka 4B – 7 piętro

Kubernetes jako rozwiązanie PaaS powoli staje się standardem w branży IT. Jednak jest ono na tyle nowe, że ekosystem budowany wokół niego rozwija się bardzo dynamicznie. Co tydzień powstaje nowy framework, dzięki czemu UX Kubernetesa wkrótce będzie genialny.

Jednym z narzędzi przygotowanym pod Kuberenetesa, które wydaje się być najczęściej używane jako abstrakcja do wdrożeń na platformie jest Helm. W krótkim czasie mocno zaznaczył on swoją obecność i stał się bardzo popularny wśród społeczności K8S. Jednak jak zauważył prelegent Maciej Olesiński warto zastanowić się, czy taki "mainstreamowy" projekt jest jedynym i słusznym rozwiązaniem?