WarszawQA #29

Podczas ostatniego w tym sezonie spotkania grupy WarszawQA zostały wygłoszone dwie prelekcje, dzięki czemu poznaliśmy procesy automatyzacji testów i deploymentu w aplikacji SaaS oraz dowiedzieliśmy się, dlaczego warto testować bezpieczeństwo i jak się w ogóle do tego zabrać, dysponując niemal wyłącznie sprytem, przeglądarką i edytorem tekstu.

Organizator: WarszawQA

Temat: WarszawQA #29 MAJ

Data: 23.05, godz. 18.00-21:00

Miejsce: Aviva, Inflancka 4B – 7 piętro

Majowe spotkanie grupy WarszawQA rozpoczęliśmy prelekcją "Hack me if you can - wprowadzenie do testów bezpieczeństwa", którą wygłosiła Joanna Szuba. Prelegentka wyjaśniła, dlaczego skrót ctrl+U jest naszym wielkim sprzymierzeńcem, jakie cenne informacje można uzyskać z komunikatu o błędzie 404 oraz ile czasu zajmuje przejęcie urządzenia IoT.

Natomiast w drugiej części, czyli prezentacji statycznej połączonej z live demo Rafał Sztwiorok wytłumaczył "Jak testować tool do testów, czyli czego nas nauczyły trzy lata developmentu Buddy CI/CD?". Na wstępie opowiedział o podstawach Continuous Delivery, historii oraz najczęstszych błędach i dobrych praktykach. Później w kontekście CI/CD zdradził, jak wygląda workflow pracy w Buddym, dzięki któremu firma jest w stanie releasować nową wersję aplikacji kilka razy w tygodniu.