WarszawQA #27

Trzy prelekcje, w tym prezentacja w języku angielskim i duża dawka wiedzy! Wśród prelegentów Marcin Laksander, Simon Norrington oraz Filip Łazarski. Dzięki nim poszerzyliśmy wiedzę na temat „Test Management”. To było bardzo ciekawe i merytoryczne spotkanie z WarszawQA #27.

Organizator: WarszawQA

Temat: Test Management

Data: 26.02, godz. 18.00-21:00

Miejsce: Aviva, Inflancka 4B – 7 piętro

Podczas WarszawQA #27 prelegent Marcin Laksander w wystąpieniu "Zarządzanie działem testów oprogramowania – co powinien wiedzieć Test Manager?" przybliżył nam obowiązki Test Managera. Wyjaśnił, na czym polega ta praca, jakie niesie wyzwania oraz czym na co dzień zajmuje się Manager Działu Testów. 

Następnie po krótkiej przerwie networkingowej wysłuchaliśmy pierwszej na tym meetupie prelekcji w języku angielskim. Było to studium przypadku i prezentacja możliwości narzędzia wspierającego test management: "Enterprise Agile Test Case Management using Tricentis qTest", którą wygłosił nasz gość - Simon Norrington.

Meetup zakończyliśmy trzecią, równie ciekawą prelekcją. Filip Łazarski opowiedział o testach kontraktów i powiązanych z nimi rozwiązaniami open source, które z powodzeniem wdraża w swoim środowisku pracy.