WarszawQA #26 QA reaktywacja Nowy Rok!

22 stycznia odbyło się pierwsze spotkanie WarszawQA w 2019 roku, na którym wystąpił Marcin Trochonowicz z prezentacją "Testy, które informują, a nie failują". Marcin jest stałym uczestnikiem meetupów, ale tym razem wystąpił w roli mówcy, by podzielić się spostrzeżeniami w zakresie automatyzacji testów.

Organizator: WarszawQA

Temat: WarszawQA #26 QA reaktywacja Nowy Rok!

Data: 22.01, godz. 18.00-21:00

Miejsce: Aviva, Inflancka 4B – 7 piętro

Większość kursów i prelekcji o automatyzacji skupia się na pokazaniu narzędzi (język programowania, wzorzec projektowy, czy biblioteka) potrzebnych do tego procesu, tym samym pomijając cel takiego testowania. W swojej prezentacji Marcin Trochonowicz zaprezentował zbiór porad i wskazówek pozwalających wycisnąć maksimum informacji z automatów. Przykłady były bardzo różne, dlatego zarówno osoby dopiero rozpoczynające przygodę z automatyzacją, jak i te bardziej doświadczone mogły znaleźć coś dla siebie.

Oprócz tego podczas meetupu mieliśmy okazję uczestniczyć w panelu dyskusyjnym – zadać pytania oraz podzielić się swoimi spostrzeżeniami. Natomiast w przerwie wymieniliśmy się książkami o tematyce IT, testowania, czy inżynierii oprogramowania. Wszystko to w ramach akcji „Podaj dalej książkę, Testerze”.