WarszawQA #24 "Operacja rekrutacja"

Ostatni meetup dedykowany był osobom, które dopiero zaczynają swoją drogę w testowaniu oprogramowania i/lub mają doświadczenie do dwóch lat w tym obszarze. Mimo tego znalazło się również miejsce dla doświadczonych testerów i specjalistów, którzy mogli wymienić się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami, zwłaszcza podczas zaplanowanej w drugiej części spotkania debaty.

Organizator: WarszawQA

Temat: WarszawQA #24 "Operacja rekrutacja"

Data: 30.10, godz. 18.00-21:00

Miejsce: Aviva, Inflancka 4B – 7 piętro

Spotkanie rozpoczęliśmy prelekcją Olega Pawińskiego "IronTester - czyli od pomysłu do zgłoszenia pierwszego buga w backlogu". Prelegent i stały uczestnik spotkań WarszawQA - Oleg zaprezentował nam drogę do stania się tytułowym IronTesterem. Analogia do zawodów IronMan nie jest przypadkowa. Kandydat na stanowisko testera oprogramowania musi przebrnąć przez trzy etapy: zdobycie wiedzy, proces rekrutacji oraz etap wdrożenia w organizacji. Każdy z nich wymaga innych, specyficznych dla siebie predyspozycji i działań. Połączone razem w ciąg zdarzeń na osi krótkich terminów, stają się nie lada wyzwaniem, jak zawody IronMan.

W drugiej części odbyła się debata "Rekrutacja w sektorze IT - jak wygląda proces i oczekiwania wobec kandydatów". Na naszych spotkaniach nieraz poruszaliśmy temat procesu rekrutacji, niemniej jednak zawsze brakowało opozycji, poddania dyskusji, zwrócenia uwagi na "drugą stronę medalu", jak ten proces widziany jest oczyma rekrutera. Tym razem zaprosiliśmy gości specjalnych - rekruterów specjalizujących się w branży IT, dzięki którym wymiana doświadczeń obydwu stron pozwoliła wyodrębnić wady i zalety utartych ścieżek rekrutacyjnych, a przede wszystkim zainspirować do ich zmiany.