WarszawQA #22

Sztuczna inteligencja, testy, przyszłościowe rozwiązania – brzmi znajomo, ale może warto bardziej zagłębić się w temat? 13 marca taką możliwość mieli uczestnicy meetupu „AI ramię w ramię z testerem (i programistą)”. Przekazana przez Arnikę i Jarosława Hryszko wiedza okazała się przydatna w służbowych, jak i prywatnych celach.

Organizator: WarszawQA 

Temat: AI ramię w ramię z testerem (i programistą)

Data: 13.03, godz. 18:00 – 21:00

Miejsce: Aviva, Inflancka 4B – 7 piętro

13 marca podczas meetupu mieliśmy szansę bliżej przyjrzeć się tematyce związanej ze sztuczną inteligencją. Pierwszą prezentację ”AI ramie w ramię z testerem (i programistą)” przedstawili Arnika i Jarosław Hryszko. Prelegenci wyjaśnili, jak zaprojektować lub zaplanować testy z użyciem sztucznej inteligencji, jaki wpływ ma to na korporację oraz jakie są wyniki takiego działania. 

Natomiast w drugiej części spotkania odbył się panel dyskusyjny ”Testowanie oparte na modelu - niszowe rozwiązanie czy przyszłość testów?”, podczas którego rozmawialiśmy o Modelu Based Testing. Jest to stosunkowo nowe podejście, które zyskuje coraz większe grono zwolenników. Oprócz tego zapoznaliśmy się z techniką projektowania przypadków testowych oraz dowiedzieliśmy się, jak zrobić to szybciej i taniej niż dotychczas.