WarszawQA #21

Dla kogo praca testera jest oazą tajemnic? Na pewno nie dla uczestników meetupu „Mityczny Tester DevOps”, którzy mieli niepowtarzalną okazję dowiedzieć się, jak wygląda praca w tym obszarze oraz jakie rozwiązania technologiczne są najbardziej lubiane przez testerów. Głównym tematem był jednak DevOps, więc nie mogło zabraknąć związanej z nim fachowej wiedzy.

Organizator: WarszawQA

Temat: Mityczny Tester DevOps

Data: 27.02, godz. 18:00- 21:00

Miejsce: Aviva, Inflancka 4B – 7 piętro

Pierwsza prezentacja dotyczyła głównego bohatera ostatniego spotkania, czyli samego DevOpsa. Nie jest on metodyką ani zestawem narzędzi, czy dobrych praktyk. Jest to koncepcja budowy zespołu. Piotr Cywiński opowiedział o swoim doświadczeniu związanym z oprogramowaniem, podkreślił jakie umiejętności są najważniejsze i co wpływa na dojrzałość całej infrastruktury. 

Podczas drugiej prelekcji dzięki Maciejowi Zaborowskiemu i Monice Lichocie - Cywińskiej uczestnicy dowiedzieli się, jak wygląda zawód testera, jak będzie wyglądał w przyszłości i czy powstanie następca Selenium. Dodatkowo prowadzący wyjaśnili, jakie konsekwencje niesie za sobą rozwój nowych technologii oraz transformacja w kierunku metodyk zwinnych i DevOps.