WarszawQA - Testerze: zaprojektuj własną mapę kariery

Czy pomyśleliście kiedyś, że zdobycie etatu testera to zaledwie początek, a nie cel Waszej kariery? Michał Buczko – prelegent wielu polskich konferencji testerskich pokaże, jak olbrzymie możliwości czekają na Was po wybraniu właśnie tej ścieżki. Jeśli jesteście ciekawi, jak wygląda mapa kariery testera oprogramowania w Warszawie, przyjdźcie do nas na WarszawQA, by wspólnie z innymi nakreślić swoją własną mapę rozwoju.

Organizator: WarszawQA

Temat: Testerze - zaprojektuj własną mapę kariery

Data: 13.09, godz. 18:00-21:00

Miejsce: Aviva, Inflancka 4B – 7 piętro

Michał Buczko w ramach konferencji i meetupów odwiedza testerów w całej Polsce, by wspólnie z nimi kreślić mapę rozwoju kariery testera oprogramowania. Co ważne, nie używa szablonów i nie stawia sugerowanych pytań. Jest on jedynie moderatorem, który słucha uczestników, rysuje i przelewa ich myśli na papier. 

Podczas spotkania, w oparciu o różnorodne doświadczenia każdego z uczestników dyskusji, będziecie mieli okazję stworzyć mapę wszystkich kierunków, w których możecie poprowadzić swoją karierę. Omówicie listę potrzebnych umiejętności i wymagań poszukiwanych przez pracodawców oraz rynek IT. Razem udowodnicie, że kariera testera to więcej niż droga od testera manualnego do automatycznego. Zobaczycie również, że firmy oferują wiele możliwości w kierunkach technicznych i biznesowych. Celem panelu będzie zbudowanie mapy myśli prezentującej ścieżki, które pozwolą każdemu z uczestników na zaplanowanie bliższych i dalszych celów rozwoju kariery. 

Druga część spotkania to forum dyskusyjne. Odpowiemy na szereg pytań m.in.: Jak wzmocnić społeczność testerską w Warszawie? Jakie są potrzeby testerów w naszej lokalnej społeczności? Jak zaangażować warszawską społeczność testerską oraz jaki obrać kierunek spotkań: merytoryka, networking, a może wsparcie społeczności?