Tipi UX Warszawa #9 - Odpowiedzialne projektowanie

Jak wykorzystujemy naszą wiedzę? Czy robimy to z pożytkiem dla społeczeństwa? O tym oraz odpowiedzialności w świecie projektantów rozmawialiśmy na meetupie Tipi UX. Oprócz wysłuchania ciekawych prelekcji uczestnicy spotkania mogli wziąć udział w dającej do myślenia dyskusji!

Organizator: Tipi UX

Temat: Odpowiedzialne projektowanie

Data: 05.02, godz. 18.00-21:00

Miejsce: Aviva, Inflancka 4B – 7 piętro

Deadline'y, konwersje, utopione projekty, innowacje, kolejne aplikacje … Czy w tym wszystkim mamy czas zastanowić się, jaka jest lub jaka powinna być praca projektanta? Bartek Jagniątowski w swojej prezentacji pt." To nie ja, to my" próbował zbudować w naszej świadomości pojęcie odpowiedzialności, przy okazji zwracając uwagę na jej współczesne problemy w odniesieniu do szeroko pojętego projektowania.

Z kolei Maciej Rudziński opowiedział, jakie informacje możemy gromadzić wykorzystując np. masowe badania Eye tracking, EEG, EMG, czy rozpoznawanie obrazu. Przedstawił analizę metadanych i mikrosegmentacji rynku. Poruszył również temat manipulacji oczekiwaniami i rozważał nad tym, czy przypadkiem firmy nie wiedzą więcej o klientach, niż oni sami o sobie?