Tipi UX Warszawa #12

Podczas lipcowego meetupu grupy Tipi UX dowiedzieliśmy się, jak koordynują swoją pracę UI Designer oraz UX Writer. Poza tym porozmawialiśmy o empatii w projektowaniu oraz społecznym zaangażowaniu w obszarze UX.

Organizator: Tipi UX

Temat: Tipi UX Warszawa #12

Data: 02.07, godz. 18.00-20:00

Miejsce: Aviva, Inflancka 4B – 7 piętro

Pierwszą prelekcję poprowadzili Karina i Filip, którzy współpracują nad rozwiązaniami Google Cloud. Opowiedzieli o tym, jak dogadać się podczas pracy nad tym samym projektem, kiedy zacząć projektować teksty a kiedy interakcje oraz jakimi narzędziami i metodami ułatwić sobie współpracę. Karina jest pasjonatką prostego języka, a marzeniem Filipa są rozwiązania, w których wysiłek jest ograniczony do minimum. Na spotkaniu mogliśmy przekonać się, jak na co dzień działa taka para projektantów.

Z kolei Dominika jest specjalistką w dziedzinie badań potrzeb i testów użyteczności, z doświadczeniem w zakresie analityki i projektowania. Podczas wystąpienia wyjaśniła, po co rozwijać empatię i jak to robić. Dodatkowo opowiedziała, dlaczego zaangażowanie społeczne jest potrzebne organizacjom pozarządowym i osobom fizycznym.