SysOps/DevOps Warszawa MeetUp #28

To był dwudziesty ósmy meetup zorganizowany przez SysOps/DevOps Polska w Warszawie. Tym razem poruszona została tematyka Oracle oraz e-sportu i jego zagrożeń. Wśród prelegentów znaleźli się: Justyna Czybier-Paciorek, Jakub Słociński i Kamil Stawiarski, co zagwarantowało nam nie tylko merytoryczne oraz ciekawe prezentacje, ale także wieczór pełen pozytywnej energii.

Organizator: SysOps/DevOps Polska

Temat: SysOps/DevOps Warszawa MeetUp #28

Data: 22.02, godz. 18:00 – 21:00

Miejsce: Aviva, Inflancka 4B – 7 piętro

Podczas spotkania wygłoszone zostały dwie zmuszające do przemyśleń prelekcje. Pierwsza z nich nosiła tytuł: "Anty-DDoSy na platformach gamingowych - o atakach, sektorze gier, serwerach". Justyna Czybier-Paciorek i Jakub Słociński opowiedzieli o branży e-sportu i jej największym zagrożeniu. W związku z tym uczestnicy meetupu uzyskali informacje o najczęściej spotykanych atakach, poznali mechanikę ich działania oraz co najważniejsze dowiedzieli się, jak się przed nimi ochronić. 

Druga prezentacja dotyczyła Oracle i przedstawił ją Kamil Stawiarski. Prelegent omówił najpoważniejsze błędy wczesnego etapu zderzenia się z czerwonymi bazami danych. Jak zwykle nie zabrakło dobrego humoru oraz networkingu przy pizzy i piwie.