SysOps/DevOps Warszawa MeetUp #37

W nowym roku, z nową energią SysOps/DevOps Polska zorganizowała 37 SO/DO MeetUp w Warszawie. Tym razem czekały na nas prezentacje zarówno w języku polskim, jak i angielskim. W trakcie ich trwania dowiedzieliśmy się m.in. czym jest kubeless, a także mieliśmy okazję porozmawiać o Dockerze.

Organizator: SysOps/DevOps Polska 

Temat: SysOps/DevOps Warszawa MeetUp #37

Data: 17.01, godz. 18:00 - 21:00 

Miejsce: Aviva, Inflancka 4B – 7 piętro

SysOps/DevOps Warszawa MeetUp #37 był doskonałą okazją do spotkania się z zespołem SO/DO w 2019 roku. W trakcie pierwszej prelekcji (w języku angielskim) Isaac Dominguez i Javier Castro opowiedzieli o kubeless’ie, czyli serverless framework’u Kubernetesa. Podczas prezentacji przybliżyli nam tworzenie tej aplikacji, a także odpowiedzieli na pytania dotyczące rozwiązywania różnych problemów, takich jak: uwierzytelnienie, zarządzanie poświadczeniami lub zdarzeniami. 

Kolejny prelegent wprowadził nas w świat mitów i legend Dockera. Kamil Grabowski opowiedział, jak rozwiązując jeden problem przy użyciu tej technologii, nie mnożyć kolejnych – często większych i trudniejszych do rozwiązania. Na koniec spotkania tradycyjnie doświadczyliśmy dużej dawki networkingu przy pizzy.