SysOps/DevOps Warszawa MeetUp #39

Podczas 39 meetupu grupy SysOps/DevOps Polska Tomasz Oniśk opowiedział o automatyzacji i orkiestracji świata Continous Delivery. Dodatkowo przedstawił case study dotyczące projektu automatyzacji releasów znanego producenta gier. Następnie Wiktor Szymański zaprezentował techniczne zagadnienia związane z fałszywymi i złośliwymi aplikacjami mobilnymi.

Organizator: SysOps/DevOps Polska 

Temat: SysOps/DevOps Warszawa MeetUp #39

Data: 21.03, godz. 18:00 - 21:00

Miejsce: Aviva, Inflancka 4B – 7 piętro 

Podczas SysOps/DevOps Warszawa MeetUp #39 połączyliśmy opsów i bezpieczników. Pierwszy prelegent, Tomasz Oniśk na przykładzie typowego toolset’u (m.in Git, Jira, Jenkins itp.) opowiedział, przed jakimi wyzwaniami stajemy, jak orkiestrować wszystkie narzędzia i automatyzować pipeline. 

Następnie Wiktor Szymański wyjaśnił, jak wyglądają ataki na klientów polskich banków. Podczas prezentacji usłyszeliśmy o trendach i trickach używanych przez przestępców w celu uzyskania dostępu do środków klientów oraz poznaliśmy mechanizmy, jakich używa malware bankowy, żeby przeprowadzić atak. Nie zabrakło również zagadnień związanych z wpływem malware’u na działania aplikacji webowej.