SysOps/DevOps Warszawa MeetUp #33

Za nami trzydziesty trzeci MeetUp SysOps/DevOps w Warszawie! Ze wszystkimi zainteresowanymi tą tematyką spotkaliśmy się 20 września na Inflanckiej 4B. Podczas wydarzenia za sprawą prelekcji Marka Ruszczyka poznaliśmy świat kontenerów bez środowiska Kubernetesa. Natomiast Adam Haertle z Zaufanej Trzeciej Strony przypomniał, że OPSEC nie działa wstecz!

Organizator: SysOps/DevOps Polska

Temat: SysOps/DevOps Warszawa MeetUp #33

Data: 20.09, godz. 18.00-21:00

Miejsce: Aviva, Inflancka 4B – 7 piętro

MeetUp SysOps/DevOps zapowiadał się niezwykle interesująco i taki był! Podczas pierwszej prelekcji Marek Ruszczyk, bazując na swoim doświadczeniu, opowiedział o tym, jak razem z zespołem wszedł w świat kontenerów, nie używając środowiska Kubernetes. Na prezentacji został przedstawiony Rancher - narzędzie pozwalające zarządzać farmą kontenerów z dużo niższym progiem wejścia niż K8S oraz całkiem ładnym GUI, ułatwiającym pracę całemu zespołowi.

Z kolei o tym, jak trudno zostać niezłapanym złodziejem opowiedział Adam Haertle z Zaufanej Trzeciej Strony. Już wiemy, że ukraść dane lub pieniądze jest w miarę łatwo, ale najtrudniej zatrzeć swoją internetową przeszłość i nie zostawić po sobie śladów - OPSEC nie działa retroaktywnie... Na koniec nie pozostało nic innego, jak zagryźć taką dawkę wiedzy pyszną pizzą!