SysOps/DevOps Warszawa MeetUp #32

Trzydziesty drugi meetup w Warszawie! Tym razem poznaliśmy tajniki zarządzania oprogramowaniem oraz sprawdziliśmy jak zmienić ustawienia, aby zadania były szeregowane według ważności.

Organizator: SysOps/DevOps Polska

Temat: SysOps/DevOps Warszawa MeetUp #32

Data: 21.06, godz. 18:00-21:00

Miejsce: Aviva, Inflancka 4B – 7 piętro

Wielowymiarowość nie zawsze jest zaletą, jeśli chodzi o poznanie nowych, trudniejszych opcji oprogramowania. Warianty i ich kompatybilność ze sprzętem, podzespołami i środowiskiem to zawsze jakaś komplikacja. ReUse – współdzielenie komponentów między różnymi wariantami może być wyzwaniem, pod kątem integracji, ale też przepływu informacji w zespole, zwłaszcza rozproszonym. Jak wykorzystać standardowe narzędzia git, Jenkins, make, żeby uniknąć chaosu?

Współczesny monitoring to nieskończone źródło danych, na bazie których definiujemy zdarzenia generujące alerty. Wykorzystanie odpowiedniego podejścia i wsparcia narzędziowego pozwoli nam zredukować liczbę generowanych alarmów, jednocześnie podnosząc ich jakość. Prawdziwy problem wskazuje nam nowoczesny alarm, który łączy wiele zdarzeń poprzez relacje przyczynowo-skutkowe, bazuje na inteligentnej detekcji anomalii i prowadzi nas wprost do jego źródła. Nie jest on już tylko reakcją na zdarzenia, ale pomaga przewidywać poważne problemy. Czy nowoczesny monitoring potrafi inteligentnie wykrywać problemy zanim się rozleją na cały system? Odpowiedzi na te i na wiele innych pytań poznaliśmy podczas meetupu.