SysOps/DevOps Warszawa MeetUp #27

Tym razem grupa SysOps/DevOps zajęła się tematyką Apache Kafka, Kafka Streams i Prometheusa. W rolach prelegentów wystąpili Jacek Laskowski oraz Łukasz Szczęsny, którzy podzielili się z uczestnikami swoim doświadczeniem w branży IT, udzielili kilku wskazówek związanych z tematem meetupu, a także odpowiedzieli na wszystkie pytania zgromadzonych.

Organizator: SysOps/DevOps Polska

Temat: SysOps/DevOps Warszawa MeetUp #27

Data: 18.01, godz. 18:00 – 21:00

Miejsce: Aviva, Inflancka 4B – 7 piętro

Podczas SysOps/DevOps Warszawa MeetUp #27 nie zabrakło ciekawych prelekcji oraz dynamicznej dyskusji. Pierwsza z nich to: „Apache Kafka i Kafka Streams praktycznie”, którą wygłosił Jacek Laskowski. Prelegent wytłumaczył nam, jak uruchomić Apache Kafka oraz w jaki sposób stworzyć aplikację w Kafka Streams w języku Scala. Dodatkowo opowiedział, jakie problemy czyhają na śmiałków korzystających z języka Scala zamiast Javy.

Druga prezentacja zatytułowana „Prometheus 101” dotyczyła nie tylko Prometheusa, ale również doświadczeń z monitoringiem i byciem „on-call”. Wiedzą i doświadczeniem w tym obszarze podzielił się Łukasz Szczęsny. Standardowo nie obeszło się bez pizzy i piwa!