RPA NOT FOR DUMMIES #2

Już po raz drugi spotkaliśmy się w Avivie, by budować społeczność praktyków RPA skupionych na automatyzacji procesów biznesowych. Szukaliśmy doświadczonych użytkowników RPA, którzy chętnie porozmawiają o zaletach i wadach, wzorcach i pułapkach związanych z wdrażaniem oraz używaniem tej technologii. Sprawdź, co się wydarzyło na tym meetupie!

Organizator: Aviva Polska

Temat: RPA NOT FOR DUMMIES #2

Data: 10.04, godz. 18.00-21.00

Miejsce: Aviva, Inflancka 4B – 7 piętro

Agenda spotkania:

18:00 Rejestracja uczestników i networking

18:20 Grzegorz Piszczek (Aviva) - Czynniki wpływające na efektywność pracy robota

19:00 Coffee break

19:10 Krzysztof Buda (Aviva) - Przegląd technologii stosowanych w robotyzacji

19:50 Coffee break

20:00 Dominik Jaskulski (Office Samurai) - Zaawansowane metody liczenia business case dla projektów RPA

20:45 Beer & Pizza

Grzegorz Piszczek (Aviva)

Deweloper aplikacji BluePrism oraz analityk biznesowy związany z metodyką System Thinking. Zapalony miłośnik nowych technologii, uważnie śledzący wszelakie wynalazki z nazwą Smart. Prywatnie pasjonat górskich wędrówek, książek Murakamiego Haruki oraz kibic F.C. Barcelony.

Temat prelekcji: Czynniki wpływające na efektywność pracy robota

Wielowątkowa dyskusja na temat budowy robota z punktu widzenia dewelopera. Różne przykłady pobierania danych do procesu, formy komunikacji pomiędzy aplikacjami, a także dylematy związane z uniwersalnością kodu. Ponadto najczęściej popełniane błędy i praktyczne wskazówki wpływające na szybkość oraz efektywność pracy robota.

 

Krzysztof Buda (Aviva)

Specjalista w dziedzinie IT, z wieloletnim doświadczeniem w rozwoju i utrzymaniu aplikacji obsługi klienta. Pracuje z rozwiązaniami automatyzującymi pracę, aktualnie na platformie Blue Prism. Dba o standardy jakości robotów oraz ich efektywną pracę na aplikacjach dziedzinowych. Zarządza sytuacjami nietypowymi w kontekście projektowania i pracy robotów oraz sporządza modele ich wydajności i pojemności. Interesuje się nowoczesnymi, szeroko rozumianymi technologiami IT.

Temat prelekcji: Przegląd technologii stosowanych w robotyzacji

Wytrenowanie i utrzymanie robota potrafi być trudne, nie mniej niż zarządzanie ludźmi. Dlatego pod czujnym okiem Krzyśka zajęliśmy się przeglądem technologii stosowanych przy automatyzacji procesów biznesowych. Porozmawialiśmy o wyzwaniach pracy z robotami, skupiając się przede wszystkim na interakcji robota z aplikacjami biznesowymi w różnych technologiach.

Dominik Jaskulski (Office Samurai)

Dominik ma ponad 9 lat doświadczenia w usprawnianiu i automatyzowaniu procesów. Pracował jako analityk, kierownik projektów oraz menadżer dla wielu polskich i zagranicznych organizacji. Kierował budową międzynarodowych zespołów (Meksyk, Manila, Kraków, +20 osób), tworzeniem centrum kompetencji ds. robotyzacji procesów oraz brał udział w globalnych programach restrukturyzacyjnych w międzynarodowych korporacjach. Absolwent ekonomii, finansów, lean management, data mining oraz IT business management. Posiada doświadczenie w realizacji projektów w finansach, bankowości, HR, NGO oraz IT. Fan filozofii agile i lean, które stara się łączyć w codziennej pracy.

Temat prelekcji: Zaawansowane metody liczenia business case dla projektów RPA

Business case dla projektu RPA wymaga wzięcia pod uwagę ponad 20 czynników i zmiennych. Dominik wyjaśnił, jak je odpowiednio określić, żeby oszacować realne koszty i oszczędności z robotyzacji procesu. W trakcie prelekcji pokazał kalkulator stosowany w projektach RPA. Przedyskutowaliśmy także różne specyficzne dla RPA aspekty finansowe projektów tj. utylizacja zużycia wirtualnej maszyny, koszty infrastruktury IT i pułapki, które na nas czekają przy estymowaniu oszczędności z robotyzacji procesu biznesowego.