Public Cloud User Group - Chmura publiczna

15 marca podczas całodniowego meetupu Public Cloud User Group rozmawialiśmy o chmurze publicznej, jej zastosowaniu oraz różnych, nieoczywistych rozwiązaniach. Dzięki przerwom na kawę i herbatę uczestnicy mogli zapoznać się z opinią innych oraz „przetrawić” zdobytą podczas prelekcji wiedzę.

Organizator: Public Cloud User Group

Temat: Chmura publiczna – najlepsze praktyki, ciekawe zastosowania branżowe i przyszłe trendy

Data: 15.03, godz. 10:00 – 17:00

Miejsce: Aviva, Inflancka 4B – 7 piętro

To był dzień pełen wrażeń! Ciekawe wykłady, ogromna dawka wiedzy, sympatyczne towarzystwo i czas na networking. Vladimir Alekseichenko przygotował prezentację: „Cloud helps AI to spread their wings”, dzięki której dowiedzieliśmy się, jak wykorzystać potencjał chmury w 100%. Następnie Łukasz Dziekan pokazał, jak zbudować w chmurze pipeliny analityczne oparte o zdarzenia. 

Kolejną prelekcją była: „Chmura publiczna - to nie tylko zbiór usług. Jak Azure pomógł w Mashkor?” zaprezentowana przez Kamila Brzezińskiego. O tym, co może pójść nie tak podczas migracji biznesu do AWS opowiedział Łukasz Cepowski, a Bartłomiej Kapuśniak przedstawił serię niefortunnych zdarzeń związanych z Azure laaS. Ponadto podczas przerw na kawę i ciastko mieliśmy czas na dyskusję zarówno z uczestnikami spotkania, jak i z prowadzącymi, którzy chętnie rozwiewali wszelkie wątpliwości.