Pint with Oracle User Group meet-up

Kolejny POUGowy meet-up za nami! Tym razem porozmawialiśmy o Troubleshooting Oracle Performance, budowaniu środowiska deweloperskiego na laptopach przy użyciu Dockera, Liquibase i Jailera oraz optymalizacji systemu backoffice'owego.

Organizator: POUG / Browar z Wyrocznią

Temat: Pint with Oracle User Group meet-up

Data: 05.12, godz. 18:00-21:30

Miejsce: Aviva, Inflancka 4B – 7 piętro

Grudniowe meet-upy to już tradycja grupy POUG / Browar z Wyrocznią. Gwarancją wysokiej merytoryki spotkań niewątpliwie jest mocno techniczna agenda, którą tym razem otwierało wystąpienie Bartosza Zielińskiego. Prelegent przedstawił trzy scenariusze radzenia sobie w kryzysowej sytuacji problemów z bazą, opierając się tylko i wyłącznie na prawdziwych wydarzeniach, bez teoretyzowania.

Jako drudzy na scenę wkroczyli Grzegorz Laskowski i Piotr Lange. Ich panel dotyczył połączenia oldschool’owych metod z nowoczesną technologią, dlatego opowiedzieli, jak bazując na Oracle EE i Oracle Forms stworzyli całkiem ciekawe środowisko deweloperskie.

Event zakończyliśmy prezentacją Moniki Mitury, która omówiła kluczowe czynniki sukcesu przy optymalizacji systemu backoffice’owego. Monika, tak jak jej poprzednicy opierała się na własnym case study, dlatego i tym razem usłyszeliśmy konkrety.

Oprócz ogromnej dawki wiedzy z zakresu baz danych porozmawialiśmy jeszcze o zmianach, które czekają społeczność POUG w 2020 roku.