meet.js Warszawa #30

To była kolejna, trzydziesta edycja meet.js Warszawa - spotkania dedykowanego zarówno specjalistom, jak i początkującym zainteresowanym językiem JavaScript. Na wydarzeniu zaprezentowano trzy prelekcje oraz lightning talk. Znalazł się również czas na przekąski i pizzę!

Organizator: Meet.js Warsaw

Temat: Wyzwania w web-developmencie

Data: 07.02, godz. 18.00-21.00

Miejsce: Aviva, Inflancka 4B – 7 piętro

Podczas trzydziestej edycji meet.js Warszawa nie zabrakło atrakcji! Tym razem wydarzenie rozpoczęło się od wystąpienia Kacpra Pietrzaka, który opowiedział, jakich technik używają twórcy, by ich aplikacje były uzależniające. Dodatkowo dyskutowaliśmy o moralnym aspekcie technologii oraz zastanowiliśmy się, co możemy poprawić, by robić to lepiej?

Następnie Grzegorz Róg przedstawił relację designerów z developerami w prelekcji "Współpraca Designer 💓 Developer". Podczas wystąpienia zobaczyliśmy, jak wygląda praca projektanta UI przy tworzeniu interfejsu i przekazywaniu zasobów w procesie handoff do Developmentu. Oprócz tego Grzegorz wyjaśnił na praktycznych przykładach pojęcia takie jak: Style Guide czy Design System.

Ostatnią prezentacją było "Observables - hot or not?” Chrisa Trześniewskiego. Prelegent ukazał sposób radzenia sobie z asynchronicznością w JS. Całość została zwieńczona lightning talk, przekąskami i pizzą!