Future Design #6 - Porozmawiajmy o trendach

Grudniowy meetup grupy Future Design merytorycznie zasiliły prelekcje Wiesława Koteckiego, Piotra Tuszyńskiego oraz Michała Tuszyńskiego. Tym razem rozmawialiśmy o trendach projektowych i technologicznych, a także zastanowiliśmy się, jakie niosą ze sobą korzyści i zagrożenia.

Organizator: Future Design

Temat: Porozmawiajmy o trendach

Data: 10.12, godz. 18:00 - 20:00

Miejsce: Aviva, Inflancka 4B – 7 piętro

Umiejętność śledzenia i wykorzystywania trendów jest ważna w pracy każdego projektanta i startupowca. Czasem jednak trudno jest nadążyć za wszystkim, co dzieje się w świecie technologii, gdyż zmienia się on w mgnieniu oka. Nowe technologie wydają się także trudne do zrozumienia, a ich zastosowanie praktycznie nie od razu jest jasne dla każdego (pamiętacie boom na Big Data?). W związku z tym na spotkaniu przeanalizowano najważniejsze trendy technologiczne i projektowe, a także ich praktyczne zastosowanie.

Meetup rozpoczęliśmy prelekcją „What get you here, Won't get you there. O tym co może przynieść przyszłość” Wiesława Koteckiego. Podczas tego wystąpienia dowiedzieliśmy się, jakie trendy są najsilniejsze, i nie zamierzają znikać w najbliższym czasie oraz co jeszcze może przynieść przyszłość.

Sztuczna inteligencja nie schodzi z ust projektantów, programistów i przedsiębiorców już od kilku lat. Nadal jednak niewiele firm wykorzystuje w pełni jej potencjał, a wiele osób nawet nie ma pojęcia, jak ona działa. Dlatego w kolejnej odsłonie wystąpił Piotr Tuszyński z prezentacją w języku angielskim „Machine Learning for Designers”. Ta prelekcja pomogła zrozumieć, jak programuje się AI, gdzie można ją wykorzystać, i jakie kompetencje należy posiadać, by przy niej pracować.

Cześć merytoryczną zakończyła prelekcja „Projektowanie nowoczesnych aplikacji mobilnych - nowe trendy” Michała Tuszyńskiego. Prelegent bazując na swoim doświadczeniu opowiedział, jak pracować z programistami tak, aby obie strony były zadowolone oraz jak powinny być zaprojektowane współczesne aplikacje mobilne.