AWS User Group PL - Roadshow z chmurą AWS (warsztat)

Warszawa była kolejnym przystankiem podróży AWS User Group PL z „Roadshow z chmurą AWS”. Ten cykl wydarzeń obejmuje całodniowy warsztat z chmurą AWS, podczas którego poruszane są najistotniejsze kwestie związane z chmurą Amazon Web Services. W spotkaniach uczestniczyć może każdy, niezależnie od doświadczenia - zróżnicowana wiedza i tematyka warsztatu pozwalają na poznanie nowych rzeczy oraz zrozumienie najbardziej skomplikowanych zagadnień.

Organizator: AWS User Group Poland

Temat: Roadshow z chmurą AWS (warsztat)

Data: 13.04, godz. 10.00-16:00

Miejsce: Aviva, Inflancka 4B – 7 piętro

Podczas warsztatu „Roadshow z chmurą AWS” poznaliśmy tajniki chmury Amazon Web Services. Dowiedzieliśmy się, jak wygląda oraz jakie są jej podstawowe elementy. Zbudowaliśmy również w pełni działający system.

Zważając na to, że sporej grupie osób chmura kojarzy się z wirtualnymi maszynami, podczas warsztatu przekornie stworzyliśmy system, który nie posiadał nawet jednego serwera. W pełni zaufaliśmy koncepcji Serverless.

Zbudowaliśmy rozwiązanie, które pozwoliło przypisywać licencje na określoną ilość dni, dzięki czemu automatycznie przydzieliliśmy licencje trialowe. Ponadto udało się nam zapisać komentarze od użytkowników, czy różnego rodzaju issues, które czasami pojawiają się w tego typu aplikacji.