AWS User Group PL - Roadshow z chmurą AWS (meetup)

Po praktycznym warsztacie czekała nas druga część „Roadshow z chmurą AWS” w Warszawie. Tym razem spotkaliśmy się podczas meetupu, na którym nie zabrakło merytorycznych prelekcji, dyskusji oraz networkingu przy gorącej kawie i herbacie.

Organizator: AWS User Group Poland

Temat: Roadshow z chmurą AWS (meetup)

Data: 18.04, godz. 18.00-20:30

Miejsce: Aviva, Inflancka 4B – 7 piętro

Czwartkowy meetup z grupą AWS User Group Poland był kolejnym przystankiem podczas „Roadshow z chmurą AWS”. Łukasz Dorosz i Jarosław Zieliński odwiedzili już Katowice, przed nimi jeszcze Gdańsk i Poznań, a teraz przyszedł czas na podbój Warszawy.

Podczas tego spotkania wspólną prelekcję „Get off my cloud” wygłosili Krzysztof Warunek oraz Marek Wójcik. Prelegenci opowiedzieli o migracji z on-premise do AWS na przykładzie private cloud i Big Data. Poza tym wyjaśnili, gdzie migracja najwięcej zmienia oraz jakie są oczekiwania względem procesu i technologii.

W drugiej części meetupu Łukasz Dorosz i Jarosław Zieliński przedstawili prezentację na temat „Droga od zero do Hero z Amazon Web Services”. Podczas prelekcji opowiedzieli o tym, jak zaczynali z chmurą oraz na jakie rozwiązania postawili, aby na końcu drogi bez trudu odróżnić nie tylko VPC od VPN, ale uporać się z największymi wyzwaniami, jakie pojawiają się na co dzień, gdy do pracy zaprzęgamy chmurę publiczną.