AWS User Group PL Meetup #43 - Warszawa

6 listopada odbyło się drugie spotkanie AWS UG Poland w tym roku. Podczas ostatniej edycji Tomek Stachlewski poruszył tematy związane z bezserwerowymi bazami danych Dynamo DB oraz Amazon Aurorze. Natomiast prelekcję o możliwościach rozwoju biznesu opartego na koncepcji cyfrowych ekosystemów oraz AWS Direct Connect przedstawił Łukasz Bednarski.

Organizator: AWS User Group Poland

Temat: AWS User Group PL Meetup #43 - Warszawa

Data: 06.11, godz. 18:00-21:30

Miejsce: Aviva, Inflancka 4B – 7 piętro

Podczas spotkania AWS User Group PL Meetup #43 – Warszawa Tomek Stachlewski opowiedział o bazach danych typu serverless. Oprócz tego porozmawialiśmy o DynamoDB oraz (przede wszystkim) o Aurorze Serverless – jednej z najnowszych usług w portfolio AWS, czyli bazie kompatybilnej z MySQL-em, która automatycznie skaluje się do potrzeb projektu i działa w pełni serverlessowo. 

Z kolei o AWS Direct Connect oraz możliwościach rozwoju biznesu bazującego na koncepcji cyfrowych ekosystemów i ich mocy przekształcania go opowiedział Sales Engineer w Equinix Poland - Łukasz Bednarski. Equinix Cloud Exchange to innowacyjna usługa oparta na Interconnection Oriented Architecture™ oraz rozwiązaniach chmury AWS. Dzięki AWS Direct Connect można ustanowić prywatną łączność między AWS a środowiskiem centrum danych, biura lub kolokacji. Pozwala to na zapewnienie bardziej spójnego połączenia sieciowego niż łączenie internetowe.