AppQa - O testach UI w Flutterze i narzędziach do testowania aplikacji mobilnych

Adam Stasiak i Dawid Bastek wygłosili prelekcje podczas drugiego spotkania grupy AppQa - Mobile Testing Meetup. Porozmawialiśmy o automatycznym testowaniu widoków w aplikacjach opartych o Flutter w środowisku CI/CD oraz narzędziach do testowania aplikacji mobilnych.

Organizator: AppQa - Mobile Testing Meetup

Temat: O testach UI w Flutterze i narzędziach do testowania aplikacji mobilnych

Data: 23.09, godz. 18:30 - 21:30

Miejsce: Aviva, Inflancka 4B – 7 piętro

AppQa - Mobile Testing Meetup rozpoczniemy od prelekcji „Czas na Flutter - wprowadzenie do testów UI”, którą poprowadzi Adam Stasiak. Prelegent opowie, czym jest Flutter oraz jakie cechy różnią go od cross-platform React-Native. W czasie live-demo przedstawione zostaną praktyczne przykłady na automatyczne testowanie widoków w aplikacjach opartych o Flutter w środowisku CI/CD (Gitlab CI).

W drugiej części spotkania wystąpi Dawid Bastek, który opisze narzędzia do testowania aplikacji mobilnych. Prelegent przedstawi narzędzia dla początkujących tj. nagrywarki video i narzędzia developerskie wbudowane w smartfony. Bardziej zaawansowane osoby poznają: Charles Proxy, Postman, Firebase, Stetho, AppSpector, ADB, Burp i Slack’a. Wyróżnione zostaną ich cechy charakterystyczne oraz funkcje umożliwiające efektywne wykorzystanie.