AppQa - O aplikacjach mobilnych i procesie releasu

AppQa - Mobile Testing Meetup, czyli nowopowstała grupa rozpoczęła swoją przygodę ze spotkaniami w Avivie. Na premierowym wydarzeniu porozmawialiśmy o aplikacjach mobilnych i procesie releasu, a to wszystko podczas prelekcji Łukasza Syguły oraz panelu dyskusyjnego.

Organizator: AppQa - Mobile Testing Meetup

Temat: O aplikacjach mobilnych i procesie releasu

Data: 26.06, godz. 18:30 - 21:30

Miejsce: Aviva, Inflancka 4B – 7 piętro

Pierwsze spotkanie grupy AppQa - Mobile Testing Meetup otworzył Łukasz Syguła wystąpieniem „Od builda do releasu czyli historia mojej trudnej miłości do Apple App Store i Google Play Store”. Prelegent podzielił się doświadczeniami z wydawaniem aplikacji w Google Play i Apple App Store oraz opowiedział o metodach komunikacji, które pozwalają na wydanie aplikacji po odrzuceniu jej przez reviewerów Apple. Dodatkowo wyjaśnił, o czym warto pamiętać zanim wyda się aplikację w sklepie i na co zwracają uwagę recenzenci Apple oraz automaty Google.

Następnie odbył się panel dyskusyjny na temat: „Z czym to się je? O testach aplikacji mobilnych”. Wśród debatujących znaleźli się: Emilia Lendzion, Przemek Libudzic oraz Marcin Bohdziewicz, którzy opowiedzieli o świecie testów aplikacji mobilnych, swoich doświadczeniach oraz problemach, z jakimi najczęściej się spotykają.